Calendar

Paź
1
czw
Fundacja Digital Poland: Festiwal Cyfryzacji
Paź 1 – Paź 11 całodniowy
Fundacja Digital Poland: Festiwal Cyfryzacji

Festiwal Cyfryzacji to inicjatywa edukacyjno – technologiczna w Polsce, którą organizuje Fundacja Digital Poland wraz z partnerami. Ideą wydarzenia jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji.

Przez 10 dni w Polsce odbędzie się wiele pokazów i wydarzeń poświęconych cyfrowej rewolucji. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak wykorzystywać cyfrowe możliwości w życiu codziennym, jak i zawodowym. Organizatorzy podzieli cały festiwal na 10 tematycznych dni.

Cztery główne inicjatywy Festiwalu

  • Wydarzenia – Festiwal Cyfryzacji to kilkadziesiąt spotkań z technologiami oraz liderami cyfrowych zmian. To wiele wydarzeń edukacyjnych i rozrywkowych, ale także merytoryczna debata z ekspertami oraz decydentami.
  • Noc Innowacji – Noc Innowacji to okazja dla wszystkich, którzy z bliska chcą zobaczyć naowoczesne technologie oraz odwiedzić miejsca, w których królują wyjątkowe rozwiązania. Tej nocy można zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, zaprzyjaźnić z robotami. 10 października swoje drzwi (także wirtualne), otworzą centra badawczo–rozwojowe, firmy, instytucje i uczelnie.
  • Cyfrowe Zniżki – Zakupy online i płatności bezgotówkowe oferują wiele korzyści, a w czasach epidemii stały się najbezpieczniejszą formą płatności. Przez dziesięć dni każdy może skorzystać z przygotowanych promocji i rabatów.
  • Cyfrowy Bohater – Festiwal Cyfryzacji to również okazja do pomagania. Dzięki akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Digital Poland każdy może pomóc sfinansować zakup nowoczesnego sprzętu i profesjonalnych szkoleń z cyfrowych kompetencji dla najbardziej potrzebujących osób. Technologie ułatwiają im powrót na rynek pracy i funkcjonowanie w codziennym świecie.

ZOBACZ:

https://festiwalcyfryzacji.pl/

 

Paź
6
wt
Cadxpert: The Additive Manufacturing Virtual Conference by Stratasys
Paź 6 – Paź 7 całodniowy
Cadxpert: The Additive Manufacturing Virtual Conference by Stratasys

W dniach 6-7 października 2020 r. odbędzie się konferencja The Additive Manufacturing Virtual Conference by Stratasys. Do udziału zaproszeni są zarówno użytkownicy drukarek 3D Stratasys, jak i osoby dopiero planujące wdrożyć druk 3D w swojej firmie. W programie przewidziano prezentacje nowych maszyn i materiałów, a także sesje treningowe, podczas których specjaliści Stratasys doradzą, jak w pełni wykorzystać potencjał druku 3D.

Konferencja The Additive Manufacturing Virtual Conference by Stratasys

6 – 7 października 2020 r. w godz. 10 – 16:30

Link do rejestracji: https://bit.ly/Sys-Conf

W programie konferencji przewidziano prezentacje nowych maszyn i materiałów, sesje treningowe, w których eksperci Stratasysa przedstawią triki i porady, a także przykłady wdrożeń i rozmowy z użytkownikami systemów Stratasys.

Pierwszego dnia wydarzenia będzie można posłuchać o tym, jak druk 3D sprawdza się w nowej rzeczywistości pandemii, gdy łańcuchy dostaw zostały nagle przerwane. Kolejnym punktem będzie prezentacja możliwości systemów PolyJet w druku 3D w pełnym kolorze. Na tę część zapraszamy szczególnie projektantów, designerów oraz specjalistów zajmujących się wzornictwem przemysłowym. Następnie dowiemy się, jak wykorzystać potencjał druku 3D w swoim przedsiębiorstwie. Druk 3D przynosi firmom wiele korzyści, ale nie zawsze wykorzystuje się w 100% zalety tej technologii. Podczas tego wystąpienia dowiemy się, jak rozszerzyć zastosowania drukarki 3D w swojej działalności oraz jak znaleźć miejsca, w których druk 3D może przyczynić się do znacznych oszczędności.

Kolejne prezentacje będą poświęcone zagadnieniom wykorzystania technologii druku 3D kolejno w zakładach produkcyjnych, w medycynie oraz w edukacji.

Drugiego dnia konferencji dowiemy się więcej na temat samych urządzeń i materiałów dostępnych w ofercie Stratasys. Na początek zaplanowano prezentacje na żywo drukarek 3D prowadzone przez dystrybutorów tych urządzeń na całym świecie. Następnie odbędą się sesje treningowe, podczas których specjaliści Stratasys zapoznają uczestników z nowymi materiałami w ofercie. Zostaną omówione dobre praktyki drukowania 3D zarówno w technologii FDM, jak i PolyJet oraz zasady postprocessingu. Nie zabraknie również sesji poświęconej oprogramowaniu GrabCAD Print.

Konferencja ma charakter modułowy, co oznacza, że można uczestniczyć w pełnym wydarzeniu lub wybrać tylko interesujące tematy. Po każdej sesji uczestnicy będą mogli zadać pytania prowadzącym.

Wszystkie wystąpienia będą prowadzone w języku angielskim. Pełny program konferencji znajduje się na stronie: https://bit.ly/Sys-Conf

Do udziału w konferencji The Additive Manufacturing Virtual Conference by Stratasys zachęca oficjalny dystrybutor – firma CadXpert.

