INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Zapraszamy Państwa na warsztaty Factory Automation Tour 2020, które w tym roku odbędą się w formie wideo konferencji.
W trakcie tych spotkań skupimy się na nowościach z zakresu automatyki przemysłowej SIMATIC, pokażemy nowe produkty oraz wybrane nowości z zakresu TIA Portal V16.
Będziemy chcieli Państwa zachęcić do zapoznania się z ofertą narzędzi digitalizacyjnych pozwalających na zdalne projektowanie zespołowe maszyn i ciągów technologicznych realizowane przy pomocy narzędzi programistycznych takich jak NX Mechatronics Concept Designer, SimcenterAmesim.
Podczas naszych spotkań uruchomiony będzie czat, aby umożliwić Państwu zadawanie pytań prowadzącemu.
Ze względów technicznych możliwość rejestracji będzie wyłączana dzień przed terminem.
11.05.2020 – 09:00 – 11:00 Nowości w środowisku projektowym TIA Portal V16 oraz wybrane nowości produktowe SIMATIC
11.05.2020 – 12:00 – 14:00 Nowości, projekt od podstaw oraz wskazówki do nowego WinCC Unified oraz paneli Unified Comfort
12.05.2020 – 09:00 – 11:00 Simcenter Amesim – wirtualny bliźniak produktu w branży maszynowej
12.05.2020 – 12:00 – 14:00 Cyfrowa symulacja prototypu w NX MCD/versiondog
13.05.2020 – 09:00 – 11:00 Cyfrowa symulacja prototypu w NX MCD/versiondog
13.05.2020 – 12:00 – 14:00 Simcenter Amesim – wirtualny bliźniak produktu w branży maszynowej
14.05.2020 – 09:00 – 11:00 Nowości, projekt od podstaw oraz wskazówki do nowego WinCC Unified oraz paneli Unified Comfort
14.05.2020 – 12:00 – 14:00 Sinamics G120X oraz Sinamics S210 – nowy serwonapęd Siemensa
15.05.2020 – 09:00 – 11:00 Sinamics G120X oraz Sinamics S210 – nowy serwonapęd Siemensa
15.05.2020 – 12:00 – 14:00 Nowości w środowisku projektowym TIA Portal V16 oraz wybrane nowości produktowe SIMATIC
INORMACJA OD ORGANIZATORA: LIVE specjalny w poniedziałek 18 maja o 18:00 z Sebiastianem Kilichowskim, który poprowadzi Marcin Faszczewski.
Sebastian jest byłym programistą robotów, zostawił swoją karierę na rzecz własnego biznesu www.eyeshield.pl. Dla Marcina jest to temat wielce inspirujący, zapytał Sebastiana, czy nie zechce opowiedzieć o swojej historii, o swojej byłej i obecnej pracy. Jak zaczynał jako programista robotów? W jakich projektach brał udział? Ile zarabiał i jak w ogóle wygląda taka praca. No i dlaczego zostawił tak przyszłościowy zawód?
Rezerwujcie czas w poniedziałek o 18:00, zadawajcie pytania na LIVE. A jak chcesz, aby jakieś pytanie padło od Marcina do Sebastiana, to możesz mu napisać na marcin@iautomatyka.pl.
Zapowiada się mega ciekawie!
INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Już 26 maja rozpocznie się seria wirtualnych spotkań dla branży przemysłowej „Innowacje 4.0. Zamień wyzwania na innowacyjność”, która potrwa do 29 maja włącznie. W trakcie czterech dni prelekcji online, uczestnicy poznają pomysły na rozwinięcie innowacyjności w firmach oraz na wdrożenie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, wspomagających projektowanie i produkcję w przemyśle. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Agenda i rejestracja: www.autodesk.pl/DMonlineEvent.
INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Poznaj możliwości, jakie niesie Cyfrowa Transformacja
Dołącz do liderów cyfrowej transformacji i dowiedz się, jak najnowsza technologia może zmienić organizację i pomóc jej uzyskać przewagę konkurencyjną. Tempo technologiczne i coraz to nowsze innowacyjne narzędzia zmuszają do działania. Kto stoi w miejscu, ten systematycznie traci dystans do najlepszych w swojej branży.
