Calendar

Maj
18
pon
Praca programisty robotów przemysłowych
Maj 18@18:00 – 19:00
Praca programisty robotów przemysłowych

INORMACJA OD ORGANIZATORA: LIVE specjalny w poniedziałek 18 maja o 18:00 z Sebiastianem Kilichowskim, który poprowadzi Marcin Faszczewski.

Sebastian jest byłym programistą robotów, zostawił swoją karierę na rzecz własnego biznesu www.eyeshield.pl. Dla Marcina jest to temat wielce inspirujący, zapytał Sebastiana, czy nie zechce opowiedzieć o swojej historii, o swojej byłej i obecnej pracy. Jak zaczynał jako programista robotów? W jakich projektach brał udział? Ile zarabiał i jak w ogóle wygląda taka praca. No i dlaczego zostawił tak przyszłościowy zawód?

Rezerwujcie czas w poniedziałek o 18:00, zadawajcie pytania na LIVE. A jak chcesz, aby jakieś pytanie padło od Marcina do Sebastiana, to możesz mu napisać na marcin@iautomatyka.pl.

Zapowiada się mega ciekawie!

Cze
18
czw
ITM_TALKS: Cyberbezpieczeństwo warunkiem rozwoju przemysłu 4.0. Jak cloud computing i nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie?
Cze 18@11:00 – 12:00
ITM_TALKS: Cyberbezpieczeństwo warunkiem rozwoju przemysłu 4.0. Jak cloud computing i nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie?

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

apraszamy na ITM_talks – cykl spotkań online z ekspertami branżowymi, liderami biznesu, przedstawicielami świata nauki i mediów! Dołącz do transmisji na żywo ze studia Grupy MTP i zapoznaj się z opiniami największych graczy na rynku na temat obecnej sytuacji w przemyśle, ich przewidywaniami na przyszłość oraz metodami walki z kryzysem. Daj się zainspirować najlepszym! 

Już 18 czerwca br. o godz. 11:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu ITM_talks pod hasłem:

Cyberbezpieczeństwo warunkiem rozwoju przemysłu 4.0. Jak cloud computing i nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie?

  • Katarzyna Nosalska, Członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości m.in. przedstawi swój punkt widzenia na temat obecnej sytuacji przedsiębiorców w Polsce i ich drogi do transformacji cyfrowej. Od przedstawicielki Fundacji dowiemy się także w jaki sposób FPPP może wesprzeć przedsiębiorstwa w tym procesie.
  • Michał Jaworski, Dyrektor Strategii Technologicznej i Członek Zarządu Microsoft m.in. opowie o planie inwestycyjnym o wartości 1 miliarda dolarów, obejmującym otwarcie nowego regionu data center Microsoft w Polsce, w ramach globalnej infrastruktury chmury obliczeniowej. Reprezentant amerykańskiego koncernu informatycznego przybliży również, w jaki sposób usługi chmurowe mogą pomóc przedsiębiorstwom rozwinąć się technologicznie.

Spotkanie poprowadzi dr inż. Krzysztof Walas, Adiunkt, Instytut Robotyki i Inteligencji Maszynowej, Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki, Politechnika Poznańska.

Rejestracja: https://talks.itm-europe.pl/

Wrz
8
wt
ITM_TALKS: Autonomia robotów i cyfrowa transformacja przemysłu w niepewnych czasach
Wrz 8@11:00 – 12:00
ITM_TALKS: Autonomia robotów i cyfrowa transformacja przemysłu w niepewnych czasach

ITM_talks to cykl branżowych spotkań online organizowany przez zespół targów ITM Industry Europe i Modernlog.

Rozmowy, prowadzone z nowoczesnego studia Grupy MTP, są transmitowane na żywo poprzez specjalnie dostosowaną do tego platformę. Do udziału zapraszamy liderów przemysłu, biznesu i nauki. W ramach ITM_talks poruszamy najgorętsze tematy w branży. Głównym partnerem projektu jest Politechnika Poznańska.