Paź
8
czw
Mitsubishi Electric: Intralogistyka w Fabryce 4.0 – zarządzanie i optymalizacja
Paź 8@10:30 – 11:30
Mitsubishi Electric: Intralogistyka w Fabryce 4.0 – zarządzanie i optymalizacja

 

Część 1: Mariusz Kotz Sales Engineer OEM, :

Zarządzania i komunikacja floty AGV z produkcją i magazynem:

  • Polska firma na rynku robotów mobilnych.
  • Systemy zarządzające flotą – co tu jest istotne i jak osiągnąć oszczędności logistyczne?
  • Rozwiązania Mitsubishi Electric dla połączenia floty z systemami zarządczymi klienta(kolekcjonowanie danych, parametry techniczne, zarządzanie).

Część 2: Jakub Kwiatkowski Solution Development Manager,  Mateusz Palmąka Senior Sales Engineer:

Optymalizacja procesów logistycznych w przemyśle oponiarskim:

SIEMENS: ABT Site & Desigo Room Automation
Paź 8@10:30 – 11:30
SIEMENS: ABT Site & Desigo Room Automation

Siemens po wakacyjnej przerwie kontynuuje bezpłatne sesje e-szkoleń i prezentacji online.

Sesje odbywają się w poniedziałki o 10:30 i 13:00 oraz w czwartki o godzinie 10:30.

E-szkolenia skupione są wokół zagadnień technicznych dotyczących produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę Siemens. Spotkania online odbywają się na platformie ZOOM. Każda sesja e-szkoleniowa trwa maksymalnie 60 minut. Kolejne tematy będą pojawiać się na bieżąco.

Aby zapisać się na e-szkolenie i otrzymać bezpośredni link, konieczna jest rejestracja poprzez formularz.

AGENDA:

czwartek, 08.10.2020 godz. 10:30

ABT Site & Desigo Room Automation

Przedstawimy konfigurację sterowników DXR2 zarządzających instalacjami HVAC, oświetleniem i żaluzjami w ABT Site.

Prowadzący: Robert Kostro-Olechowski

poniedziałek, 12.10.2020 godz. 10:30

W&WW – komponenty i systemy wprowadzające instalację do koncepcji Water 4.0

Zaprezentujemy elementy oferowane przez firmę Siemens niezbędne do zbudowania niezawodnej, wydajnej i bezpiecznej instalacji z branży wodno-kanalizacyjnej.

Prowadząca: Katarzyna Zbroja

poniedziałek, 12.10.2020 godz. 13:00

Platforma symulacyjna SIMIT – wirtualne uruchomienia instalacji procesowej oraz treningi operatorskie

W tej sesji omówimy środowisko symulacyjne z wykorzystaniem modeli z bibliotek Chembasis, Flownet, Sitrans oraz narzędzia Component Type Editor z możliwością integracji z systemem sterowania Simatic PCS7.

Prowadzący: Mariusz Forysiak

czwartek, 15.10.2020 godz. 10:30

ABT Site & Desigo Control Point

Przedstawimy konfigurację w ABT Site paneli dotykowych PXM oraz web serwerów PXG3W jako narzędzi do wizualizacji i zarządzania instalacjami budynkowymi.

Prowadzący: Robert Kostro-Olechowski

poniedziałek, 19.10.2020 godz. 10:30

Systemy serwo 24-48VDC oparte na nowym rozwiązaniu MicroDrive

Nowa rodzina serwo napędów MicroDrive sprawdzi się w wielu branżach, gdzie wymagana jest wysoka precyzja sterowania silnikiem. Zastosowane silniki BLDC zapewniają dużą niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie napięć do 48 VDC a integracja rozwiązania w środowisku TIA Portal zapewnia szybkie i ustandaryzowane uruchomienie aplikacji.

Prowadzący: Mirosław Kuligowski

poniedziałek, 19.10.2020 godz. 13:00

Łączność IP zastosowaniem rozwiązania Cyberbezpieczeństwa

Przestawimy rozwiązanie Cyberbezpieczeństwa oparte na urządzeniach łączności Ruggedcom/Scalance.

Prowadzący: Piotr Diakowicz

czwartek, 22.10.2020 godz. 10:30

Systemy zarządzania mikrosieciami i farmami fotowoltaicznymi oparte na rodzinie rozwiązań SICAM

Generacja rozproszona coraz mocniej wkracza w systemy elektroenergetyczne na świecie. Jeśli będzie ona pracować w sposób nieskoordynowany może się niestety przyczynić do wielu problemów w pracy sieci, a co za tym idzie obniżyć zamiast podnosić pewność zasilania odbiorców. Drugim aspektem stosowania źródeł rozporoszonych jest możliwość osiągnięcia jak najbardziej stabilnej i efektywnej ekonomicznej ich pracy. Siemens posiada w swoim portfolio systemy SICAM Microgrid Controller i Photovoltaic Power Controller pozwalające na skuteczne, ekonomiczne i bezpieczne zarządzanie układami sieciowymi.

Prowadzący: Marcin Lizer

poniedziałek, 26.10.2020 godz. 10:30

Bezprzewodowa komunikacja przemysłowa IWLAN

Przedstawimy różnice między przemysłową siecią bezprzewodową i standardową siecią WiFi, działanie przemysłowej sieci WLAN, topologie sieci IWLAN, dobór produktów odpowiednich do aplikacji, system RCoax oraz rozwiązania typowych problemów z komunikacją IWLAN.

Prowadzący: Monika Rozpłoch oraz Maciej Górny

poniedziałek, 26.10.2020 godz. 13:00

Cyfrowy bliźniak– a komputerowo wspomagane konstruowanie

Przedstawimy zasady współdziałania modułów w środowisku Simcenter 1D, mechanizm wymiany danych ze środowiskiem 3D oraz możliwości wykorzystania wyników symulacji.

Prowadzący: Mariusz Waśkowicz

czwartek, 29.10.2020 godz. 10:30

Comfy – usługi i aplikacje dla nowoczesnych budynków

Zaprezentujemy wielofunkcyjną aplikację do zarządzania środowiskiem biurowym.

