INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Już 26 maja rozpocznie się seria wirtualnych spotkań dla branży przemysłowej „Innowacje 4.0. Zamień wyzwania na innowacyjność”, która potrwa do 29 maja włącznie. W trakcie czterech dni prelekcji online, uczestnicy poznają pomysły na rozwinięcie innowacyjności w firmach oraz na wdrożenie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, wspomagających projektowanie i produkcję w przemyśle. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Agenda i rejestracja: www.autodesk.pl/DMonlineEvent.
INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Poznaj możliwości, jakie niesie Cyfrowa Transformacja
Dołącz do liderów cyfrowej transformacji i dowiedz się, jak najnowsza technologia może zmienić organizację i pomóc jej uzyskać przewagę konkurencyjną. Tempo technologiczne i coraz to nowsze innowacyjne narzędzia zmuszają do działania. Kto stoi w miejscu, ten systematycznie traci dystans do najlepszych w swojej branży.
W ostatnich tygodniach, wiele firm, z dnia na dzień, stanęło przed zupełnie nowymi dla siebie wyzwaniami i znalazło się w całkowicie nowej rzeczywistości biznesowej. Wirtualne spotkania HPE Technology Roadshow 2020 NOW DIGITAL są doskonałą okazją, by poznać aktualne trendy w IT i znaleźć odpowiedź na kluczowe dziś pytanie: “Jak moja organizacja może działać szybciej, lepiej i skuteczniej nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach?”
Eksperci z HPE oraz Partnerzy spotkań na realnych wdrożeniach zaprezentują nowe modele konsumpcji IT, opowiedzą o bezpiecznych danych przetwarzanych poza chmurą i tradycyjnymi centrami danych i doradzą jak budować organizację data driven w oparciu o różne modele przetwarzania.
Wraz z Partnerami wydarzenia – Commvault, Suse, Veeam oraz Gośćmi Specjalnymi z firm CapGemini i Accenture, w czasie czterech sesji zaprezentujemy, jak za pomocą technologii i zewnętrznego wsparcia kompetencyjnego firmy mogą przyspieszyć, by osiągnąć nowe cele biznesowe.
Zapraszamy.
Szybciej, łatwiej, prościej, czyli elastyczne IT
26 maja 2020 r.
Godzina | Tytuł / Opis sesji | Prowadzący |
---|---|---|
10:00 – 10:10 |
Powitanie i wprowadzenie do konferencji |
Maciej Kalisiak (HPE) |
10:10 – 10:30 |
HPE Synergy, czyli cloud speed w serwerowni!Świat zmierza w kierunku uproszczenia i automatyzacji procesów i to jest fakt. Od administratorów wymaga się dzisiaj bycia architektami, czyli wyjścia z serwerowni, poświęcenia czasu na bliższą współpracę z biznesem i przyspieszanie procesów IT. Co oczywiste, wymusza to zmiany w samej infrastrukturze informatycznej. W HPE doskonale to rozumiemy i dlatego wszystkie nasze rozwiązania tworzone są z myślą właśnie o takim nowoczesnym IT. Czy infrastruktura w naszej serwerowni może działać z szybkością cloud speed, czyli jak w chmurze publicznej? Tak! Na tej sesji pokażemy Wam, że to możliwe dzięki HPE Synergy. |
Mateusz Maciejewski (HPE) |
10:30 – 10:50 |
Cloud speed w serwerowni i co dalej?Co dalej po automatyzacji procesów związanych z infrastrukturą? Zwykle projekty chmury prywatnej czy hybrydowej są skomplikowane i wymagają duzej wiedzy. Na tej sesji pokażemy Państwu w jaki sposób można rozpocząć przygodę z automatyzacją w centrum danych w sposób szybki i powtarzalny. Wszystko dzięki współpracy z HPE. |
Maciej Kalisiak (HPE) |
10:50 – 11:10 |
Czy konteneryzacja to już nowa wirtualizacja?Ledwo zakończyliśmy proces wirtualizacji serwerów (a niektórzy jeszcze nad tym pracują!), gdy do naszych serwerowni z impetem zaczęła wchodzić konteneryzacja. Podczas tego case study dowiesz się o przewagach konteneryzacji nad wirtualizacją oraz na odwrót. Dowiesz się także, jak przyspieszyć i zautomatyzować dostarczanie aplikacji w kontenerach z wykorzystaniem gotowych narzędzi jak SUSE Cloud Application Platform i SUSE CaaS Platform przygotowanych do uruchomienia na serwerach HPE. |
