Graficzny konfigurator
Programowanie przy użyciu RT VisualBox
https://mitsubishielectric.clickmeeting.com/assi…/register
Nowoczesny magazyn to labirynt regałów wysokiego składowania, w pełni zautomatyzowany i wszechstronny. Zaawansowane systemy magazynowe wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z zapasami: zarówno dla e-commerce, jak i branży automotive, dostarczając części samochodowe bezpośrednio na taśmę produkcyjną. Automatyzacja magazynów pozwala obniżyć koszty dla producenta, wyeliminować pomyłki oraz uniknąć zatorów. Wyspecjalizowane centra logistyczne w coraz większym stopniu przejmują procesy magazynowe od producentów.
Skorzystaj z naszego doświadczenia w pracy z największymi producentami układnic.
Każda branża dysponuje wypracowanymi standardami rozwiązywania typowych zagadnień produkcyjnych. W większości są to wielokrotnie sprawdzone i niezawodnie działające instalacje. Jednakże – co jakiś czas – pojawiają się potrzeby rozwikłania bardziej złożonych zagadnień. Często okazuje się wtedy że zaaplikowane, typowe rozwiązanie nie sprawdza się. Czujniki nie działają stabilnie, pojawiają się przekłamania, instalacja nie spełnia swojej funkcji. Co robić w takiej sytuacji?
Webinar pomoże w poznaniu mocnych i słabych stron czujników oraz określi preferowane i nie zalecane obszary aplikacyjne. Pomoże również dobrać najlepszą metodę pomiarową i ustrzec się przed typowymi błędami aplikacyjnymi. Wszystko w kompaktowej i praktycznej formie – bez zbędnego teoretyzowania.
Dla zainteresowanych – po webinarze – panel dyskusyjny poświęcony omówieniu konkretnych przypadków produkcyjnych.
REJESTRACJA:
Paletyzacja jest jednym z ostatnich procesów na liniach pakujących. Automatyzacja na tym poziomie pozwala na obniżenie kosztów produkcyjnych i optymalizację całego procesu pakowania. Wyróżnia się paletyzację bazującą na robotach przemysłowych, jak również układach kartezjańskich, systemach windowych, czy płytowych. Każde z nich jest preferowane do innego typu produktu, posiada inną wydajność, czy też elastyczność pracy. Wiedza jakimi cechami charakteryzuje się każde rozwiązanie pomoże Państwu w ocenie, którą paletyzację zastosować na produkcji.
Plan spotkania:
- Zalety i wady rozwiązań w aplikacjach do paletyzacji
- Układy sterowania oraz napędowe w paletyzacji
- Rozwiązania mechaniczne, napędy liniowe
- Dedykowane interfejsy graficzne
REJESTRACJA: https://mitsubishielectric.clickmeeting.com/jak-zautomatyzowac-linie-do-pakowania-czesc-i-paletyzacja/register
Wirtualny pokaz poprowadzi ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości. Uczestnicy zobaczą jak działa w praktyce demonstrator rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0. Mariusz Hetmańczyk, specjalista automatyki i sterowania, pokaże działanie sensorów przemysłowego internetu rzeczy (IIoT) i zdalnie sprawdzi aktualne parametry urządzeń, a także – za pomocą algorytmów AI – ich przewidywaną żywotność. Uczestnicy wydarzenia zobaczą także działanie chmury obliczeniowej w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa), gromadzącej dane z czujników.
Udział w pokazie demonstratora jest bezpłatny. Spotkanie będzie prowadzone na platformie MS Teams.
Prelegenci
Plan wydarzenia
Pokaz technologii przemysłu 4.0
Industry 4.0: bezpieczne izotopowe pomiary poziomu i gęstości w energetyce, papiernictwie, petrochemii i cukrownictwie
Podczas tego szkolenia omówimy: – Gammapilot FMG50 – pierwszy, dwuprzewodowy przetwornik do pomiarów izotopowych poziomu, gęstości i stężenia – Bluetooth, SIL i Heartbeat Technology w izotopowych pomiarach poziomu – „Nie ma powodów do obaw”, czyli unikatowo wysokie bezpieczeństwo pomiarów izotopowych Endress+Hauser – Przykłady aplikacyjne pomiarów izotopowych.
Szkolenie poprowadzi Mariusz Szwagrzyk, Product Manager Level w Endress+Hauser.