W ostatnich tygodniach, wiele firm, z dnia na dzień, stanęło przed zupełnie nowymi dla siebie wyzwaniami i znalazło się w całkowicie nowej rzeczywistości biznesowej. Wirtualne spotkania HPE Technology Roadshow 2020 NOW DIGITAL są doskonałą okazją, by poznać aktualne trendy w IT i znaleźć odpowiedź na kluczowe dziś pytanie: “Jak moja organizacja może działać szybciej, lepiej i skuteczniej nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach?”
Eksperci z HPE oraz Partnerzy spotkań na realnych wdrożeniach zaprezentują nowe modele konsumpcji IT, opowiedzą o bezpiecznych danych przetwarzanych poza chmurą i tradycyjnymi centrami danych i doradzą jak budować organizację data driven w oparciu o różne modele przetwarzania.
Wraz z Partnerami wydarzenia – Commvault, Suse, Veeam oraz Gośćmi Specjalnymi z firm CapGemini i Accenture, w czasie czterech sesji zaprezentujemy, jak za pomocą technologii i zewnętrznego wsparcia kompetencyjnego firmy mogą przyspieszyć, by osiągnąć nowe cele biznesowe.
Zapraszamy.
Szybciej, łatwiej, prościej, czyli elastyczne IT
26 maja 2020 r.
Godzina | Tytuł / Opis sesji | Prowadzący |
---|---|---|
10:00 – 10:10 |
Powitanie i wprowadzenie do konferencji |
Maciej Kalisiak (HPE) |
10:10 – 10:30 |
HPE Synergy, czyli cloud speed w serwerowni!Świat zmierza w kierunku uproszczenia i automatyzacji procesów i to jest fakt. Od administratorów wymaga się dzisiaj bycia architektami, czyli wyjścia z serwerowni, poświęcenia czasu na bliższą współpracę z biznesem i przyspieszanie procesów IT. Co oczywiste, wymusza to zmiany w samej infrastrukturze informatycznej. W HPE doskonale to rozumiemy i dlatego wszystkie nasze rozwiązania tworzone są z myślą właśnie o takim nowoczesnym IT. Czy infrastruktura w naszej serwerowni może działać z szybkością cloud speed, czyli jak w chmurze publicznej? Tak! Na tej sesji pokażemy Wam, że to możliwe dzięki HPE Synergy. |
Mateusz Maciejewski (HPE) |
10:30 – 10:50 |
Cloud speed w serwerowni i co dalej?Co dalej po automatyzacji procesów związanych z infrastrukturą? Zwykle projekty chmury prywatnej czy hybrydowej są skomplikowane i wymagają duzej wiedzy. Na tej sesji pokażemy Państwu w jaki sposób można rozpocząć przygodę z automatyzacją w centrum danych w sposób szybki i powtarzalny. Wszystko dzięki współpracy z HPE. |
Maciej Kalisiak (HPE) |
10:50 – 11:10 |
Czy konteneryzacja to już nowa wirtualizacja?Ledwo zakończyliśmy proces wirtualizacji serwerów (a niektórzy jeszcze nad tym pracują!), gdy do naszych serwerowni z impetem zaczęła wchodzić konteneryzacja. Podczas tego case study dowiesz się o przewagach konteneryzacji nad wirtualizacją oraz na odwrót. Dowiesz się także, jak przyspieszyć i zautomatyzować dostarczanie aplikacji w kontenerach z wykorzystaniem gotowych narzędzi jak SUSE Cloud Application Platform i SUSE CaaS Platform przygotowanych do uruchomienia na serwerach HPE. |
Jarosław T. Biniek (SUSE)Artur Duszczyk (SUSE) |
11:10 – 11:30 |
AHC – Hybrydowa Chmura dla innowacyjnej gospodarkiBudowa w Polsce innowacyjnej gospodarki w oparciu o chmurę obliczeniową jest już na wyciągnięcie ręki. To możliwe, dzięki współpracy Accenture i Hewlett Packard Enterprise. Zaprezentujemy w jaki sposób Accenture Hybrid Cloud pozwala wprowadzić Cloud Experience do najbardziej złożonych środowisk IT |
Mariusz Chudy (Accenture Poland) |
11:30 – 11:40 |
Nowoczesne podejście do infrastruktury – korzystać czy posiadać? |
Robert Fijołek |
INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Eksperci z uznanych na rynku firm, z wieloletnim doświadczeniem w logistyce podzielą się z Wami swoimi przemyśleniami. Podczas Konferencji wspólnie z gronem naszych Prelegentów omówimy tematy wg programu:
Logistyka po ataku koronawirusa
27 maja 2020 roku, środa
10:00-10:10 Otwarcie Konferencji
Tomasz Branecki – Prezes Zarzadu | JARTOM Real Estate – Organizator Konferencji
10:10-10:40 Panel dyskusyjny: Stan logistyki po ataku koronawirusa.