Jarosław T. Biniek (SUSE)Artur Duszczyk (SUSE) |
11:10 – 11:30 |
AHC – Hybrydowa Chmura dla innowacyjnej gospodarkiBudowa w Polsce innowacyjnej gospodarki w oparciu o chmurę obliczeniową jest już na wyciągnięcie ręki. To możliwe, dzięki współpracy Accenture i Hewlett Packard Enterprise. Zaprezentujemy w jaki sposób Accenture Hybrid Cloud pozwala wprowadzić Cloud Experience do najbardziej złożonych środowisk IT |
Mariusz Chudy (Accenture Poland) |
11:30 – 11:40 |
Nowoczesne podejście do infrastruktury – korzystać czy posiadać? |
Robert Fijołek |
INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Eksperci z uznanych na rynku firm, z wieloletnim doświadczeniem w logistyce podzielą się z Wami swoimi przemyśleniami. Podczas Konferencji wspólnie z gronem naszych Prelegentów omówimy tematy wg programu:
Logistyka po ataku koronawirusa
27 maja 2020 roku, środa
10:00-10:10 Otwarcie Konferencji
Tomasz Branecki – Prezes Zarzadu | JARTOM Real Estate – Organizator Konferencji
10:10-10:40 Panel dyskusyjny: Stan logistyki po ataku koronawirusa.
Omówienie podstawowych cech sytuacji bieżącej – zakłócenie globalnych sieci dostaw, panika, brak komponentów do produkcji.
Omówienie rynku deweloperskiego oraz obiektów magazynowych.
Stan gospodarki oczami przedsiębiorców.
Ocena tarczy antykryzysowej przez branżę logistyczną.
10:40-11:10 Panel dyskusyjny: Sposoby, chwyty pomysły – jak sobie radzą inni.
Kto i jak sobie poradził w sytuacji kryzysowej.
Nowe rozwiązania, usługi, produkty dla logistyki i nie tylko.
Jak pandemia wpłynęła na moją firmę? – oczami przedstawicieli różnych przedsiębiorstw.
Jak zarabiać w okresie kryzysu – kto straci, a kto zyska na pandemii?
11:10-11:40 Panel dyskusyjny: Przyszłość logistyki po ataku COVID-19.
Prognozy globalne.
Prognozy dla Polski.
Prognozy dla poszczególnych segmentów logistyki.
11:40-12:00 Panel dyskusyjny: Integracja pracodawców/właścicieli oraz użytkowników hal magazynowych dla rozwoju magazynowania i logistyki.
Optymalizacja kosztów działalności w formach zorganizowanych.
Podstawowe cele do realizacji na lata 2020 -2021 dla środowiska magazynowania i logistyki z tym związanej.
Zielony ład – czy tak będzie wyglądał świat po koronawirusie.
Dołącz i poznaj wspaniałych ludzi, którzy tworzą rzeczy wielkie!
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Webinarium 2 czerwca
Kapituła Taiwan Excellence zorganizuje konferencję prasową on-line i zaprezentuje wirtualny pawilon, by przybliżyć zaawansowane rozwiązania w zakresie inteligentnych maszyn z Tajwanu
2 czerwca w godzinach 9:30 – 11:30 w ramach Taiwan Excellence – międzynarodowej kampanii i odznaczenia promującego produkty najwyższej jakości z Tajwanu, odbędzie się konferencja prasowa online „Taiwan Excellence Smart Machinery”. Kapituła Taiwan Excellence zaprosiła ośmiu kluczowych tajwańskich dostawców inteligentnych maszyn by zaprezentowali swoje najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie inteligentnej produkcji. Ma to pokazać producentom z całego świata możliwości transformacji i automatyzacji produkcji.
Ponadto, podczas konferencji swój debiut będzie miał zupełnie nowy format promocji produktów „Taiwan Excellence Smart Machinery Virtual Pavilion”, czyli wirtualny pawilon inteligentnych maszyn, w którym zaprezentowane zostanie 60 wyjątkowych produktów od 50 laureatów nagrody Taiwan Excellence z branży inteligentnych maszyn. Wirtualny pawilon umożliwi kupującym zapoznanie się z najlepszymi produktami z zakresu inteligentnych maszyn w dowolnym miejscu i czasie.