REJESTRACJA: https://register.gotowebinar.com/register/4122242125701914637
Wiele firm z branży automotive zmaga się ze skutkami pandemii, szukając oszczędności. Podczas tego webinarium eksperci pokażą, jak oszczędzać czas i pieniądze, modelując w oprogramowaniu NX oraz wytwarzając elementy na drukarkach 3D.
Podczas szkolenia eksperci CADXPERT zaprojektują modele w CAD, a następnie zaprezentują gotowe wydruki 3D w technologii FDM oraz PolyJet.
Webinarium ”Jak oszczędzać z NX i drukarką 3D w branży automotive” odbędzie się 23 listopada w poniedziałek o godz. 11:00.
Agenda webinarium:
- W jakich obszarach produkcji możemy stosować elementy z drukarki 3D?
- Przykłady zastosowań w firmach z branży automotive oraz kalkulacja kosztów
- Modelowanie w NX – projekt panelu deski rozdzielczej z teksturą oraz gałki drążka zmiany biegów
- Prezentacja wydruków 3D
Platforma Przemysłu Przyszłości zaprasza do udziału w kolejnym webinarze dotyczącym finansowania transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Nadchodzące spotkanie poświęcimy programom akceleracyjnym dla startupów. Zaprezentujemy przedsięwzięcia dla młodych firm wykorzystujących technologie cyfrowe i dostarczających rozwiązania dla przemysłu 4.0.
Gościem webinarium będzie Łukasz Klimek z DGA S.A., IndustryLab Akcelerator Innowacji Przemysłowych. Ekspert przedstawi informacje na temat programów akceleracyjnych realizowanych przez IndustryLab Akcelerator Innowacji Przemysłowych.
Podczas prezentacji uczestnicy dowiedzą się:
- kto i na jakich zasadach może aplikować do programu akceleracyjnego,
- jaką pomoc można uzyskać w jego ramach,
- w jaki sposób akcelerator zwiększa szanse firm na rynku.
Specjalista omówi także najciekawsze business cases stanowiące punkt wyjścia dla startupów.
Po wystąpieniu Łukasz Klimek odpowie na pytania uczestników. Jeśli będzie ich dużo, otrzymają Państwo odpowiedzi w formie pisemnej.
Moderatorem wydarzenia będzie dr Piotr Kryjom – Product Manager Instrumenty Finansowe.
Prelegenci
Plan wydarzenia
Rozpoczęcie i przywitanie uczestników
Nawigator Finansowy – jak znaleźć odpowiednie finansowanie?
Wspieranie transformacji cyfrowej firm poprzez programy akceleracyjne IndustryLab
Sesja pytań i odpowiedzi
Zakończenie
Cyfrowa transformacja w produkcji części samochodowych – szeroka perspektywa, a rzeczywistość produkcji części samochodowych. Dołącz do dyskusji i dowiedz się, jak ulepszyć linię produkcyjną, aby pozostać konkurencyjnym na rozwijającym się rynku motoryzacyjnym.
“Wirtualne Forum Tajwańskich Maszyn do Obróbki Metali dla polskiego rynku części samochodowych” to konferencja branżowa poświęcona zagadnieniom robotyzacji, automatyzacji i cyfryzacji lini produckyjnych poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i sprzętu najnowszej generacji.
Celem tego wydarzenia jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi producentami części i międzynarodowymi dostawcami rozwiązań technologicznych.
Organizatorem wydarzenia jest Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego (Taiwan Association of Machinery Industry) . Partnerami technologicznymi Forum jest Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, SOLARIS oraz Polski Instytut Ekonomiczny.
Wyłącznym partnerem medialnym jest magazyn “Mechanik”.
How to? Przemysł 4.0 – technologie, najlepsze praktyki, strategie – to cykl wydarzeń skierowanych do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Celem spotkań jest pokazanie technologii przemysłu 4.0, dobrych praktyk wdrażania rozwiązań i realizacji planów cyfryzacji firm. Webinaria są elementem projektu Diginno, zakładającego przyspieszenie digitalizacji firm produkcyjnych w krajach regionu Morza Bałtyckiego.
Zapraszamy na webinar z ekspertem Platformy Przemysłu Przyszłości, który opowie na co trzeba zwrócić uwagę przy wdrażaniu przemysłowego internetu rzeczy. Uczestnicy dowiedzą się, jak rozmawiać o technologii oraz jak zweryfikować potrzeby przedsiębiorstwa w tym zakresie. Specjalista omówi problemy, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy w czasie rozmów ze sprzedawcami.