ZAPRASZAMY NA DRUGI ODCINEK Z CYKLU!

DATA: 8 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 11.00
REJESTRACJA: https://talks.itm-europe.pl/

PRELEGENCI:
Adam Drewniany, Prezes Zarządu South Bay Solutions
Od 2000 r. ściśle związany z awangardą firm produkujących zaawansowane technologie w Dolinie Krzemowej. W tym czasie z powodzeniem zrealizował tysiące indywidualnych projektów. Jego firma South Bay Solutions przyczyniła się do wprowadzenia na rynek flagowego samochodu Tesli, modelu S. Od tego czasu jest wyłącznym dostawcą głównych komponentów akumulatorów do wszystkich modeli S i X Tesla, jakie kiedykolwiek wydano w dowolnym miejscu na świecie.
W ciągu ostatnich dwóch dekad Adam Drewniany był filarem wielu innowacyjnych procesów w technologiach medycznych. Jego znani partnerzy to Intuitive Surgical, który był pionierem w dziedzinie technologii robotycznych firmy Vinci, opierając się na częściach pochodzących z South Bay Solutions. Adam Drewniany od samego początku uczestniczył w tworzeniu laserowej chirurgii refrakcyjnej oka, w czasach, gdy technologia ta istniała pod nazwą Lasik aż do dziś, kiedy dostawy Adama trafiają do giganta technologii medycznej Johnson & Johnson.
W kultowym otoczeniu Doliny Krzemowej Adam od dawna jest producentem zaawansowanego sprzętu, używanego do produkcji płytek krzemowych – podstawowego elementu budulcowego dla przemysłu półprzewodników. Najwięksi gracze w tej dziedzinie, tacy jak Intel czy Applied Materials, nadal ufają firmie Adama oraz jego rozwiązaniom. Jego zamiłowanie do najnowocześniejszych technologii miało również wpływ na zaangażowanie w najnowsze osiągnięcia w zakresie magazynowania energii. Adam’s South Bay Solutions Gdańsk jest obecnie częścią Northvolt, największego, pierwszego i jedynego ekologicznego producenta przemysłowych i samochodowych systemów akumulatorowych. Northvolt Poland, Inc. z siedzibą w Gdańsku odpowiada za produkcję modułów akumulatorowych dla przemysłu poszukującego czystych źródeł energii.

dr hab inż. Krzysztof Kurowski, Zastępca Pełnomocnika Dyrektora IChB PAN ds. Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego

Jest doktorem habilitowanym inżynierem w dziedzinie informatyki. Tytuł ten otrzymał na Politechnice Poznańskiej. Od roku lipca 2019 pełni funkcję Zastępcy Pełnomocnika Dyrektora Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Od dwóch dekad uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych oraz badawczo-rozwojowych w obszarze szeroko pojętych Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (TIK) i wykorzystania ich w różnych dziedzinach wiedzy.
Zdobywał doświadczenie jako research visitor w wielu instytucjach naukowo-badawczych, m.in. University of Queensland, Australia, Argonne National Lab, USA, Louisiana State University, USA. Jego zainteresowania badawcze związane są z modelowaniem zaawansowanych aplikacji, problematyką szeregowania i zarządzania w nowoczesnych systemach superkomputerowych i systemach komputerowych nowych generacji.

Michał Kaźmierczak, Dyrektor Biznesu Robotyki i Automatyki Przemysłowej ABB

W ABB od początku 2019 roku. Manager z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze automatyzacji produkcji. W ABB odpowiada za budowanie strategii rozwoju oferty i sprzedaży robotów przemysłowych, modułowych systemów produkcyjnych oraz usług w zakresie robotyzacji produkcji. Wraz ze swoim zespołem pracuje nad tworzeniem inteligentnych rozwiązań, które wspierają producentów w zwiększaniu wydajności operacyjnej oraz poprawie jakości ich wyrobów.