Prowadzący: Michał Juszczak

poniedziałek, 02.11.2020 godz. 10:30

Zastosowanie rozwiązań Ruggedcom, Scalance na cyfrowych stacjach energetycznych

Zaprezentujemy zastosowanie rozwiązań Ruggedcom, Scalance na cyfrowych stacjach energetycznych w branżach: kolejowej, przemysłowej, energetycznej.

Prowadzący: Piotr Diakowicz

poniedziałek, 02.11.2020 godz. 13:00

Prezentacja rodziny SIMATIC S7-1500R/H – sterowniki redundantne

Przedstawimy funkcjonalności sterowników redundantnych SIMATIC S7-1500R/H.

Prowadzący: Michał Bereza

czwartek, 05.11.2020 godz. 10:30

SIPROTEC Digital Twin – cyfrowy bliźniak zabezpieczenia elektroenergetycznego SIPROTEC 5

Zaprezentujemy rodzinę zabezpieczeń SIPROTEC 5 wraz z oprogramowaniem DIGSi 5 i platformą wirtualizacji przekaźnika SIPROTEC Digital Twin. Platforma ta pozwala na wykonanie bardzo szerokich testów symulacyjnych konfiguracji przekaźnika rodziny SIPROTEC 5 jeszcze bez dostępu do urządzenia. Przetestowanie konfiguracji przekaźnika zabezpieczeniowego za pomocą SIPROTEC Digital Twin pozwala na szybką i skuteczną weryfikację jej poprawności, sprawdzenie zgodności zaprogramowanych logik oraz wygenerowanie raportu z badań symulacyjnych. Dzięki takim testom możliwe jest szybsze przeprowadzenie testów FAT i SAT rozwiązania z dużo mniejszym ryzykiem wystąpienia błędów konfiguracyjnych.

Prowadzący: Marcin Lizer

REJESTRACJA na wydarzenia: https://wydarzenia.siemens-info.com/e-szkolenia?fbclid=IwAR2CeuQUnaLUVPsWW8zCOhk0s05_sd3BGqMYZ4920Sen-8Qj5jnoYJUGqLU

Paź
12
pon
SIEMENS: W&WW – komponenty i systemy wprowadzające instalację do koncepcji Water 4.0
Paź 12@10:30 – 11:30
SIEMENS: W&WW – komponenty i systemy wprowadzające instalację do koncepcji Water 4.0

Siemens po wakacyjnej przerwie kontynuuje bezpłatne sesje e-szkoleń i prezentacji online.

Sesje odbywają się w poniedziałki o 10:30 i 13:00 oraz w czwartki o godzinie 10:30.

E-szkolenia skupione są wokół zagadnień technicznych dotyczących produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę Siemens. Spotkania online odbywają się na platformie ZOOM. Każda sesja e-szkoleniowa trwa maksymalnie 60 minut. Kolejne tematy będą pojawiać się na bieżąco.

Aby zapisać się na e-szkolenie i otrzymać bezpośredni link, konieczna jest rejestracja poprzez formularz.

AGENDA:

 

poniedziałek, 12.10.2020 godz. 10:30

W&WW – komponenty i systemy wprowadzające instalację do koncepcji Water 4.0

Zaprezentujemy elementy oferowane przez firmę Siemens niezbędne do zbudowania niezawodnej, wydajnej i bezpiecznej instalacji z branży wodno-kanalizacyjnej.

Prowadząca: Katarzyna Zbroja

poniedziałek, 12.10.2020 godz. 13:00

Platforma symulacyjna SIMIT – wirtualne uruchomienia instalacji procesowej oraz treningi operatorskie

W tej sesji omówimy środowisko symulacyjne z wykorzystaniem modeli z bibliotek Chembasis, Flownet, Sitrans oraz narzędzia Component Type Editor z możliwością integracji z systemem sterowania Simatic PCS7.

Prowadzący: Mariusz Forysiak

czwartek, 15.10.2020 godz. 10:30

ABT Site & Desigo Control Point

Przedstawimy konfigurację w ABT Site paneli dotykowych PXM oraz web serwerów PXG3W jako narzędzi do wizualizacji i zarządzania instalacjami budynkowymi.

Prowadzący: Robert Kostro-Olechowski

poniedziałek, 19.10.2020 godz. 10:30

Systemy serwo 24-48VDC oparte na nowym rozwiązaniu MicroDrive

Nowa rodzina serwo napędów MicroDrive sprawdzi się w wielu branżach, gdzie wymagana jest wysoka precyzja sterowania silnikiem. Zastosowane silniki BLDC zapewniają dużą niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie napięć do 48 VDC a integracja rozwiązania w środowisku TIA Portal zapewnia szybkie i ustandaryzowane uruchomienie aplikacji.

Prowadzący: Mirosław Kuligowski

poniedziałek, 19.10.2020 godz. 13:00

Łączność IP zastosowaniem rozwiązania Cyberbezpieczeństwa

Przestawimy rozwiązanie Cyberbezpieczeństwa oparte na urządzeniach łączności Ruggedcom/Scalance.

Prowadzący: Piotr Diakowicz

czwartek, 22.10.2020 godz. 10:30

Systemy zarządzania mikrosieciami i farmami fotowoltaicznymi oparte na rodzinie rozwiązań SICAM

Generacja rozproszona coraz mocniej wkracza w systemy elektroenergetyczne na świecie. Jeśli będzie ona pracować w sposób nieskoordynowany może się niestety przyczynić do wielu problemów w pracy sieci, a co za tym idzie obniżyć zamiast podnosić pewność zasilania odbiorców. Drugim aspektem stosowania źródeł rozporoszonych jest możliwość osiągnięcia jak najbardziej stabilnej i efektywnej ekonomicznej ich pracy. Siemens posiada w swoim portfolio systemy SICAM Microgrid Controller i Photovoltaic Power Controller pozwalające na skuteczne, ekonomiczne i bezpieczne zarządzanie układami sieciowymi.

