Calendar

Cze
3
śr
Industry Meeting Point
Cze 3@09:00 – 17:00
Industry Meeting Point

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

Industry 4.0 Meeting Point
Nowa formuła spotkania online dla przemysłu. Przenosimy do sieci spotkania 1 na 1 i realny networking. Rozmawiaj z ekspertami i praktykami, inspiruj się i patrz w przyszłość. Sam decydujesz, jak będzie wyglądała Twoja agenda. Będzie tak pragmatycznie, jak tylko się da!

Spotkaj się z praktykami i ekspertami i porozmawiaj o kluczowych zagadnieniach Przemysłu 4.0.

Cze
4
czw
USER DAY Spotkanie branży metalowej
Cze 4 – Cze 5 całodniowy
USER DAY Spotkanie branży metalowej

INFORMACJA OD ORGANIZATORA: User Day to przede wszystkim konferencja. Jak co roku do współpracy zaprosiliśmy znakomitych ekspertów z zakresu maszyn, oprogramowania oraz szkoleń.
Chcemy, aby czas spędzony z nami online był dla Państwa wartościowy, dlatego mamy do Państwa ogromną prośbę. Przygotowaliśmy ankietę z propozycją tematów prezentacji. Bardzo prosimy o wzięcie w niej udziału – to według otrzymanych sugestii ułożymy ostateczny program spotkania!

Cze
9
wt
HPE: Idealny sposób dostarczania rozwiązań IT: EaaS. E = Everything
Cze 9@10:00 – 10:45
HPE: Idealny sposób dostarczania rozwiązań IT: EaaS. E = Everything

INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Poznaj możliwości, jakie niesie Cyfrowa Transformacja

Dołącz do liderów cyfrowej transformacji i dowiedz się, jak najnowsza technologia może zmienić organizację i pomóc jej uzyskać przewagę konkurencyjną. Tempo technologiczne i coraz to nowsze innowacyjne narzędzia zmuszają do działania. Kto stoi w miejscu, ten systematycznie traci dystans do najlepszych w swojej branży.

W ostatnich tygodniach, wiele firm, z dnia na dzień, stanęło przed zupełnie nowymi dla siebie wyzwaniami i znalazło się w całkowicie nowej rzeczywistości biznesowej. Wirtualne spotkania HPE Technology Roadshow 2020 NOW DIGITAL są doskonałą okazją, by poznać aktualne trendy w IT i znaleźć odpowiedź na kluczowe dziś pytanie: “Jak moja organizacja może działać szybciej, lepiej i skuteczniej nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach?”

Eksperci z HPE oraz Partnerzy spotkań na realnych wdrożeniach zaprezentują nowe modele konsumpcji IT, opowiedzą o bezpiecznych danych przetwarzanych poza chmurą i tradycyjnymi centrami danych i doradzą jak budować organizację data driven w oparciu o różne modele przetwarzania.

Wraz z Partnerami wydarzenia – Commvault, Suse, Veeam oraz Gośćmi Specjalnymi z firm CapGemini i Accenture, w czasie czterech sesji zaprezentujemy, jak za pomocą technologii i zewnętrznego wsparcia kompetencyjnego firmy mogą przyspieszyć, by osiągnąć nowe cele biznesowe.

Zapraszamy.

Idealny sposób dostarczania rozwiązań IT: EaaS. E = Everything

9 czerwca 2020 r.

Cze
18
czw
ITM_TALKS: Cyberbezpieczeństwo warunkiem rozwoju przemysłu 4.0. Jak cloud computing i nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie?
Cze 18@11:00 – 12:00
ITM_TALKS: Cyberbezpieczeństwo warunkiem rozwoju przemysłu 4.0. Jak cloud computing i nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie?

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

apraszamy na ITM_talks – cykl spotkań online z ekspertami branżowymi, liderami biznesu, przedstawicielami świata nauki i mediów! Dołącz do transmisji na żywo ze studia Grupy MTP i zapoznaj się z opiniami największych graczy na rynku na temat obecnej sytuacji w przemyśle, ich przewidywaniami na przyszłość oraz metodami walki z kryzysem. Daj się zainspirować najlepszym! 

Już 18 czerwca br. o godz. 11:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu ITM_talks pod hasłem:

Cyberbezpieczeństwo warunkiem rozwoju przemysłu 4.0. Jak cloud computing i nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie?