Omówienie podstawowych cech sytuacji bieżącej – zakłócenie globalnych sieci dostaw, panika, brak komponentów do produkcji.
Omówienie rynku deweloperskiego oraz obiektów magazynowych.
Stan gospodarki oczami przedsiębiorców.
Ocena tarczy antykryzysowej przez branżę logistyczną.
10:40-11:10 Panel dyskusyjny: Sposoby, chwyty pomysły – jak sobie radzą inni.
Kto i jak sobie poradził w sytuacji kryzysowej.
Nowe rozwiązania, usługi, produkty dla logistyki i nie tylko.
Jak pandemia wpłynęła na moją firmę? – oczami przedstawicieli różnych przedsiębiorstw.
Jak zarabiać w okresie kryzysu – kto straci, a kto zyska na pandemii?
11:10-11:40 Panel dyskusyjny: Przyszłość logistyki po ataku COVID-19.
Prognozy globalne.
Prognozy dla Polski.
Prognozy dla poszczególnych segmentów logistyki.
11:40-12:00 Panel dyskusyjny: Integracja pracodawców/właścicieli oraz użytkowników hal magazynowych dla rozwoju magazynowania i logistyki.
Optymalizacja kosztów działalności w formach zorganizowanych.
Podstawowe cele do realizacji na lata 2020 -2021 dla środowiska magazynowania i logistyki z tym związanej.
Zielony ład – czy tak będzie wyglądał świat po koronawirusie.
Dołącz i poznaj wspaniałych ludzi, którzy tworzą rzeczy wielkie!
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Webinarium 2 czerwca
Kapituła Taiwan Excellence zorganizuje konferencję prasową on-line i zaprezentuje wirtualny pawilon, by przybliżyć zaawansowane rozwiązania w zakresie inteligentnych maszyn z Tajwanu
2 czerwca w godzinach 9:30 – 11:30 w ramach Taiwan Excellence – międzynarodowej kampanii i odznaczenia promującego produkty najwyższej jakości z Tajwanu, odbędzie się konferencja prasowa online „Taiwan Excellence Smart Machinery”. Kapituła Taiwan Excellence zaprosiła ośmiu kluczowych tajwańskich dostawców inteligentnych maszyn by zaprezentowali swoje najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie inteligentnej produkcji. Ma to pokazać producentom z całego świata możliwości transformacji i automatyzacji produkcji.
Ponadto, podczas konferencji swój debiut będzie miał zupełnie nowy format promocji produktów „Taiwan Excellence Smart Machinery Virtual Pavilion”, czyli wirtualny pawilon inteligentnych maszyn, w którym zaprezentowane zostanie 60 wyjątkowych produktów od 50 laureatów nagrody Taiwan Excellence z branży inteligentnych maszyn. Wirtualny pawilon umożliwi kupującym zapoznanie się z najlepszymi produktami z zakresu inteligentnych maszyn w dowolnym miejscu i czasie.
Sztandarowe produkty ośmiu firm, które wezmą udział w konferencji to:
- Reduktor roboczy Datorker firmy HIWIN, który jest szeroko stosowany w robotach, automatyce, wyposażeniu półprzewodnikowym i obrabiarkach.
- Nowe inteligentne pięcioosiowe centrum obróbkowe od firmy FEELER
- AccuPick 3D firmy SOLOMON to zaawansowana technologia wizyjna 3D, umożliwiająca robotom wykonywanie złożonych zadań typu „podnieś – połóż
- 5-osiowe centrum obróbkowe MANFORD VU-620
- Prasa z serii GTX firmy CHIN FONG
- Szlifierka GRINTIMATE CTS-100
- Opracowane przez TONGTAI „SP-5000P” poziome pięcioosiowe centrum obróbkowe
- Kontroler Hartrol Premium firmy HARTFORD
Rejestracja: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSddx6dleS0YcKRuObaIiaf9VadnoZ-ZNOe9QdFRaZbw3sP7ug/viewform
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Spotkaj się z praktykami i ekspertami i porozmawiaj o kluczowych zagadnieniach Przemysłu 4.0.