Prowadzący: Marcin Lizer

poniedziałek, 26.10.2020 godz. 10:30

Bezprzewodowa komunikacja przemysłowa IWLAN

Przedstawimy różnice między przemysłową siecią bezprzewodową i standardową siecią WiFi, działanie przemysłowej sieci WLAN, topologie sieci IWLAN, dobór produktów odpowiednich do aplikacji, system RCoax oraz rozwiązania typowych problemów z komunikacją IWLAN.

Prowadzący: Monika Rozpłoch oraz Maciej Górny

poniedziałek, 26.10.2020 godz. 13:00

Cyfrowy bliźniak– a komputerowo wspomagane konstruowanie

Przedstawimy zasady współdziałania modułów w środowisku Simcenter 1D, mechanizm wymiany danych ze środowiskiem 3D oraz możliwości wykorzystania wyników symulacji.

Prowadzący: Mariusz Waśkowicz

czwartek, 29.10.2020 godz. 10:30

Comfy – usługi i aplikacje dla nowoczesnych budynków

Zaprezentujemy wielofunkcyjną aplikację do zarządzania środowiskiem biurowym.

Prowadzący: Michał Juszczak

poniedziałek, 02.11.2020 godz. 10:30

Zastosowanie rozwiązań Ruggedcom, Scalance na cyfrowych stacjach energetycznych

Zaprezentujemy zastosowanie rozwiązań Ruggedcom, Scalance na cyfrowych stacjach energetycznych w branżach: kolejowej, przemysłowej, energetycznej.

Prowadzący: Piotr Diakowicz

poniedziałek, 02.11.2020 godz. 13:00

Prezentacja rodziny SIMATIC S7-1500R/H – sterowniki redundantne

Przedstawimy funkcjonalności sterowników redundantnych SIMATIC S7-1500R/H.

Prowadzący: Michał Bereza

czwartek, 05.11.2020 godz. 10:30

SIPROTEC Digital Twin – cyfrowy bliźniak zabezpieczenia elektroenergetycznego SIPROTEC 5

Zaprezentujemy rodzinę zabezpieczeń SIPROTEC 5 wraz z oprogramowaniem DIGSi 5 i platformą wirtualizacji przekaźnika SIPROTEC Digital Twin. Platforma ta pozwala na wykonanie bardzo szerokich testów symulacyjnych konfiguracji przekaźnika rodziny SIPROTEC 5 jeszcze bez dostępu do urządzenia. Przetestowanie konfiguracji przekaźnika zabezpieczeniowego za pomocą SIPROTEC Digital Twin pozwala na szybką i skuteczną weryfikację jej poprawności, sprawdzenie zgodności zaprogramowanych logik oraz wygenerowanie raportu z badań symulacyjnych. Dzięki takim testom możliwe jest szybsze przeprowadzenie testów FAT i SAT rozwiązania z dużo mniejszym ryzykiem wystąpienia błędów konfiguracyjnych.

Prowadzący: Marcin Lizer

REJESTRACJA na wydarzenia: https://wydarzenia.siemens-info.com/e-szkolenia?fbclid=IwAR2CeuQUnaLUVPsWW8zCOhk0s05_sd3BGqMYZ4920Sen-8Qj5jnoYJUGqLU

SIEMENS: Platforma symulacyjna SIMIT – wirtualne uruchomienia instalacji procesowej oraz treningi operatorskie
Paź 12@13:00 – 14:00
SIEMENS: Platforma symulacyjna SIMIT - wirtualne uruchomienia instalacji procesowej oraz treningi operatorskie

Siemens po wakacyjnej przerwie kontynuuje bezpłatne sesje e-szkoleń i prezentacji online.

Sesje odbywają się w poniedziałki o 10:30 i 13:00 oraz w czwartki o godzinie 10:30.

E-szkolenia skupione są wokół zagadnień technicznych dotyczących produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę Siemens. Spotkania online odbywają się na platformie ZOOM. Każda sesja e-szkoleniowa trwa maksymalnie 60 minut. Kolejne tematy będą pojawiać się na bieżąco.

Aby zapisać się na e-szkolenie i otrzymać bezpośredni link, konieczna jest rejestracja poprzez formularz.

AGENDA:

 

poniedziałek, 12.10.2020 godz. 13:00

Platforma symulacyjna SIMIT – wirtualne uruchomienia instalacji procesowej oraz treningi operatorskie

W tej sesji omówimy środowisko symulacyjne z wykorzystaniem modeli z bibliotek Chembasis, Flownet, Sitrans oraz narzędzia Component Type Editor z możliwością integracji z systemem sterowania Simatic PCS7.

Prowadzący: Mariusz Forysiak

czwartek, 15.10.2020 godz. 10:30

ABT Site & Desigo Control Point

Przedstawimy konfigurację w ABT Site paneli dotykowych PXM oraz web serwerów PXG3W jako narzędzi do wizualizacji i zarządzania instalacjami budynkowymi.

Prowadzący: Robert Kostro-Olechowski

poniedziałek, 19.10.2020 godz. 10:30

Systemy serwo 24-48VDC oparte na nowym rozwiązaniu MicroDrive

Nowa rodzina serwo napędów MicroDrive sprawdzi się w wielu branżach, gdzie wymagana jest wysoka precyzja sterowania silnikiem. Zastosowane silniki BLDC zapewniają dużą niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie napięć do 48 VDC a integracja rozwiązania w środowisku TIA Portal zapewnia szybkie i ustandaryzowane uruchomienie aplikacji.

Prowadzący: Mirosław Kuligowski

poniedziałek, 19.10.2020 godz. 13:00

Łączność IP zastosowaniem rozwiązania Cyberbezpieczeństwa

Przestawimy rozwiązanie Cyberbezpieczeństwa oparte na urządzeniach łączności Ruggedcom/Scalance.

