W dniach 17-18 listopada 2020 roku odbędzie się XV Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. Tegoroczna edycja zostanie przeprowadzona w formie on-line. Podczas wydarzenia nazywanego Świętem Branży Motoryzacyjnej, zaplanowano 14 sesji tematycznych, dotyczących m.in. wpływu pandemii i polityki klimatycznej na branżę automotive oraz stosowania technologii przemysłu 4.0 w procesach produkcyjnych.
W panelach weźmie udział ponad 70 prelegentów – będą to liderzy firm zajmujących się produkcją i usługami motoryzacyjnymi, eksperci i analitycy rynku oraz przedstawiciele instytucji państwowych, a także mediów motoryzacyjnych.
Więcej: https://moto-konferencja.pl/
Industry 4.0: bezpieczne izotopowe pomiary poziomu i gęstości w energetyce, papiernictwie, petrochemii i cukrownictwie
Podczas tego szkolenia omówimy: – Gammapilot FMG50 – pierwszy, dwuprzewodowy przetwornik do pomiarów izotopowych poziomu, gęstości i stężenia – Bluetooth, SIL i Heartbeat Technology w izotopowych pomiarach poziomu – „Nie ma powodów do obaw”, czyli unikatowo wysokie bezpieczeństwo pomiarów izotopowych Endress+Hauser – Przykłady aplikacyjne pomiarów izotopowych.
Szkolenie poprowadzi Mariusz Szwagrzyk, Product Manager Level w Endress+Hauser.
REJESTRACJA: https://register.gotowebinar.com/register/4122242125701914637
Wiele firm z branży automotive zmaga się ze skutkami pandemii, szukając oszczędności. Podczas tego webinarium eksperci pokażą, jak oszczędzać czas i pieniądze, modelując w oprogramowaniu NX oraz wytwarzając elementy na drukarkach 3D.
Podczas szkolenia eksperci CADXPERT zaprojektują modele w CAD, a następnie zaprezentują gotowe wydruki 3D w technologii FDM oraz PolyJet.
Webinarium ”Jak oszczędzać z NX i drukarką 3D w branży automotive” odbędzie się 23 listopada w poniedziałek o godz. 11:00.
Agenda webinarium:
- W jakich obszarach produkcji możemy stosować elementy z drukarki 3D?
- Przykłady zastosowań w firmach z branży automotive oraz kalkulacja kosztów
- Modelowanie w NX – projekt panelu deski rozdzielczej z teksturą oraz gałki drążka zmiany biegów
- Prezentacja wydruków 3D
Catalonia Trade & Investment -państwowa instytucja hiszpańska, promująca współpracę biznesową i naukową z Regionem Katalonii razem z kilkoma innymi biurami realizuje obecnie projekt Barcelona Digital Talent. W jego ramach którego 13 firm z Barcelony prowadzi aktualnie rekrutacje do swoich działów IT.
Chciałbyś pracować w jednym z najnowocześniejszych hubów innowacji cyfrowych południowej Europy? Twoja przyszłość to… Barcelona!
Weź udział w sesji online speed meetingu już 24 listopada i spotkaj się na wstępnych rozmowach rekrutacyjnych z przedstawicielami nawet trzynastu firm z Barcelony, między innymi: Glovo, Damm, Zurich, Everis i SAP.
Poszukujemy frontend i backend developerów, projektantów aplikacji, analityków Big Data, a także specjalistów z wielu innych dziedzin.
Nie może Cię zabraknąć! Nowe, niebanalne wyzwania zawodowe czekają na Ciebie w Barcelonie.
Odwiedź stronę internetową, zapoznaj się z oferowanymi stanowiskami i aplikuj do 15/11/2020.
Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie: https://barcelonadigitaltalent.com/en/international-online-speed-dating/
Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy technologie wizyjne to nie tylko motywy z filmów science fiction, ale także rozwiązania coraz śmielej wykorzystywane w przemyśle. To o nich porozmawiamy podczas trzeciego odcinka ITM_talks, który odbędzie się już 24 listopada o godz. 11:00. Zapraszamy!
Przed nami kolejna edycja spotkania online z ekspertami branżowymi z serii ITM_talks. Tematem trzeciego odcinka będzie wzbudzające żywe emocje zastosowanie sztucznej inteligencji w przemyśle. Jak się okazuje rozwiązania oparte na AI, czyli Artificial Inelligence, coraz częściej goszczą w polskich fabrykach i magazynach, a za granicą są już powszechnie stosowane, usprawniając procesy produkcyjne i intralogistyczne. 24 listopada o godz. 11:00 spotkamy się po raz kolejny w studiu nagraniowym MTP i poprosimy ekspertów branżowych z Fanuc, Europa Systems oraz TIDK o opinie na temat tej technologii i wskazówki podczas wdrażania jej w swoim środowisku firmowym.