W czasie spotkania uczestnicy mogą korzystać z blisko 20 slotów, które trwają po 30 minut. W tym czasie mogą umawiać się na spotkania z ekspertami oraz praktykami m.in. z firm: ASTOR (automatyzacja produkcji, robotyzacja), T-mobile (łączność w sieci 5G, campus network), Instytut Kościuszki (cyberbezpieczeństwo) czy BIM Klaster (modelowanie informacji o budynku).
Industry 4.0 Meeting Point to wydarzenie towarzyszące Impact re:action.
Więcej informacji na stronie: https://www.meetingpoint.hub4industry.pl/
INFORMACJA OD ORGANIZATORA: User Day to przede wszystkim konferencja. Jak co roku do współpracy zaprosiliśmy znakomitych ekspertów z zakresu maszyn, oprogramowania oraz szkoleń.
Chcemy, aby czas spędzony z nami online był dla Państwa wartościowy, dlatego mamy do Państwa ogromną prośbę. Przygotowaliśmy ankietę z propozycją tematów prezentacji. Bardzo prosimy o wzięcie w niej udziału – to według otrzymanych sugestii ułożymy ostateczny program spotkania!
INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Poznaj możliwości, jakie niesie Cyfrowa Transformacja
Dołącz do liderów cyfrowej transformacji i dowiedz się, jak najnowsza technologia może zmienić organizację i pomóc jej uzyskać przewagę konkurencyjną. Tempo technologiczne i coraz to nowsze innowacyjne narzędzia zmuszają do działania. Kto stoi w miejscu, ten systematycznie traci dystans do najlepszych w swojej branży.
W ostatnich tygodniach, wiele firm, z dnia na dzień, stanęło przed zupełnie nowymi dla siebie wyzwaniami i znalazło się w całkowicie nowej rzeczywistości biznesowej. Wirtualne spotkania HPE Technology Roadshow 2020 NOW DIGITAL są doskonałą okazją, by poznać aktualne trendy w IT i znaleźć odpowiedź na kluczowe dziś pytanie: “Jak moja organizacja może działać szybciej, lepiej i skuteczniej nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach?”
Eksperci z HPE oraz Partnerzy spotkań na realnych wdrożeniach zaprezentują nowe modele konsumpcji IT, opowiedzą o bezpiecznych danych przetwarzanych poza chmurą i tradycyjnymi centrami danych i doradzą jak budować organizację data driven w oparciu o różne modele przetwarzania.
Wraz z Partnerami wydarzenia – Commvault, Suse, Veeam oraz Gośćmi Specjalnymi z firm CapGemini i Accenture, w czasie czterech sesji zaprezentujemy, jak za pomocą technologii i zewnętrznego wsparcia kompetencyjnego firmy mogą przyspieszyć, by osiągnąć nowe cele biznesowe.
Zapraszamy.
Idealny sposób dostarczania rozwiązań IT: EaaS. E = Everything
9 czerwca 2020 r.