Prowadzący: Piotr Diakowicz

czwartek, 22.10.2020 godz. 10:30

Systemy zarządzania mikrosieciami i farmami fotowoltaicznymi oparte na rodzinie rozwiązań SICAM

Generacja rozproszona coraz mocniej wkracza w systemy elektroenergetyczne na świecie. Jeśli będzie ona pracować w sposób nieskoordynowany może się niestety przyczynić do wielu problemów w pracy sieci, a co za tym idzie obniżyć zamiast podnosić pewność zasilania odbiorców. Drugim aspektem stosowania źródeł rozporoszonych jest możliwość osiągnięcia jak najbardziej stabilnej i efektywnej ekonomicznej ich pracy. Siemens posiada w swoim portfolio systemy SICAM Microgrid Controller i Photovoltaic Power Controller pozwalające na skuteczne, ekonomiczne i bezpieczne zarządzanie układami sieciowymi.

Prowadzący: Marcin Lizer

poniedziałek, 26.10.2020 godz. 10:30

Bezprzewodowa komunikacja przemysłowa IWLAN

Przedstawimy różnice między przemysłową siecią bezprzewodową i standardową siecią WiFi, działanie przemysłowej sieci WLAN, topologie sieci IWLAN, dobór produktów odpowiednich do aplikacji, system RCoax oraz rozwiązania typowych problemów z komunikacją IWLAN.

Prowadzący: Monika Rozpłoch oraz Maciej Górny

poniedziałek, 26.10.2020 godz. 13:00

Cyfrowy bliźniak– a komputerowo wspomagane konstruowanie

Przedstawimy zasady współdziałania modułów w środowisku Simcenter 1D, mechanizm wymiany danych ze środowiskiem 3D oraz możliwości wykorzystania wyników symulacji.

Prowadzący: Mariusz Waśkowicz

czwartek, 29.10.2020 godz. 10:30

Comfy – usługi i aplikacje dla nowoczesnych budynków

Zaprezentujemy wielofunkcyjną aplikację do zarządzania środowiskiem biurowym.

Prowadzący: Michał Juszczak

poniedziałek, 02.11.2020 godz. 10:30

Zastosowanie rozwiązań Ruggedcom, Scalance na cyfrowych stacjach energetycznych

Zaprezentujemy zastosowanie rozwiązań Ruggedcom, Scalance na cyfrowych stacjach energetycznych w branżach: kolejowej, przemysłowej, energetycznej.

Prowadzący: Piotr Diakowicz

poniedziałek, 02.11.2020 godz. 13:00

Prezentacja rodziny SIMATIC S7-1500R/H – sterowniki redundantne

Przedstawimy funkcjonalności sterowników redundantnych SIMATIC S7-1500R/H.

Prowadzący: Michał Bereza

czwartek, 05.11.2020 godz. 10:30

SIPROTEC Digital Twin – cyfrowy bliźniak zabezpieczenia elektroenergetycznego SIPROTEC 5

Zaprezentujemy rodzinę zabezpieczeń SIPROTEC 5 wraz z oprogramowaniem DIGSi 5 i platformą wirtualizacji przekaźnika SIPROTEC Digital Twin. Platforma ta pozwala na wykonanie bardzo szerokich testów symulacyjnych konfiguracji przekaźnika rodziny SIPROTEC 5 jeszcze bez dostępu do urządzenia. Przetestowanie konfiguracji przekaźnika zabezpieczeniowego za pomocą SIPROTEC Digital Twin pozwala na szybką i skuteczną weryfikację jej poprawności, sprawdzenie zgodności zaprogramowanych logik oraz wygenerowanie raportu z badań symulacyjnych. Dzięki takim testom możliwe jest szybsze przeprowadzenie testów FAT i SAT rozwiązania z dużo mniejszym ryzykiem wystąpienia błędów konfiguracyjnych.

Prowadzący: Marcin Lizer

REJESTRACJA na wydarzenia: https://wydarzenia.siemens-info.com/e-szkolenia?fbclid=IwAR2CeuQUnaLUVPsWW8zCOhk0s05_sd3BGqMYZ4920Sen-8Qj5jnoYJUGqLU

Paź
15
czw
SIEMENS: ABT Site & Desigo Control Point
Paź 15@10:30 – 11:30
SIEMENS: ABT Site & Desigo Control Point

Siemens po wakacyjnej przerwie kontynuuje bezpłatne sesje e-szkoleń i prezentacji online.

Sesje odbywają się w poniedziałki o 10:30 i 13:00 oraz w czwartki o godzinie 10:30.

E-szkolenia skupione są wokół zagadnień technicznych dotyczących produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę Siemens. Spotkania online odbywają się na platformie ZOOM. Każda sesja e-szkoleniowa trwa maksymalnie 60 minut. Kolejne tematy będą pojawiać się na bieżąco.

Aby zapisać się na e-szkolenie i otrzymać bezpośredni link, konieczna jest rejestracja poprzez formularz.

AGENDA:

 

czwartek, 15.10.2020 godz. 10:30

ABT Site & Desigo Control Point

Przedstawimy konfigurację w ABT Site paneli dotykowych PXM oraz web serwerów PXG3W jako narzędzi do wizualizacji i zarządzania instalacjami budynkowymi.

Prowadzący: Robert Kostro-Olechowski

poniedziałek, 19.10.2020 godz. 10:30

Systemy serwo 24-48VDC oparte na nowym rozwiązaniu MicroDrive

Nowa rodzina serwo napędów MicroDrive sprawdzi się w wielu branżach, gdzie wymagana jest wysoka precyzja sterowania silnikiem. Zastosowane silniki BLDC zapewniają dużą niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie napięć do 48 VDC a integracja rozwiązania w środowisku TIA Portal zapewnia szybkie i ustandaryzowane uruchomienie aplikacji.