  • Katarzyna Nosalska, Członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości m.in. przedstawi swój punkt widzenia na temat obecnej sytuacji przedsiębiorców w Polsce i ich drogi do transformacji cyfrowej. Od przedstawicielki Fundacji dowiemy się także w jaki sposób FPPP może wesprzeć przedsiębiorstwa w tym procesie.
  • Michał Jaworski, Dyrektor Strategii Technologicznej i Członek Zarządu Microsoft m.in. opowie o planie inwestycyjnym o wartości 1 miliarda dolarów, obejmującym otwarcie nowego regionu data center Microsoft w Polsce, w ramach globalnej infrastruktury chmury obliczeniowej. Reprezentant amerykańskiego koncernu informatycznego przybliży również, w jaki sposób usługi chmurowe mogą pomóc przedsiębiorstwom rozwinąć się technologicznie.

Spotkanie poprowadzi dr inż. Krzysztof Walas, Adiunkt, Instytut Robotyki i Inteligencji Maszynowej, Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki, Politechnika Poznańska.

Rejestracja: https://talks.itm-europe.pl/

Cze
20
sob
Przemysł 4.0 Made in Wroclaw
Cze 20 całodniowy
Przemysł 4.0 Made in Wroclaw

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

Przemysł 4.0 zmienia przyszłość produkcji dzięki nowoczesnym technologiom i metodom zarządzania. Czwarta rewolucja przemysłowa otwiera fabrykom szansę na poprawę wydajności i uzyskanie przewag konkurencyjnych. Rodzi także dylematy u kadry kierowniczej fabryk: Jak wprowadzać innowacje? Ile zainwestować? Od czego zacząć cyfrową transformację? 

Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw to konferencja online otwierająca cykl wydarzeń poświęconych innowacjom w produkcji. Na Przemysł 4.0 spojrzymy z trzech perspektyw praktyków: dużej fabryki, dostawców technologii i organizacji ułatwiającej wejście do przemysłu przyszłości. Prelegenci podzielą się praktycznymi przykładami wdrożeń i wskażą jakich błędów unikać w procesie wprowadzania innowacji.

Konferencja skierowana jest do managerów i specjalistów, którzy poszukują inspiracji do wprowadzania Przemysłu 4.0 w swoich fabrykach. Zaprezentujemy innowacje wdrażane głównie przez firmy z Dolnego Śląska, ale do uczestnictwa zapraszamy ludzi z całej Polski, bo Wrocław jest miastem otwartym – na ludzi i technologie.

Zarejestruj się i poczekaj na kontakt mailowy od organizatorów. Będziemy Cię prosić o potwierdzenie udziału.

Dowiedz się więcej i zarejestruj:

https://www.wroclaw.pl/przemysl40/?utm_source=press&utm_medium=refferal&utm_campaign=przemysl_40

Cze
24
śr
ILIM: E-LOGISTICS POLSKI KONGRES LOGISTYCZNY
Cze 24@09:00 – 18:00

INFORMACJA OD ORGANIZATORÓW:

e-LOGISTICS LIVE 2020

Przyszłość zaczyna się dziś

e-LOGISTICS LIVE 2020 to konferencja inna niż wszystkie.
Organizowana jest to po, aby zintegrować środowisko związane z logistyką tam,
gdzie jest obecnie największy potencjał rozwoju – w przestrzeni wirtualnej!

To nowoczesna i optymalna przestrzeń wymiany wiedzy, doświadczeń oraz budowania relacji dla przedstawicieli świata biznesu i nauki oraz wszystkich tych, którzy wiążą swoją przyszłość z segmentem e-handlu.

Odbędzie się w innowacyjnej formule LIVE, z wirtualnym studiem na żywo, mistrzem ceremonii, wystawą wirtualną dla sponsorów i wystawców, sesjami Q&A oraz networkingiem w formie round tables oraz after party.

Zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które przetrze i wykreuje nowe szlaki dla przyszłości branży logistycznej!
e-LOGISTICS LIVE 2020 to miejsce, w którym przyszłość zaczyna się dziś!

Program:

Blok I

Współdzielenie

 

wspólne PUDO gromadzące wszystkie firmy kurierskie, automaty paczkowe umożliwiające odbiór przesyłek różnych firm, a może jeden samochód rozwożący w centrum miasta paczki, niezależnie od tego, jaka firma obsługiwała ją wcześniej? Czy w tak konkurencyjnym środowisku jest możliwe współdzielenie usług? Czy zyska na tym klient?

Blok II

Transformacja

 

łańcuch dostaw dla e-commerce to ekosystem wielu połączonych magazynów dystrybucyjnych, centrów zwrotów, hubów kurierskich i salonów sprzedaży będących omnichannelowym miejscem naszych działań konsumenckich. Co zrobić, aby odpowiedzieć na szybko zmieniające się potrzeby rynku i wymagania klientów. Błyskawiczna dostawa, szybki i łatwy zwrot, późny cut-off. Tylko tyle i aż tyle wystarczy, aby klient był zadowolony. Czy na pewno?