Sztandarowe produkty ośmiu firm, które wezmą udział w konferencji to:
- Reduktor roboczy Datorker firmy HIWIN, który jest szeroko stosowany w robotach, automatyce, wyposażeniu półprzewodnikowym i obrabiarkach.
- Nowe inteligentne pięcioosiowe centrum obróbkowe od firmy FEELER
- AccuPick 3D firmy SOLOMON to zaawansowana technologia wizyjna 3D, umożliwiająca robotom wykonywanie złożonych zadań typu „podnieś – połóż
- 5-osiowe centrum obróbkowe MANFORD VU-620
- Prasa z serii GTX firmy CHIN FONG
- Szlifierka GRINTIMATE CTS-100
- Opracowane przez TONGTAI „SP-5000P” poziome pięcioosiowe centrum obróbkowe
- Kontroler Hartrol Premium firmy HARTFORD
Rejestracja: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSddx6dleS0YcKRuObaIiaf9VadnoZ-ZNOe9QdFRaZbw3sP7ug/viewform
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Spotkaj się z praktykami i ekspertami i porozmawiaj o kluczowych zagadnieniach Przemysłu 4.0.
W czasie spotkania uczestnicy mogą korzystać z blisko 20 slotów, które trwają po 30 minut. W tym czasie mogą umawiać się na spotkania z ekspertami oraz praktykami m.in. z firm: ASTOR (automatyzacja produkcji, robotyzacja), T-mobile (łączność w sieci 5G, campus network), Instytut Kościuszki (cyberbezpieczeństwo) czy BIM Klaster (modelowanie informacji o budynku).
Industry 4.0 Meeting Point to wydarzenie towarzyszące Impact re:action.
Więcej informacji na stronie: https://www.meetingpoint.hub4industry.pl/
INFORMACJA OD ORGANIZATORA: User Day to przede wszystkim konferencja. Jak co roku do współpracy zaprosiliśmy znakomitych ekspertów z zakresu maszyn, oprogramowania oraz szkoleń.
Chcemy, aby czas spędzony z nami online był dla Państwa wartościowy, dlatego mamy do Państwa ogromną prośbę. Przygotowaliśmy ankietę z propozycją tematów prezentacji. Bardzo prosimy o wzięcie w niej udziału – to według otrzymanych sugestii ułożymy ostateczny program spotkania!
INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Poznaj możliwości, jakie niesie Cyfrowa Transformacja
Dołącz do liderów cyfrowej transformacji i dowiedz się, jak najnowsza technologia może zmienić organizację i pomóc jej uzyskać przewagę konkurencyjną. Tempo technologiczne i coraz to nowsze innowacyjne narzędzia zmuszają do działania. Kto stoi w miejscu, ten systematycznie traci dystans do najlepszych w swojej branży.
W ostatnich tygodniach, wiele firm, z dnia na dzień, stanęło przed zupełnie nowymi dla siebie wyzwaniami i znalazło się w całkowicie nowej rzeczywistości biznesowej. Wirtualne spotkania HPE Technology Roadshow 2020 NOW DIGITAL są doskonałą okazją, by poznać aktualne trendy w IT i znaleźć odpowiedź na kluczowe dziś pytanie: “Jak moja organizacja może działać szybciej, lepiej i skuteczniej nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach?”
Eksperci z HPE oraz Partnerzy spotkań na realnych wdrożeniach zaprezentują nowe modele konsumpcji IT, opowiedzą o bezpiecznych danych przetwarzanych poza chmurą i tradycyjnymi centrami danych i doradzą jak budować organizację data driven w oparciu o różne modele przetwarzania.
Wraz z Partnerami wydarzenia – Commvault, Suse, Veeam oraz Gośćmi Specjalnymi z firm CapGemini i Accenture, w czasie czterech sesji zaprezentujemy, jak za pomocą technologii i zewnętrznego wsparcia kompetencyjnego firmy mogą przyspieszyć, by osiągnąć nowe cele biznesowe.
Zapraszamy.
Idealny sposób dostarczania rozwiązań IT: EaaS. E = Everything
9 czerwca 2020 r.