A kogo będziemy mogli spotkać podczas ITM_talks vol. 3? Jak zwykle będą to eksperci branżowi o imponującym doświadczeniu, którzy we własnej osobie przeprowadzili niejedno wdrożenie nowych technologii w fabrykach i magazynach na całym świecie.
Robert Jastrzębski, Sales Director EUROPA SYSTEMS podzieli się z nami perspektywą integratora systemów i dostawcy gotowych rozwiązań dla przemysłu. Opowie o wdrożeniach rozwiązań bazujących na wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji, oceniając ich działanie i korzyści dla firmy. Reprezentant Europa Systems także podzieli się swoim doświadczeniem na temat kosztów inwestycji oraz potrzebnego ekosystemu w miejscu wdrożenia. Robert Jastrzębski opowie również o barierach, z którymi zmagają się polskie przedsiębiorstwa w procesie transformacji cyfrowej.
Łukasz Grala, Mentor & Futurolog, Prezes Firmy TIDK przybliży widzom ITM_talks najnowsze trendy w rozwoju AI w Polsce i na świecie. Podzieli się także wiedzą na temat oczekiwań, które przedstawia sektor przemysłowy wobec naukowców zajmujących się sztuczną inteligencją. Czy są one realne i spełniane, jak teoretyczne rozważania przekuwa się w praktyczne narzędzia? Tego dowiedzieć się będzie można już niedługo podczas emisji trzeciego odcinka.
Mateusz Amroziński, Inżynier Wsparcia Technicznego, Specjalista ds. Nowych Projektów, FANUC Polska, zaprezentuje punkt widzenia producenta robotów. Opowie jaka, jego zdaniem, rysuje się przyszłość dla sztucznej inteligencji w przemyśle i które rozwiązania kojarzone nierzadko z filmów science fiction, sprawdzają się w produkcji i magazynowaniu. Mateusz Amroziński opowie o najciekawszych wdrożeniach z zakresu AI, przy których miał okazję pracować oraz opowie w jaki sposób technologie wizyjne i uczenie maszynowe zmieniają przemysł.
Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej.
Podczas tego spotkania z pewnością nie uda się wyczerpać tematu wirtualnych rozwiązań dla przemysłu. Zdecydowanie więcej w tej sprawie będzie można dowiedzieć się podczas Kongresu INEXT. The New Reality, który organizowany w ramach targów ITM Industry Europe, potrwa od 31.08 do 1.09.2021 r.
Trwa bezpłatna rejestracja na to spotkanie:
PRELEGENCI:
Mateusz Amroziński, Inżynier Wsparcia Technicznego, Specjalista ds. Nowych Projektów FANUC Polska
Robert Jastrzębski, Sales Director EUROPA SYSTEMS
Łukasz Grala, Mentor & Futurolog, Prezes Firmy TIDK
MODERATOR:
dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej
Platforma Przemysłu Przyszłości zaprasza do udziału w kolejnym webinarze dotyczącym finansowania transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Nadchodzące spotkanie poświęcimy programom akceleracyjnym dla startupów. Zaprezentujemy przedsięwzięcia dla młodych firm wykorzystujących technologie cyfrowe i dostarczających rozwiązania dla przemysłu 4.0.
Gościem webinarium będzie Łukasz Klimek z DGA S.A., IndustryLab Akcelerator Innowacji Przemysłowych. Ekspert przedstawi informacje na temat programów akceleracyjnych realizowanych przez IndustryLab Akcelerator Innowacji Przemysłowych.
Podczas prezentacji uczestnicy dowiedzą się:
- kto i na jakich zasadach może aplikować do programu akceleracyjnego,
- jaką pomoc można uzyskać w jego ramach,
- w jaki sposób akcelerator zwiększa szanse firm na rynku.
Specjalista omówi także najciekawsze business cases stanowiące punkt wyjścia dla startupów.
Po wystąpieniu Łukasz Klimek odpowie na pytania uczestników. Jeśli będzie ich dużo, otrzymają Państwo odpowiedzi w formie pisemnej.
Moderatorem wydarzenia będzie dr Piotr Kryjom – Product Manager Instrumenty Finansowe.
Prelegenci
Plan wydarzenia
Rozpoczęcie i przywitanie uczestników
Nawigator Finansowy – jak znaleźć odpowiednie finansowanie?