MODERATOR:
dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej
Jest absolwentem kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w roku 2012 w dyscyplinie Automatyka i Robotyka, specjalność Robotyka. Od 2007 roku jest pracownikiem naukowym Politechniki Poznańskiej.
Jego zainteresowania naukowe to roboty krocząca oraz percepcja otoczenia robotów pozwalająca na interakcję z otoczeniem w oparciu o prawa fizyki – rozpoznawanie materiałów oraz modelowanie ich właściwości Z chęcią angażuje się w konferencje naukowe i spotkania międzynarodowych kół naukowych. Jest m.in.: narodowym koordynatorem euRobotics Week oraz uczestnikiem dwóch grup tematycznych w ramach euRobotics. Od roku 2016 aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz rozwoju i propagowania idei Przemysłu Przyszłości w Polsce.

Lis
4
śr
Grupa MTP: Subcontracting Meetings
Lis 4 – Lis 6 całodniowy
Grupa MTP: Subcontracting Meetings

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi obostrzeniami Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting, podobnie jak pozostałe wydarzenia bloku targów ITM Industry Europe, zostały przeniesione na termin 8-11 czerwca 2021 roku. Nie rezygnujemy jednak z organizacji towarzyszących targom spotkań kooperacyjnych dostawców usług ze zleceniodawcami poszukującymi outsourcingu dla części swojej produkcji Subcontracting Meetings. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem w dniach 4-6 listopada 2020 roku – ze względów bezpieczeństwa wyłącznie w wersji online.

 

Spotkania działają dwutorowo. Umożliwiają rozmowę dostawców usług podwykonawczych oraz zleceniodawców poszukujących outsourcingu dla części swojej produkcji. Wydarzenie to umożliwia porównanie wielu ofert podwykonawców oraz znalezienie nowych, potencjalnych klientów. Tylko w zeszłym roku, ilość spotkań, które się odbyły osiągnęła wynik 353. Wzięło w nim udział 138 uczestników z 14 krajów.

 

Zaaranżowanie spotkania dwóch „pasujących” do siebie przedsiębiorców jest możliwe dzięki wcześniejszej rejestracji na spotkania. Konieczne jest sprecyzowanie swojej branży oraz opisanie prezentowanej oferty. Warto również określić, czego kupiec oczekuje od potencjalnego podwykonawcy, którego szuka. Daje to możliwość dużo bardziej precyzyjnego i dokładnego filtrowania założonych profili w wyszukiwarce i jeszcze lepsze dopasowanie do siebie kupca i podwykonawcy.

Matchmaking to celowane spotkania biznesowe:

  • bezpośrednie 30 min. rozmowyB2B ONLINE:  dostawca-zleceniodawca
  • BUSINESS MIXER – krótkie 10-15 minutowe spotkania online
  • wstępna selekcja– klasyfikacja firm pod względem branży, oferty, zapotrzebowania

 

Wystawcy ITM Industry Europe bezpłatnie!

Dla firm, które dokonały jakiejkolwiek wpłaty na poczet uczestnictwa w targach ITM Industry Europe, udział w Subcontracting Meetings jest bezpłatny! Zachęcamy do rejestracji już dziś – im wcześniej zostanie założony profil, tym wcześniej będziemy mogli go promować na platformie b2match.

 

Szczegółowy wykaz cen oraz harmonogram i zakres branżowy wydarzenia:

https://subcontracting-meetings-2020.b2match.io/page-1701

Zarejestruj się i wypromuj swoją firmę na platformie!

 

Lis
24
wt
ITM_TALKS: Industry, what’s next? Sztuczna inteligencja w przemyśle 4.0
Lis 24@11:00 – 12:00

Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy technologie wizyjne to nie tylko motywy z filmów science fiction, ale także rozwiązania coraz śmielej wykorzystywane w przemyśle. To o nich porozmawiamy podczas trzeciego odcinka ITM_talks, który odbędzie się już 24 listopada o godz. 11:00. Zapraszamy!

Przed nami kolejna edycja spotkania online z ekspertami branżowymi z serii ITM_talks. Tematem trzeciego odcinka będzie wzbudzające żywe emocje zastosowanie sztucznej inteligencji w przemyśle. Jak się okazuje rozwiązania oparte na AI, czyli Artificial Inelligence, coraz częściej goszczą w polskich fabrykach i magazynach, a za granicą są już powszechnie stosowane, usprawniając procesy produkcyjne i intralogistyczne. 24 listopada o godz. 11:00 spotkamy się po raz kolejny w studiu nagraniowym MTP i poprosimy ekspertów branżowych z FanucEuropa Systems oraz TIDK o opinie na temat tej technologii i wskazówki podczas wdrażania jej w swoim środowisku firmowym.

A kogo będziemy mogli spotkać podczas ITM_talks vol. 3? Jak zwykle będą to eksperci branżowi o imponującym doświadczeniu, którzy we własnej osobie przeprowadzili niejedno wdrożenie nowych technologii w fabrykach i magazynach na całym świecie.

Robert Jastrzębski, Sales Director EUROPA SYSTEMS podzieli się z nami perspektywą integratora systemów i dostawcy gotowych rozwiązań dla przemysłu. Opowie o wdrożeniach rozwiązań bazujących na wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji, oceniając ich działanie i korzyści dla firmy. Reprezentant Europa Systems także podzieli się swoim doświadczeniem na temat kosztów inwestycji oraz potrzebnego ekosystemu w miejscu wdrożenia. Robert Jastrzębski opowie również o barierach, z którymi zmagają się polskie przedsiębiorstwa w procesie transformacji cyfrowej.

Łukasz Grala, Mentor & Futurolog, Prezes Firmy TIDK przybliży widzom ITM_talks najnowsze trendy w rozwoju AI w Polsce i na świecie. Podzieli się także wiedzą na temat oczekiwań, które przedstawia sektor przemysłowy wobec naukowców zajmujących się sztuczną inteligencją. Czy są one realne i spełniane, jak teoretyczne rozważania przekuwa się w praktyczne narzędzia? Tego dowiedzieć się będzie można już niedługo podczas emisji trzeciego odcinka.

Mateusz Amroziński, Inżynier Wsparcia Technicznego, Specjalista ds. Nowych Projektów, FANUC Polska, zaprezentuje punkt widzenia producenta robotów. Opowie jaka, jego zdaniem, rysuje się przyszłość dla sztucznej inteligencji w przemyśle i które rozwiązania kojarzone nierzadko z filmów science fiction, sprawdzają się w produkcji i magazynowaniu. Mateusz Amroziński opowie o najciekawszych wdrożeniach z zakresu AI, przy których miał okazję pracować oraz opowie w jaki sposób technologie wizyjne i uczenie maszynowe zmieniają przemysł.

Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej.

Podczas tego spotkania z pewnością nie uda się wyczerpać tematu wirtualnych rozwiązań dla przemysłu. Zdecydowanie więcej w tej sprawie będzie można dowiedzieć się podczas Kongresu INEXT. The New Reality, który organizowany w ramach targów ITM Industry Europe, potrwa od 31.08 do 1.09.2021 r.

Trwa bezpłatna rejestracja na to spotkanie:

 

PRELEGENCI:

Mateusz Amroziński, Inżynier Wsparcia Technicznego, Specjalista ds. Nowych Projektów FANUC Polska

Absolwent kierunku Mechatronika na wydziale mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. W polskim oddziale FANUC zatrudniony od czerwca 2012 r. Od początku związany z działem wsparcia technicznego firmy FANUC Polska. W zakresie jego obowiązków leży wspieranie przedsiębiorstw w przygotowaniach do inwestycji w nowoczesne rozwiązania zrobotyzowane, m.in. pomoc w analizie potrzeb linii produkcyjnych, nadzorowanie nowych projektów wdrożeniowych, szkolenia dla klientów, testy nowych pakietów oraz upowszechnianie wiedzy na temat innowacji i autorskich rozwiązań technologicznych marki FANUC wśród polskich producentów.

 

 

 

 

Robert Jastrzębski, Sales Director EUROPA SYSTEMS

Ekspert z 15 letnim doświadczeniem w obszarach automatyzacji i robotyzacji procesów magazynowo – produkcyjnych z zastosowaniem robotów przemysłowych,  kolaboracyjnych, a także systemów transportu wewnętrznego jak AGV oraz AIV. W 2017 roku dołączył do zespołu Europa Systems. Współautor innowacyjnych rozwiązań systemów automatycznego oraz autonomicznego handlingu i dystrybucji materiałów. Mentor standaryzacji i rozwiązań ukierunkowanych do produkcji wieloseryjnej. Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Mechatroniki specjalizacji Automatyki i Robotyki z dyplomem realizowanym na HTW Dresden.

 

 

Łukasz Grala, Mentor & Futurolog, Prezes Firmy TIDK

Wraz z zespołem TIDK, w którym pełni funkcję prezesa, realizuje projekty dotyczące zaawansowanej analityki i data science, w szczególności uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Od 2010 nagradzany przez firmę Microsoft MVP w kategorii Data Platform. Od lipca 2018 roku jeden z 50 na świecie MVP (Most Valuable Professional)w kategorii AI. Naukowo związany z Wydziałem Informatyki Politechniki Poznańskiej. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Informatycznego Wielkopolska. Członek Polskiego Towarzystwa Sztucznej Inteligencji.

 

MODERATOR:

dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej

Jest absolwentem kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w roku 2012 w dyscyplinie Automatyka i Robotyka, specjalność Robotyka. Od 2007 roku jest pracownikiem naukowym Politechniki Poznańskiej.
Jego zainteresowania naukowe to roboty krocząca oraz percepcja otoczenia robotów pozwalająca na interakcję z otoczeniem w oparciu o prawa fizyki – rozpoznawanie materiałów oraz modelowanie ich właściwości Z chęcią angażuje się w konferencje naukowe i spotkania międzynarodowych kół naukowych. Jest m.in.: narodowym koordynatorem euRobotics Week oraz uczestnikiem dwóch grup tematycznych w ramach euRobotics. Od roku 2016 aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz rozwoju i propagowania idei Przemysłu Przyszłości w Polsce.

 

Gru
8
wt
Executive Club: Innowacyjność, Chmura, Cyberbezpieczeństwo
Gru 8@15:00 – 16:00
Executive Club: Innowacyjność, Chmura, Cyberbezpieczeństwo

Już 8 grudnia odbędzie się debata organizowana przez Executive Club, która skupi grono wybitnych ekspertów z zakresu cyfryzacji i bezpieczeństwa. Spotkanie toczyć się będzie w formule online, a transmisja zostanie udostępniona poprzez kanał Executive Club w serwisie Youtube.

Osią tematyczną spotkania będą innowacyjne technologie, które służą rozwojowi cyberbezpieczeństwa oraz usług w chmurze. Debata stanowić będzie odpowiedź na pytania dotyczące olbrzymich inwestycji w cyfryzację oraz narastającego zagrożenia w sferze cyfrowej. Eksperci poruszą zagadnienia dotyczące ochrony firm i pracowników przed cyber-atakami, omówią rolę i zastosowanie usług chmurowych w dobie pracy zdalnej. Wspólnie zastanowimy się nad rolą nowych technologii w budowaniu bezpiecznego ekosystemu cyfrowego.

Wydarzenie zostało objęte patronatem m.in. Instytutu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej.

Wśród partnerów wydarzenia są: Atende, Alfavox, Huawei Polska, SimplicITy, Nord Partner

Więcej: https://executiveclub.pl/