Blok III

Innowacja

 

ten, kto dziś nie inwestuje w innowacje, tak naprawdę się cofa. Automatyzacja, robotyka, ekologia i elastyczność i zwinność nie mogą być w e-commerce jedynie pustymi frazesami. Porozmawiajmy o tym, jakie innowacje są dla Państwa najbardziej wartościowe, a które wydają się tylko chwytliwymi pojęciami z zakresu marketingu i PR.

REJESTRACJA:

https://www.logistics.pl/e-logistics/rejestracja/

Lip
1
śr
VERASHAPE/VISI: ONLINE TECHNOLOGY DAY
Lip 1@10:00 – 16:00
VERASHAPE/VISI: ONLINE TECHNOLOGY DAY

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

VISI – wiodące na świecie oprogramowanie CAD/CAM/CAE dostarczające rozwiązania dla przemysłu zajmującego się produkcją form wtryskowych i tłoczników,

Już 1 lipca 2020 r. zaprasza do udziału w konferencji:

ONLINE TECHNOLOGY DAY

VISI 2021.0 wprowadza szereg ulepszeń, które pomogą użytkownikowi podczas procesu projektowania, oszczędzając czas i zapewniając dobrą jakość powierzchni modeli. W trakcie spotkania online, zaprezentowane zostaną nowości wprowadzone w projektowaniu form, przyrządów postępowych oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, wspomagające projektowanie i produkcję w przemyśle.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

ZAREJESTRUJ SIĘ à http://www.visicadcam.pl/aktualnosci/visi-online-technology-day

AGENDA

10:00 – 11:00 – NOWOŚCI VISI 2021.0

·        Ulepszona analiza pochyleń

·        Własności geometryczne, szybki pomiar kąta, grubości

·        Nowe rozwijanie detali w VISI Progress

·        Ulepszone wiercenie głębokich otworów

11:00 – 11:15 – PRZERWA

11:15 – 16:00 – KONSULTACJE VISI

·        VISI CAD

·        VISI CAM

·        VISI MOULD

·        VISI PROGRESS

 

Konferencja ONLINE TECHNOLOGY DAY

to doskonała okazja do spotkania dla tych, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi rozwiązanymi i poznać nowe funkcjonalności oprogramowania VISI.

Tematyka przygotowana została tak, by zainteresować pracowników działów projektowychtechnologicznychprodukcyjnych, czyli bezpośrednich użytkowników rozwiązań do projektowania jak i managerów odpowiedzialnych za rozwój oraz innowacyjność przedsiębiorstw.

·        Symulacja Wtrysku Tworzyw, Tworzenie Rozwinięć Elementów Blaszanych

·        Projektowanie Form Wtryskowych, Tłoczników, Wykrojników

·        Generowanie Ścieżek Frezowania 2,5 – 5 osi oraz Wycinanie Drutowe VISI PEPS

W którymkolwiek z obszarów produkcji wykorzystujesz oprogramowanie VISI, lub zastanawiasz się nad jego wdrożeniem i chcesz poznać jego możliwości  –

TO WYDARZENIE JEST DLA CIEBIE!

ZAREJESTRUJ SIĘ:  http://otd.visicadcam.pl/

 

Zapraszamy również na spotkania z regionalnymi inżynierami sprzedaży, gotowymi do przygotowania spersonalizowanej oferty.

Lip
30
czw
Forum: LOG DAYS
Lip 30 – Lip 31 całodniowy
Forum:  LOG DAYS

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

W ciągu 2 dni merytorycznych webinarów poruszone zostaną ABSOLUTNIE najświeższe problemy, które dotknęły całą branża logistyczną w ostatnim czasie:

 

  • Automatyzacja procesów logistycznych w odniesieniu do aktualnych realiów
  • Podejmowanie decyzji o nowym obiekcie logistycznym i jego lokalizacji
  • Nowa Normalność logistyki – idee i praktyka
  • Ecommerce, jako must have nowej rzeczywistości

 

Wśród naszych trenerów doprawdy wybitne grono praktyków:

 

  • Piotr Susz – praktyk i interim manager

 

  • Łukasz Jatta senior principal / partner Międzynarodowa Grupa Doradczo-Inżynierska Miebach Consulting

 

  • Jacek Jarmuszczak trener biznesu, praktyk

 

  • Marta Cudziło kierownik Centrum Logistyki, project manager Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania

 

  • Piotr Karbowiak senior partner Graphene Partner

 