Godzina | Tytuł / Opis sesji | Prowadzący |
---|---|---|
10:00 – 10:05 |
Powitanie i wprowadzenie do konferencji |
|
10:05 – 10:20 |
Modernizacja infrastruktury IT -zakres, podejście i wnioski – projekty HPE i CommvaultWspółczesna infrastruktura IT jest systemem naczyń połączonych, którego sprawność zależy od zastosowanej architektury oraz jakości i wydajności poszczególnych elementów. HPE świadczy kompleksowe usługi doradcze i wdrożeniowe, pozwalające Klientom tworzyć wydajne i efektywne systemy IT. Przybliżymy zakres i wnioski z jednego ze zrealizowanych przez HPE Polska oraz Commvault projektów, który obejmował modernizację warstwy sieciowej, sprzętowej, systemowej i bazodanowej powiązanej z wdrożeniem nowego systemu wykonywania i odtwarzania kopii zapasowych. Prace zrealizowane przez HPE obejmowały projekt, wdrożenie, wsparcie po wdrożeniowe oraz szkolenia dla pracowników Klienta. |
Maciej Malinowski (HPE)+ Commvault |
10:20 – 10:35 |
Dzień z życia działu usług technologicznych HPE PointNextUtrzymanie środowiska w ciężkich czasach – czy klient zostaje sam ze swoją infrastrukturą? Nie – HPE czuwa. Środowiska objęte usługami Data Center Care nie są zarażone koronawirusem ani żadnym innym wirusem, muszą pracować. Zespoły wsparcia DCC pracują w dalszym ciągu. Jak wygląda dzień pracy ASM (Account Support Managera)? Co robią zespoły wsparcia HPE? |
Łukasz Zajdel (HPE) |
10:35 – 10.50 |
Connected Workspace – prostsze i efektywniejsze korzystanie z zasobów ITZdalny dostęp do systemów firmowych? Bezpieczeństwo? Możliwość uruchomienia sesji do firmy z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu? Za szybko starzejące się komputery? Za duża skala? Dług technologiczny? Niekończące się cykle zakupów komputerów, które i tak zaraz są stare? Podobnie, niekończące się cykle aktualizacji systemów operacyjnych? A może by tak ucieczka do przodu i wybór środowiska Connected Workspace? Z zapewnionymi benefitami Chmury? |
Maciej Kafel (CAP Gemini) |
11:05 – 11:20 |
Analityka video na miarę nowej rzeczywistościObecna sytuacja stwarza ogromne potrzeby związane z wczesną identyfikacją zagrożeń. Na szeroką skalę wykorzystuje się do tego systemy analityki video również z wykorzystaniem kamer termowizyjnych. Chcemy opowiedzieć w jaki sposób możemyy wykorzystać potencjał tkwiący w analityce video z wykorzystaniem on prem ekonomii chmury. |
Piotr Zacharek (HPE) |
11:20 – 11:30 |
Podsumowanie konferencji, czyli jak tę całą technologię pozyskać?Technologia, architektura, implementacja i usługi. Czy to wszystko musi dużo kosztować? Czy można przygotować się na dynamiczne zmiany na rynku IT? Czy zarządzanie infrastrukturą lokalną może być tak proste jak w chmurze publicznej? Odpowiedź brzmi TAK! |
Mariusz Grabowski (HPE) |
11:30 – 11:40 |
Nowoczesne podejście do infrastruktury – korzystać czy posiadać? |
Robert Fijołek(HPE) |
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
apraszamy na ITM_talks – cykl spotkań online z ekspertami branżowymi, liderami biznesu, przedstawicielami świata nauki i mediów! Dołącz do transmisji na żywo ze studia Grupy MTP i zapoznaj się z opiniami największych graczy na rynku na temat obecnej sytuacji w przemyśle, ich przewidywaniami na przyszłość oraz metodami walki z kryzysem. Daj się zainspirować najlepszym!
Już 18 czerwca br. o godz. 11:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu ITM_talks pod hasłem:
Cyberbezpieczeństwo warunkiem rozwoju przemysłu 4.0. Jak cloud computing i nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie?
- Katarzyna Nosalska, Członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości m.in. przedstawi swój punkt widzenia na temat obecnej sytuacji przedsiębiorców w Polsce i ich drogi do transformacji cyfrowej. Od przedstawicielki Fundacji dowiemy się także w jaki sposób FPPP może wesprzeć przedsiębiorstwa w tym procesie.
- Michał Jaworski, Dyrektor Strategii Technologicznej i Członek Zarządu Microsoft m.in. opowie o planie inwestycyjnym o wartości 1 miliarda dolarów, obejmującym otwarcie nowego regionu data center Microsoft w Polsce, w ramach globalnej infrastruktury chmury obliczeniowej. Reprezentant amerykańskiego koncernu informatycznego przybliży również, w jaki sposób usługi chmurowe mogą pomóc przedsiębiorstwom rozwinąć się technologicznie.