Prowadzący: Mirosław Kuligowski

poniedziałek, 19.10.2020 godz. 13:00

Łączność IP zastosowaniem rozwiązania Cyberbezpieczeństwa

Przestawimy rozwiązanie Cyberbezpieczeństwa oparte na urządzeniach łączności Ruggedcom/Scalance.

Prowadzący: Piotr Diakowicz

czwartek, 22.10.2020 godz. 10:30

Systemy zarządzania mikrosieciami i farmami fotowoltaicznymi oparte na rodzinie rozwiązań SICAM

Generacja rozproszona coraz mocniej wkracza w systemy elektroenergetyczne na świecie. Jeśli będzie ona pracować w sposób nieskoordynowany może się niestety przyczynić do wielu problemów w pracy sieci, a co za tym idzie obniżyć zamiast podnosić pewność zasilania odbiorców. Drugim aspektem stosowania źródeł rozporoszonych jest możliwość osiągnięcia jak najbardziej stabilnej i efektywnej ekonomicznej ich pracy. Siemens posiada w swoim portfolio systemy SICAM Microgrid Controller i Photovoltaic Power Controller pozwalające na skuteczne, ekonomiczne i bezpieczne zarządzanie układami sieciowymi.

Prowadzący: Marcin Lizer

poniedziałek, 26.10.2020 godz. 10:30

Bezprzewodowa komunikacja przemysłowa IWLAN

Przedstawimy różnice między przemysłową siecią bezprzewodową i standardową siecią WiFi, działanie przemysłowej sieci WLAN, topologie sieci IWLAN, dobór produktów odpowiednich do aplikacji, system RCoax oraz rozwiązania typowych problemów z komunikacją IWLAN.

Prowadzący: Monika Rozpłoch oraz Maciej Górny

poniedziałek, 26.10.2020 godz. 13:00

Cyfrowy bliźniak– a komputerowo wspomagane konstruowanie

Przedstawimy zasady współdziałania modułów w środowisku Simcenter 1D, mechanizm wymiany danych ze środowiskiem 3D oraz możliwości wykorzystania wyników symulacji.

Prowadzący: Mariusz Waśkowicz

czwartek, 29.10.2020 godz. 10:30

Comfy – usługi i aplikacje dla nowoczesnych budynków

Zaprezentujemy wielofunkcyjną aplikację do zarządzania środowiskiem biurowym.

Prowadzący: Michał Juszczak

poniedziałek, 02.11.2020 godz. 10:30

Zastosowanie rozwiązań Ruggedcom, Scalance na cyfrowych stacjach energetycznych

Zaprezentujemy zastosowanie rozwiązań Ruggedcom, Scalance na cyfrowych stacjach energetycznych w branżach: kolejowej, przemysłowej, energetycznej.

Prowadzący: Piotr Diakowicz

poniedziałek, 02.11.2020 godz. 13:00

Prezentacja rodziny SIMATIC S7-1500R/H – sterowniki redundantne

Przedstawimy funkcjonalności sterowników redundantnych SIMATIC S7-1500R/H.

Prowadzący: Michał Bereza

czwartek, 05.11.2020 godz. 10:30

SIPROTEC Digital Twin – cyfrowy bliźniak zabezpieczenia elektroenergetycznego SIPROTEC 5

Zaprezentujemy rodzinę zabezpieczeń SIPROTEC 5 wraz z oprogramowaniem DIGSi 5 i platformą wirtualizacji przekaźnika SIPROTEC Digital Twin. Platforma ta pozwala na wykonanie bardzo szerokich testów symulacyjnych konfiguracji przekaźnika rodziny SIPROTEC 5 jeszcze bez dostępu do urządzenia. Przetestowanie konfiguracji przekaźnika zabezpieczeniowego za pomocą SIPROTEC Digital Twin pozwala na szybką i skuteczną weryfikację jej poprawności, sprawdzenie zgodności zaprogramowanych logik oraz wygenerowanie raportu z badań symulacyjnych. Dzięki takim testom możliwe jest szybsze przeprowadzenie testów FAT i SAT rozwiązania z dużo mniejszym ryzykiem wystąpienia błędów konfiguracyjnych.

Prowadzący: Marcin Lizer

REJESTRACJA na wydarzenia: https://wydarzenia.siemens-info.com/e-szkolenia?fbclid=IwAR2CeuQUnaLUVPsWW8zCOhk0s05_sd3BGqMYZ4920Sen-8Qj5jnoYJUGqLU

Paź
19
pon
SIEMENS: Systemy serwo 24-48VDC oparte na nowym rozwiązaniu MicroDrive
Paź 19@10:30 – 11:30
SIEMENS: Systemy serwo 24-48VDC oparte na nowym rozwiązaniu MicroDrive

Siemens po wakacyjnej przerwie kontynuuje bezpłatne sesje e-szkoleń i prezentacji online.

Sesje odbywają się w poniedziałki o 10:30 i 13:00 oraz w czwartki o godzinie 10:30.

E-szkolenia skupione są wokół zagadnień technicznych dotyczących produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę Siemens. Spotkania online odbywają się na platformie ZOOM. Każda sesja e-szkoleniowa trwa maksymalnie 60 minut. Kolejne tematy będą pojawiać się na bieżąco.

Aby zapisać się na e-szkolenie i otrzymać bezpośredni link, konieczna jest rejestracja poprzez formularz.

AGENDA:

 

 

poniedziałek, 19.10.2020 godz. 10:30

Systemy serwo 24-48VDC oparte na nowym rozwiązaniu MicroDrive

Nowa rodzina serwo napędów MicroDrive sprawdzi się w wielu branżach, gdzie wymagana jest wysoka precyzja sterowania silnikiem. Zastosowane silniki BLDC zapewniają dużą niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie napięć do 48 VDC a integracja rozwiązania w środowisku TIA Portal zapewnia szybkie i ustandaryzowane uruchomienie aplikacji.

Prowadzący: Mirosław Kuligowski

poniedziałek, 19.10.2020 godz. 13:00

Łączność IP zastosowaniem rozwiązania Cyberbezpieczeństwa

Przestawimy rozwiązanie Cyberbezpieczeństwa oparte na urządzeniach łączności Ruggedcom/Scalance.

Prowadzący: Piotr Diakowicz

czwartek, 22.10.2020 godz. 10:30

Systemy zarządzania mikrosieciami i farmami fotowoltaicznymi oparte na rodzinie rozwiązań SICAM

Generacja rozproszona coraz mocniej wkracza w systemy elektroenergetyczne na świecie. Jeśli będzie ona pracować w sposób nieskoordynowany może się niestety przyczynić do wielu problemów w pracy sieci, a co za tym idzie obniżyć zamiast podnosić pewność zasilania odbiorców. Drugim aspektem stosowania źródeł rozporoszonych jest możliwość osiągnięcia jak najbardziej stabilnej i efektywnej ekonomicznej ich pracy. Siemens posiada w swoim portfolio systemy SICAM Microgrid Controller i Photovoltaic Power Controller pozwalające na skuteczne, ekonomiczne i bezpieczne zarządzanie układami sieciowymi.

Prowadzący: Marcin Lizer

poniedziałek, 26.10.2020 godz. 10:30

Bezprzewodowa komunikacja przemysłowa IWLAN

Przedstawimy różnice między przemysłową siecią bezprzewodową i standardową siecią WiFi, działanie przemysłowej sieci WLAN, topologie sieci IWLAN, dobór produktów odpowiednich do aplikacji, system RCoax oraz rozwiązania typowych problemów z komunikacją IWLAN.

Prowadzący: Monika Rozpłoch oraz Maciej Górny

poniedziałek, 26.10.2020 godz. 13:00

Cyfrowy bliźniak– a komputerowo wspomagane konstruowanie

Przedstawimy zasady współdziałania modułów w środowisku Simcenter 1D, mechanizm wymiany danych ze środowiskiem 3D oraz możliwości wykorzystania wyników symulacji.

Prowadzący: Mariusz Waśkowicz

czwartek, 29.10.2020 godz. 10:30

Comfy – usługi i aplikacje dla nowoczesnych budynków

Zaprezentujemy wielofunkcyjną aplikację do zarządzania środowiskiem biurowym.

Prowadzący: Michał Juszczak

poniedziałek, 02.11.2020 godz. 10:30

Zastosowanie rozwiązań Ruggedcom, Scalance na cyfrowych stacjach energetycznych

Zaprezentujemy zastosowanie rozwiązań Ruggedcom, Scalance na cyfrowych stacjach energetycznych w branżach: kolejowej, przemysłowej, energetycznej.

Prowadzący: Piotr Diakowicz

poniedziałek, 02.11.2020 godz. 13:00

Prezentacja rodziny SIMATIC S7-1500R/H – sterowniki redundantne

Przedstawimy funkcjonalności sterowników redundantnych SIMATIC S7-1500R/H.

Prowadzący: Michał Bereza

czwartek, 05.11.2020 godz. 10:30

SIPROTEC Digital Twin – cyfrowy bliźniak zabezpieczenia elektroenergetycznego SIPROTEC 5

Zaprezentujemy rodzinę zabezpieczeń SIPROTEC 5 wraz z oprogramowaniem DIGSi 5 i platformą wirtualizacji przekaźnika SIPROTEC Digital Twin. Platforma ta pozwala na wykonanie bardzo szerokich testów symulacyjnych konfiguracji przekaźnika rodziny SIPROTEC 5 jeszcze bez dostępu do urządzenia. Przetestowanie konfiguracji przekaźnika zabezpieczeniowego za pomocą SIPROTEC Digital Twin pozwala na szybką i skuteczną weryfikację jej poprawności, sprawdzenie zgodności zaprogramowanych logik oraz wygenerowanie raportu z badań symulacyjnych. Dzięki takim testom możliwe jest szybsze przeprowadzenie testów FAT i SAT rozwiązania z dużo mniejszym ryzykiem wystąpienia błędów konfiguracyjnych.

Prowadzący: Marcin Lizer

REJESTRACJA na wydarzenia: https://wydarzenia.siemens-info.com/e-szkolenia?fbclid=IwAR2CeuQUnaLUVPsWW8zCOhk0s05_sd3BGqMYZ4920Sen-8Qj5jnoYJUGqLU

Siemens: Łączność IP zastosowaniem rozwiązania Cyberbezpieczeństwa
Paź 19@13:00 – 14:00
Siemens: Łączność IP zastosowaniem rozwiązania Cyberbezpieczeństwa

Siemens po wakacyjnej przerwie kontynuuje bezpłatne sesje e-szkoleń i prezentacji online.

Sesje odbywają się w poniedziałki o 10:30 i 13:00 oraz w czwartki o godzinie 10:30.

E-szkolenia skupione są wokół zagadnień technicznych dotyczących produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę Siemens. Spotkania online odbywają się na platformie ZOOM. Każda sesja e-szkoleniowa trwa maksymalnie 60 minut. Kolejne tematy będą pojawiać się na bieżąco.

Aby zapisać się na e-szkolenie i otrzymać bezpośredni link, konieczna jest rejestracja poprzez formularz.

AGENDA:

 

poniedziałek, 19.10.2020 godz. 13:00

Łączność IP zastosowaniem rozwiązania Cyberbezpieczeństwa

Przestawimy rozwiązanie Cyberbezpieczeństwa oparte na urządzeniach łączności Ruggedcom/Scalance.

Prowadzący: Piotr Diakowicz

czwartek, 22.10.2020 godz. 10:30

Systemy zarządzania mikrosieciami i farmami fotowoltaicznymi oparte na rodzinie rozwiązań SICAM

Generacja rozproszona coraz mocniej wkracza w systemy elektroenergetyczne na świecie. Jeśli będzie ona pracować w sposób nieskoordynowany może się niestety przyczynić do wielu problemów w pracy sieci, a co za tym idzie obniżyć zamiast podnosić pewność zasilania odbiorców. Drugim aspektem stosowania źródeł rozporoszonych jest możliwość osiągnięcia jak najbardziej stabilnej i efektywnej ekonomicznej ich pracy. Siemens posiada w swoim portfolio systemy SICAM Microgrid Controller i Photovoltaic Power Controller pozwalające na skuteczne, ekonomiczne i bezpieczne zarządzanie układami sieciowymi.

Prowadzący: Marcin Lizer

poniedziałek, 26.10.2020 godz. 10:30

Bezprzewodowa komunikacja przemysłowa IWLAN

Przedstawimy różnice między przemysłową siecią bezprzewodową i standardową siecią WiFi, działanie przemysłowej sieci WLAN, topologie sieci IWLAN, dobór produktów odpowiednich do aplikacji, system RCoax oraz rozwiązania typowych problemów z komunikacją IWLAN.

Prowadzący: Monika Rozpłoch oraz Maciej Górny

poniedziałek, 26.10.2020 godz. 13:00

Cyfrowy bliźniak– a komputerowo wspomagane konstruowanie

Przedstawimy zasady współdziałania modułów w środowisku Simcenter 1D, mechanizm wymiany danych ze środowiskiem 3D oraz możliwości wykorzystania wyników symulacji.

Prowadzący: Mariusz Waśkowicz

czwartek, 29.10.2020 godz. 10:30

Comfy – usługi i aplikacje dla nowoczesnych budynków

Zaprezentujemy wielofunkcyjną aplikację do zarządzania środowiskiem biurowym.

Prowadzący: Michał Juszczak

poniedziałek, 02.11.2020 godz. 10:30

Zastosowanie rozwiązań Ruggedcom, Scalance na cyfrowych stacjach energetycznych

Zaprezentujemy zastosowanie rozwiązań Ruggedcom, Scalance na cyfrowych stacjach energetycznych w branżach: kolejowej, przemysłowej, energetycznej.

Prowadzący: Piotr Diakowicz

poniedziałek, 02.11.2020 godz. 13:00

Prezentacja rodziny SIMATIC S7-1500R/H – sterowniki redundantne

Przedstawimy funkcjonalności sterowników redundantnych SIMATIC S7-1500R/H.

Prowadzący: Michał Bereza

czwartek, 05.11.2020 godz. 10:30

SIPROTEC Digital Twin – cyfrowy bliźniak zabezpieczenia elektroenergetycznego SIPROTEC 5

Zaprezentujemy rodzinę zabezpieczeń SIPROTEC 5 wraz z oprogramowaniem DIGSi 5 i platformą wirtualizacji przekaźnika SIPROTEC Digital Twin. Platforma ta pozwala na wykonanie bardzo szerokich testów symulacyjnych konfiguracji przekaźnika rodziny SIPROTEC 5 jeszcze bez dostępu do urządzenia. Przetestowanie konfiguracji przekaźnika zabezpieczeniowego za pomocą SIPROTEC Digital Twin pozwala na szybką i skuteczną weryfikację jej poprawności, sprawdzenie zgodności zaprogramowanych logik oraz wygenerowanie raportu z badań symulacyjnych. Dzięki takim testom możliwe jest szybsze przeprowadzenie testów FAT i SAT rozwiązania z dużo mniejszym ryzykiem wystąpienia błędów konfiguracyjnych.

Prowadzący: Marcin Lizer

REJESTRACJA na wydarzenia: https://wydarzenia.siemens-info.com/e-szkolenia?fbclid=IwAR2CeuQUnaLUVPsWW8zCOhk0s05_sd3BGqMYZ4920Sen-8Qj5jnoYJUGqLU

Paź
20
wt
HALTER: Zobacz, jak prosta jest obsługa robota CNC i jak obliczyć zwrot z inwestycji
Paź 20@21:00 – 23:00
HALTER: Zobacz, jak prosta jest obsługa robota CNC i jak obliczyć zwrot z inwestycji

HALTER ZAPRASZA NA SZKOLENIA W JĘZYKU ANGIELSKIM.

This month we are organizing two interesting online workshops in which we will give you explanations and useful tips on the simplicity and efficiency of the CNC loading robot.

  • Workshop 1: How simple can operating a loading robot be?
  • Workshop 2: How do I calculate the payback period of a loading robot for my CNC machine?

The online workshops take half an hour each and are given to companies indivually, so we have a limited number of slots available.

 

Interested in attending an online workshop? Then register quickly and hopefully we will see you at one of these sessions.

ONLINE WORKSHOP 1:

How simple can operating a loading robot be?

CNC automation experts Rainer Menzel and Frans Fontein use an online demo to show how easy it is to operate a loading robot. They demonstrate this live using the HALTER SmartControl and the HALTER LoadAssistant. You will learn how to switch from one series to another simply and quickly, within a few minutes. Your own specific situation will also be discussed.

  • 30 minutes, individually per company
  • October 20, 21 or 22

Limited slots available

ONLINE WORKSHOP 2:

How do I calculate the payback period of a loading robot for my CNC machine?

 

Wouter van Halteren, founder and CEO of Halter CNC Automation, explains how the Return of Investment (ROI) can be calculated using a calculation he has developed. At the end of the workshop you will receive a report with the calculation and access to the online ROI tool. Your own specific situation will also be discussed.

  • 30 minutes, individually per company
  • October 20, 21 or 22

Limited slots available