  • Andrzej Lada-Kubala dyrektor zarządzania łańcuchem dostaw, członek zarządu Meble Wójcik

 

  • Roland Krybus principal i project engineer Międzynarodowa Grupa Doradczo-Inżynierska Miebach Consulting

 

 

Poznaj tematy LogDays 2020:

 

ŚCIEŻKA 1 Automatyzacja procesów logistycznych dziś

 

  • Automatyzacja a dynamika zmian w procesach – jak tworzyć koncepcję i projekt automatyzacji procesów logistycznych, który będzie dostosowany do zadań z przyszłości?
  • Na co zwrócić uwagę dobierając rozwiązania techniczne szyte na dziś i jutro Twojej logistyki?
  • Misja: Pustynia – projekt zautomatyzowanego Centrum Dystrybucyjnego w Ekonomicznej Strefie im. Króla Abdullaha. O długiej drodze od projektu koncepcyjnego magazynu zlokalizowanego na pustyni, przez planowanie detaliczne, nadzór nad realizacją, aż po odbiór instalacji przy uwzględnieniu specyfiki prowadzenia projektów w Arabii Saudyjskiej.

 

ŚCIEŻKA 2 Podejmowanie decyzji o nowym obiekcie logistycznym i jego lokalizacji

 

  • Modelowanie sieci dystrybucji – jakie czynniki decydują o wyborze nowej lokalizacji magazynowej? Jak sprawdzić, która z nich będzie optymalna dla logistyki Twojego przedsiębiorstwa? Dowiesz się, jak przejść przez proces decyzyjny krok po kroku.
  • Magazynowa przeprowadzka – jak się za nią zabrać, żeby przebiegła sprawnie, bez komplikacji? Co powinno znaleźć się na Twojej checkliście? Jakie zasoby zabezpieczyć (transport, narzędzia, media, wywóz odpadów, sieć LAN, sieć elektryczna etc.)?

 

ŚCIEŻKA 3 Nowa Normalność logistyki – idee i praktyka

 

  • Zarządzanie ryzykiem w logistyce – jak szybko sprawdzić sieć interesariuszy współpracy i jak wspólnie przygotować plan kontynuacji biznesu? Jakie narzędzia pozwolą na analizę poziomu ryzyka?
  • Współdzielone zasoby pracowników w parku logistycznym – nowy pomysł na problem ograniczonych zasobów przeszkolonych pracowników dostępnych na już. Sprawdź zupełnie nową koncepcję!

 

ŚCIEŻKA 4 Ecommerce, jako must have nowej rzeczywistości

 

  • Obsługa logistyki ecommerce na już – w jaki sposób przygotować zapytanie ofertowe na usługi magazynowe oraz e-fulfilment? Jak w kontrakcie zabezpieczyć problem wyjścia ze współpracy z operatorem?
  • Własny e-sklep czy współpraca z marketplace’m – różne modele sprzedaży przez internet. Sprawdź ich wady i zalety od strony szans i zagrożeń dla logistyki.

 

 

Sie
26
śr
PIKS: Optymalizacja Konstrukcji Stalowych
Sie 26@09:00 – 13:30
PIKS: Optymalizacja Konstrukcji Stalowych

Polska Izba Konstrukcji Stalowych zaprasza na VI Konferencję Techniczną pt. „Optymalizacja Konstrukcji Stalowych”, która w tym roku odbędzie się 26 sierpnia w nowej, internetowej formule.

Tematyka VI Konferencji Technicznej, kierowanej przede wszystkim do kadry technicznej przedsiębiorstw branży budownictwa stalowego, będzie związana z optymalizacją konstrukcji stalowych na etapach projektowania i wykonawstwa.

Do udziału w Konferencji zaproszeni są przedstawiciele firm projektowych, ale również produkcyjnych i montażowych, a także studenci i czynni zawodowo inżynierowie budownictwa.

Wrz
8
wt
ITM_TALKS: Autonomia robotów i cyfrowa transformacja przemysłu w niepewnych czasach
Wrz 8@11:00 – 12:00
ITM_TALKS: Autonomia robotów i cyfrowa transformacja przemysłu w niepewnych czasach

ITM_talks to cykl branżowych spotkań online organizowany przez zespół targów ITM Industry Europe i Modernlog.

Rozmowy, prowadzone z nowoczesnego studia Grupy MTP, są transmitowane na żywo poprzez specjalnie dostosowaną do tego platformę. Do udziału zapraszamy liderów przemysłu, biznesu i nauki. W ramach ITM_talks poruszamy najgorętsze tematy w branży. Głównym partnerem projektu jest Politechnika Poznańska.

ZAPRASZAMY NA DRUGI ODCINEK Z CYKLU!