Godzina | Tytuł / Opis sesji | Prowadzący |
---|---|---|
10:00 – 10:05 |
Powitanie i wprowadzenie do konferencji |
|
10:05 – 10:20 |
Modernizacja infrastruktury IT -zakres, podejście i wnioski – projekty HPE i CommvaultWspółczesna infrastruktura IT jest systemem naczyń połączonych, którego sprawność zależy od zastosowanej architektury oraz jakości i wydajności poszczególnych elementów. HPE świadczy kompleksowe usługi doradcze i wdrożeniowe, pozwalające Klientom tworzyć wydajne i efektywne systemy IT. Przybliżymy zakres i wnioski z jednego ze zrealizowanych przez HPE Polska oraz Commvault projektów, który obejmował modernizację warstwy sieciowej, sprzętowej, systemowej i bazodanowej powiązanej z wdrożeniem nowego systemu wykonywania i odtwarzania kopii zapasowych. Prace zrealizowane przez HPE obejmowały projekt, wdrożenie, wsparcie po wdrożeniowe oraz szkolenia dla pracowników Klienta. |
Maciej Malinowski (HPE)+ Commvault |
10:20 – 10:35 |
Dzień z życia działu usług technologicznych HPE PointNextUtrzymanie środowiska w ciężkich czasach – czy klient zostaje sam ze swoją infrastrukturą? Nie – HPE czuwa. Środowiska objęte usługami Data Center Care nie są zarażone koronawirusem ani żadnym innym wirusem, muszą pracować. Zespoły wsparcia DCC pracują w dalszym ciągu. Jak wygląda dzień pracy ASM (Account Support Managera)? Co robią zespoły wsparcia HPE? |
Łukasz Zajdel (HPE) |
10:35 – 10.50 |
Connected Workspace – prostsze i efektywniejsze korzystanie z zasobów ITZdalny dostęp do systemów firmowych? Bezpieczeństwo? Możliwość uruchomienia sesji do firmy z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu? Za szybko starzejące się komputery? Za duża skala? Dług technologiczny? Niekończące się cykle zakupów komputerów, które i tak zaraz są stare? Podobnie, niekończące się cykle aktualizacji systemów operacyjnych? A może by tak ucieczka do przodu i wybór środowiska Connected Workspace? Z zapewnionymi benefitami Chmury? |
Maciej Kafel (CAP Gemini) |
11:05 – 11:20 |
Analityka video na miarę nowej rzeczywistościObecna sytuacja stwarza ogromne potrzeby związane z wczesną identyfikacją zagrożeń. Na szeroką skalę wykorzystuje się do tego systemy analityki video również z wykorzystaniem kamer termowizyjnych. Chcemy opowiedzieć w jaki sposób możemyy wykorzystać potencjał tkwiący w analityce video z wykorzystaniem on prem ekonomii chmury. |
Piotr Zacharek (HPE) |
11:20 – 11:30 |
Podsumowanie konferencji, czyli jak tę całą technologię pozyskać?Technologia, architektura, implementacja i usługi. Czy to wszystko musi dużo kosztować? Czy można przygotować się na dynamiczne zmiany na rynku IT? Czy zarządzanie infrastrukturą lokalną może być tak proste jak w chmurze publicznej? Odpowiedź brzmi TAK! |
Mariusz Grabowski (HPE) |
11:30 – 11:40 |
Nowoczesne podejście do infrastruktury – korzystać czy posiadać? |
Robert Fijołek(HPE) |
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
apraszamy na ITM_talks – cykl spotkań online z ekspertami branżowymi, liderami biznesu, przedstawicielami świata nauki i mediów! Dołącz do transmisji na żywo ze studia Grupy MTP i zapoznaj się z opiniami największych graczy na rynku na temat obecnej sytuacji w przemyśle, ich przewidywaniami na przyszłość oraz metodami walki z kryzysem. Daj się zainspirować najlepszym!
Już 18 czerwca br. o godz. 11:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu ITM_talks pod hasłem:
Cyberbezpieczeństwo warunkiem rozwoju przemysłu 4.0. Jak cloud computing i nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie?
- Katarzyna Nosalska, Członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości m.in. przedstawi swój punkt widzenia na temat obecnej sytuacji przedsiębiorców w Polsce i ich drogi do transformacji cyfrowej. Od przedstawicielki Fundacji dowiemy się także w jaki sposób FPPP może wesprzeć przedsiębiorstwa w tym procesie.
- Michał Jaworski, Dyrektor Strategii Technologicznej i Członek Zarządu Microsoft m.in. opowie o planie inwestycyjnym o wartości 1 miliarda dolarów, obejmującym otwarcie nowego regionu data center Microsoft w Polsce, w ramach globalnej infrastruktury chmury obliczeniowej. Reprezentant amerykańskiego koncernu informatycznego przybliży również, w jaki sposób usługi chmurowe mogą pomóc przedsiębiorstwom rozwinąć się technologicznie.
Spotkanie poprowadzi dr inż. Krzysztof Walas, Adiunkt, Instytut Robotyki i Inteligencji Maszynowej, Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki, Politechnika Poznańska.
Rejestracja: https://talks.itm-europe.pl/