Wspieranie transformacji cyfrowej firm poprzez programy akceleracyjne IndustryLab
Sesja pytań i odpowiedzi
Zakończenie
Dołącz do wydarzenia i poznaj najważniejsze innowacje firmy Siemens z obszaru transformacji cyfrowej!
- Nowe produkty dla cyfrowego przedsiębiorstwa
- Praktyczne przykłady większej elastyczności i wydajności produkcji
- Łączenie obiektów, systemów i aplikacji w IIoT
- Optymalne wykorzystanie danych w chmurze
- Technologie autonomicznej produkcji przyszłości
Bądź częścią tego wirtualnego wydarzenia i zarejestruj się bezpłatnie!
Więcej: https://new.siemens.com/global/en/company/fairs-events/digital-enterprise-sps-dialog.html
Celem kursu jest zapoznanie uczestników z problematyką budowy zbiorów danych służących treningowi i testowaniu systemów wykorzystujących uczenie maszynowe oraz metodami oceny jakości tych systemów. W pierwszej części kursu przedstawione są praktyki kolekcjonowania danych, etykietowania, przetwarzania wstępnego oraz tworzenia zbiorów treningowych, walidacyjnych i testowych, wykorzystywanych typowo w systemach uczenia maszynowego. Druga część kursu obejmuje problematykę oceny jakości tych systemów oraz powszechnie stosowane metryki i metody testowania w oparciu o zebrane zbiory danych. Algorytmy Uczenia maszynowego wykorzystane będą w formie „czarnych skrzynek”, bez rozważania sposobu ich działania.
Wymagania:
Kursant powinien posiadać podstawową wiedzę w zakresie możliwych zastosowań algorytmów uczenia maszynowego.Ponadto wymagana jest podstawowa znajomość algebry
Kursant powinien dysponować komputerem, wyposażonym w mikrofon, głośniki (słuchawki) oraz kamerę, a także z dostępem do Internetu.
Termin: 1-4.12.2020
Forma: zdalna
Prowadzący: Jan Cychnerski
Czas trwania: 12 godzin lekcyjnych
REJESTRACKA BEZPŁATNA: https://aibay.ai/najblizsze-szkolenia-z-si/
Cyfrowa transformacja w produkcji części samochodowych – szeroka perspektywa, a rzeczywistość produkcji części samochodowych. Dołącz do dyskusji i dowiedz się, jak ulepszyć linię produkcyjną, aby pozostać konkurencyjnym na rozwijającym się rynku motoryzacyjnym.
“Wirtualne Forum Tajwańskich Maszyn do Obróbki Metali dla polskiego rynku części samochodowych” to konferencja branżowa poświęcona zagadnieniom robotyzacji, automatyzacji i cyfryzacji lini produckyjnych poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i sprzętu najnowszej generacji.
Celem tego wydarzenia jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi producentami części i międzynarodowymi dostawcami rozwiązań technologicznych.
Organizatorem wydarzenia jest Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego (Taiwan Association of Machinery Industry) . Partnerami technologicznymi Forum jest Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, SOLARIS oraz Polski Instytut Ekonomiczny.
Wyłącznym partnerem medialnym jest magazyn “Mechanik”.
Zapraszamy Państwa 1 i 2 grudnia na wydarzenie Zdrowy Gen Transformacji organizowane przez czasopismo Production Manager.
Konferencja skierowana jest do Top Managementu firm produkcyjnych.
Wydarzenie będzie traktowało o transformacyjnym modelu biznesowym i zwiększaniu stopnia adaptacji organizacji produkcyjnych do nieprzewidywalnych warunków rynkowych.
Pokażemy jak zbudować transparentną, uczącą się firmę i fabrykę, opartą z jednej strony na nieustannym doskonaleniu, z drugiej na transformacji cyfrowej i technologicznej, automatyzującej powtarzalne czynności (robotyka, CNC, RPA, uczenie maszynowe) i strukturyzującej dane (ERP, chmura, algorytmy, SI, MES, konwergencja OT i IT). Organizacje produkcyjne nie umiejące ewoluować, przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów i zwiększeniu efektywności, utracą swoją konkurencyjność. Jak więc minimalizować niepokój związany z nieustanną transformacją i ze zmian uczynić swoje naturalne środowisko? Jak sprawić, by transformacja stałą się elementem polityki motywacyjnej w przedsiębiorstwie?
Konferencja odbędzie się po raz pierwszy w formule spotkania online.
Uczestnictwo w konferencji jest DARMOWE.
Więcej informacji oraz formularz zapisu znają Państwo pod linkiem: https://land.production-manager.pl/zdrowy_gen_transformacji_2020