DATA: 8 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 11.00
REJESTRACJA: https://talks.itm-europe.pl/

PRELEGENCI:
Adam Drewniany, Prezes Zarządu South Bay Solutions
Od 2000 r. ściśle związany z awangardą firm produkujących zaawansowane technologie w Dolinie Krzemowej. W tym czasie z powodzeniem zrealizował tysiące indywidualnych projektów. Jego firma South Bay Solutions przyczyniła się do wprowadzenia na rynek flagowego samochodu Tesli, modelu S. Od tego czasu jest wyłącznym dostawcą głównych komponentów akumulatorów do wszystkich modeli S i X Tesla, jakie kiedykolwiek wydano w dowolnym miejscu na świecie.
W ciągu ostatnich dwóch dekad Adam Drewniany był filarem wielu innowacyjnych procesów w technologiach medycznych. Jego znani partnerzy to Intuitive Surgical, który był pionierem w dziedzinie technologii robotycznych firmy Vinci, opierając się na częściach pochodzących z South Bay Solutions. Adam Drewniany od samego początku uczestniczył w tworzeniu laserowej chirurgii refrakcyjnej oka, w czasach, gdy technologia ta istniała pod nazwą Lasik aż do dziś, kiedy dostawy Adama trafiają do giganta technologii medycznej Johnson & Johnson.
W kultowym otoczeniu Doliny Krzemowej Adam od dawna jest producentem zaawansowanego sprzętu, używanego do produkcji płytek krzemowych – podstawowego elementu budulcowego dla przemysłu półprzewodników. Najwięksi gracze w tej dziedzinie, tacy jak Intel czy Applied Materials, nadal ufają firmie Adama oraz jego rozwiązaniom. Jego zamiłowanie do najnowocześniejszych technologii miało również wpływ na zaangażowanie w najnowsze osiągnięcia w zakresie magazynowania energii. Adam’s South Bay Solutions Gdańsk jest obecnie częścią Northvolt, największego, pierwszego i jedynego ekologicznego producenta przemysłowych i samochodowych systemów akumulatorowych. Northvolt Poland, Inc. z siedzibą w Gdańsku odpowiada za produkcję modułów akumulatorowych dla przemysłu poszukującego czystych źródeł energii.

dr hab inż. Krzysztof Kurowski, Zastępca Pełnomocnika Dyrektora IChB PAN ds. Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego

Jest doktorem habilitowanym inżynierem w dziedzinie informatyki. Tytuł ten otrzymał na Politechnice Poznańskiej. Od roku lipca 2019 pełni funkcję Zastępcy Pełnomocnika Dyrektora Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Od dwóch dekad uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych oraz badawczo-rozwojowych w obszarze szeroko pojętych Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (TIK) i wykorzystania ich w różnych dziedzinach wiedzy.
Zdobywał doświadczenie jako research visitor w wielu instytucjach naukowo-badawczych, m.in. University of Queensland, Australia, Argonne National Lab, USA, Louisiana State University, USA. Jego zainteresowania badawcze związane są z modelowaniem zaawansowanych aplikacji, problematyką szeregowania i zarządzania w nowoczesnych systemach superkomputerowych i systemach komputerowych nowych generacji.

Michał Kaźmierczak, Dyrektor Biznesu Robotyki i Automatyki Przemysłowej ABB

W ABB od początku 2019 roku. Manager z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze automatyzacji produkcji. W ABB odpowiada za budowanie strategii rozwoju oferty i sprzedaży robotów przemysłowych, modułowych systemów produkcyjnych oraz usług w zakresie robotyzacji produkcji. Wraz ze swoim zespołem pracuje nad tworzeniem inteligentnych rozwiązań, które wspierają producentów w zwiększaniu wydajności operacyjnej oraz poprawie jakości ich wyrobów.

MODERATOR:
dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej
Jest absolwentem kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w roku 2012 w dyscyplinie Automatyka i Robotyka, specjalność Robotyka. Od 2007 roku jest pracownikiem naukowym Politechniki Poznańskiej.
Jego zainteresowania naukowe to roboty krocząca oraz percepcja otoczenia robotów pozwalająca na interakcję z otoczeniem w oparciu o prawa fizyki – rozpoznawanie materiałów oraz modelowanie ich właściwości Z chęcią angażuje się w konferencje naukowe i spotkania międzynarodowych kół naukowych. Jest m.in.: narodowym koordynatorem euRobotics Week oraz uczestnikiem dwóch grup tematycznych w ramach euRobotics. Od roku 2016 aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz rozwoju i propagowania idei Przemysłu Przyszłości w Polsce.