Spotkanie poprowadzi dr inż. Krzysztof Walas, Adiunkt, Instytut Robotyki i Inteligencji Maszynowej, Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki, Politechnika Poznańska.
Rejestracja: https://talks.itm-europe.pl/
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Przemysł 4.0 zmienia przyszłość produkcji dzięki nowoczesnym technologiom i metodom zarządzania. Czwarta rewolucja przemysłowa otwiera fabrykom szansę na poprawę wydajności i uzyskanie przewag konkurencyjnych. Rodzi także dylematy u kadry kierowniczej fabryk: Jak wprowadzać innowacje? Ile zainwestować? Od czego zacząć cyfrową transformację?
Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw to konferencja online otwierająca cykl wydarzeń poświęconych innowacjom w produkcji. Na Przemysł 4.0 spojrzymy z trzech perspektyw praktyków: dużej fabryki, dostawców technologii i organizacji ułatwiającej wejście do przemysłu przyszłości. Prelegenci podzielą się praktycznymi przykładami wdrożeń i wskażą jakich błędów unikać w procesie wprowadzania innowacji.
Konferencja skierowana jest do managerów i specjalistów, którzy poszukują inspiracji do wprowadzania Przemysłu 4.0 w swoich fabrykach. Zaprezentujemy innowacje wdrażane głównie przez firmy z Dolnego Śląska, ale do uczestnictwa zapraszamy ludzi z całej Polski, bo Wrocław jest miastem otwartym – na ludzi i technologie.
Zarejestruj się i poczekaj na kontakt mailowy od organizatorów. Będziemy Cię prosić o potwierdzenie udziału.
Dowiedz się więcej i zarejestruj:
https://www.wroclaw.pl/przemysl40/?utm_source=press&utm_medium=refferal&utm_campaign=przemysl_40
INFORMACJA OD ORGANIZATORÓW:
e-LOGISTICS LIVE 2020
Przyszłość zaczyna się dziś
e-LOGISTICS LIVE 2020 to konferencja inna niż wszystkie.
Organizowana jest to po, aby zintegrować środowisko związane z logistyką tam,
gdzie jest obecnie największy potencjał rozwoju – w przestrzeni wirtualnej!
To nowoczesna i optymalna przestrzeń wymiany wiedzy, doświadczeń oraz budowania relacji dla przedstawicieli świata biznesu i nauki oraz wszystkich tych, którzy wiążą swoją przyszłość z segmentem e-handlu.
Odbędzie się w innowacyjnej formule LIVE, z wirtualnym studiem na żywo, mistrzem ceremonii, wystawą wirtualną dla sponsorów i wystawców, sesjami Q&A oraz networkingiem w formie round tables oraz after party.
Zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które przetrze i wykreuje nowe szlaki dla przyszłości branży logistycznej!
e-LOGISTICS LIVE 2020 to miejsce, w którym przyszłość zaczyna się dziś!
Program:
Blok I
Współdzielenie
wspólne PUDO gromadzące wszystkie firmy kurierskie, automaty paczkowe umożliwiające odbiór przesyłek różnych firm, a może jeden samochód rozwożący w centrum miasta paczki, niezależnie od tego, jaka firma obsługiwała ją wcześniej? Czy w tak konkurencyjnym środowisku jest możliwe współdzielenie usług? Czy zyska na tym klient?
Blok II
Transformacja
łańcuch dostaw dla e-commerce to ekosystem wielu połączonych magazynów dystrybucyjnych, centrów zwrotów, hubów kurierskich i salonów sprzedaży będących omnichannelowym miejscem naszych działań konsumenckich. Co zrobić, aby odpowiedzieć na szybko zmieniające się potrzeby rynku i wymagania klientów. Błyskawiczna dostawa, szybki i łatwy zwrot, późny cut-off. Tylko tyle i aż tyle wystarczy, aby klient był zadowolony. Czy na pewno?
Blok III
Innowacja
ten, kto dziś nie inwestuje w innowacje, tak naprawdę się cofa. Automatyzacja, robotyka, ekologia i elastyczność i zwinność nie mogą być w e-commerce jedynie pustymi frazesami. Porozmawiajmy o tym, jakie innowacje są dla Państwa najbardziej wartościowe, a które wydają się tylko chwytliwymi pojęciami z zakresu marketingu i PR.
REJESTRACJA: