Calendar

Cze
20
sob
Przemysł 4.0 Made in Wroclaw
Cze 20 całodniowy
Przemysł 4.0 Made in Wroclaw

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

Przemysł 4.0 zmienia przyszłość produkcji dzięki nowoczesnym technologiom i metodom zarządzania. Czwarta rewolucja przemysłowa otwiera fabrykom szansę na poprawę wydajności i uzyskanie przewag konkurencyjnych. Rodzi także dylematy u kadry kierowniczej fabryk: Jak wprowadzać innowacje? Ile zainwestować? Od czego zacząć cyfrową transformację? 

Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw to konferencja online otwierająca cykl wydarzeń poświęconych innowacjom w produkcji. Na Przemysł 4.0 spojrzymy z trzech perspektyw praktyków: dużej fabryki, dostawców technologii i organizacji ułatwiającej wejście do przemysłu przyszłości. Prelegenci podzielą się praktycznymi przykładami wdrożeń i wskażą jakich błędów unikać w procesie wprowadzania innowacji.

Konferencja skierowana jest do managerów i specjalistów, którzy poszukują inspiracji do wprowadzania Przemysłu 4.0 w swoich fabrykach. Zaprezentujemy innowacje wdrażane głównie przez firmy z Dolnego Śląska, ale do uczestnictwa zapraszamy ludzi z całej Polski, bo Wrocław jest miastem otwartym – na ludzi i technologie.

Zarejestruj się i poczekaj na kontakt mailowy od organizatorów. Będziemy Cię prosić o potwierdzenie udziału.

Dowiedz się więcej i zarejestruj:

https://www.wroclaw.pl/przemysl40/?utm_source=press&utm_medium=refferal&utm_campaign=przemysl_40

FANUC: Aplikacje spawalnicze-webinary o robotach
Cze 20@10:00 – 11:00
FANUC: Aplikacje spawalnicze-webinary o robotach

INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Na szkoleniu dowiesz się, dlaczego odpowiedni dobór robota i osprzętu spawalniczego jest kluczowy z punktu widzenia wydajności i oszczędności.
FANUC oferuje największy wybór robotów
na świecie, obejmujący ponad 130 modeli. Wśród nich są klasyczne roboty przegubowe, roboty o konstrukcji SCARA i DELTA oraz roboty współpracujące.

Opcjonalnie dostępne funkcje inteligentne sprawiają, że roboty FANUC „widzą”, „czują”
i potrafią się „uczyć”, gwarantując użytkownikom wysoką jakość, wydajność
i niedoścignioną precyzję.

ITA: Dobór właściwej metody pomiaru grubości powłok galwanicznych
Cze 20@11:00 – 12:00
ITA: Dobór właściwej metody pomiaru grubości powłok galwanicznych

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

Webinarium

Dobór właściwej metody pomiaru grubości powłok galwanicznych

Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnym seminarium online podczas, którego przedstawimy metody pomiaru grubości powłok galwanicznych tj. elektromagnetyczne, kulometryczną oraz fluorescencji rentgenowskiej XRF. W trakcie trwania seminarium poznają Państwo zasadę działania różnych urządzeń, skupimy się na prawidłowym doborze metody pomiarowej oraz sprzętu w zależności od aplikacji. Pokażemy w praktyce działanie urządzeń firmy Fischer, które są na wyposażeniu naszego laboratorium: DUALSCOPE FMP 100, PHASCOPE PMP 10 DUPLEX oraz FISCHERSCOPE X-RAY XDV-SDD.

WEŹ UDZIAŁ:

Data wydarzenia: 20 maja 2020
Godzina 11:00 – 12:00
Zapisy na webinarium będą możliwe do 19 maja 2020.

Dzień przed wydarzeniem otrzymasz link do transmisji na żywo z loginem i hasłem. Z webinarium można połączyć się wcześniej – już ok 10 min przed system jest w trybie oczekiwania – pokazuje wtedy planszę z informacją, że webinarium wkrótce się rozpocznie. Po zakończonym seminarium każdy z uczestników otrzymuje link do filmu z webinarium, do którego można zawsze wrócić, aby odświeżyć sobie poruszane w nim zagadnienia.

Zapraszamy do rejestracji!

Szczegóły program i rejestracja: https://www.ita-polska.com.pl/webinarium-pomiar-grubosci-powlok-galwanicznych

Cze
22
pon
SIEMENS: Komunikacja sterownika SIMATIC S7-1200 z przekształtnikami częstotliwości V20 po protokole USS i Modbus RTU
Cze 22@10:00 – 10:45

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

Szanowni Państwo,

wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy systematyczne bezpłatne sesje szkoleń i prezentacji online.

Sesje odbywają się w każdy poniedziałek i piątek o godzinie 10.00 i 13:15

Szkolenia skupione są wokół zagadnień technicznych dotyczących produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę Siemens.

Zapraszamy do zapoznania się z agendą spotkań. Aby zapisać się na szkolenie i otrzymać link do połączenia online, konieczna jest rejestracja przez formularz.  

Ze względów technicznych możliwość rejestracji na e-szkolenie będzie wyłączana dzień przed terminem.

22 czerwca 2020r.          poniedziałek

10:00 – 10:45            Komunikacja sterownika SIMATIC S7-1200 z przekształtnikami częstotliwości V20 po protokole USS i Modbus RTU

Prowadzący: Adam Czarzasty

W trakcie prezenatcji zostanie omówiona komunikacja po interfejsie szeregowym RS485 między sterownikiem SIMATIC S7-1200, a przekształtnikiem częstotliwości SINAMICS V20. Zostanie przedstawiony sposób programowania protokołów USS i Modbus RTU w S7-1200 oraz prametryzacja V20 za pomocą modułu Smart Access.

SIEMENS: Przemienniki częstotliwości Sinamics G120C parametryzacja i uruchamianie z poziomu TIA
Cze 22@13:15 – 14:00
SIEMENS:  Przemienniki częstotliwości Sinamics G120C parametryzacja i uruchamianie z poziomu TIA

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

Szanowni Państwo,

wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy systematyczne bezpłatne sesje szkoleń i prezentacji online.

Sesje odbywają się w każdy poniedziałek i piątek o godzinie 10.00 i 13:15

Szkolenia skupione są wokół zagadnień technicznych dotyczących produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę Siemens.

Zapraszamy do zapoznania się z agendą spotkań.

Aby zapisać się na szkolenie i otrzymać link do połączenia online, konieczna jest rejestracja przez formularz.  

Ze względów technicznych możliwość rejestracji na e-szkolenie będzie wyłączana dzień przed terminem.

22 maja 2020r.          piątek

10:00 – 10:45             Przemienniki częstotliwości Sinamics G120C parametryzacja i uruchamianie z poziomu TIA

Prowadzący: Dariusz Baraniak

Zaprezentujemy na przykładzie parametryzację i uruchamianie przemiennika Sinamics G120C z poziomu TIA

Cze
23
wt
Universal Robots: Bezpieczeństwo z cobotami
Cze 23@10:00 – 11:00
Universal Robots: Bezpieczeństwo z cobotami

Universal Robots zaprasza na cykl webinariów na temat wykorzystania robotów współpracujących. Eksperci firmy omówią zastosowanie cobotów w różnych aplikacjach, porozmawiają o głównych wyzwaniach, przed którymi stoją firmy i operatorzy maszyn oraz urządzeń. Omówione też będą procesy i narzędzia, jakie mogą być obsługiwane za pomocą cobotów, a także rozwiązania, jakie można wykorzystać dla każdego procesu. Na koniec krok po kroku i na żywo przedstawione będzie przygotowane robota do aplikacji.

 Universal Robots wiemy, że zawsze możesz zautomatyzować więcej. Korzyści operacyjne, na które składają się wyższa produktywność, wydajność i jakość, bezpośrednio wpływają na Twój poziom konkurencyjności, osiągane zyski i zdolność rozwoju. Jednak automatyzacja nie zawsze jest prosta – szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach, w których kwestie finansowe mogą utrudniać lub spowalniać wdrażanie cobotów.

W Universal Robots rozumiemy wyzwania, przed którymi stoi Twoja firma – nieustanna konkurencja, niedobór siły roboczej, wysokie oczekiwania klientów, niepewność ekonomiczna i wiele innych. Wiemy także, że opóźnienia produkcji lub przestoje z powodu konserwacji lub naprawy cobota nie są do zaakceptowania.

Każda część wyposażenia fabryki w pewnym momencie wymaga serwisowania, debugowania lub naprawy. Biorąc pod uwagę niezbędną rolę cobotów UR w Twojej linii produkcyjnej, umożliwiamy Ci bycie o krok do przodu i pozostanie w grze.

Roboty współpracujące są nie bez powodu najszybciej rozwijającym się segmentem robotyki przemysłowej. Są elastyczne, łatwe do zaprogramowania, a w porównaniu z odpowiednikami przemysłowymi „starszej generacji”, tańsze (i szybsze) i znacznie bezpieczniejsze we wdrożeniu.

Ale ci, którzy używają lub chcą korzystać z cobotów, muszą zrozumieć ryzyko i odpowiedzialność, tak jak w przypadku każdej innej maszyny w hali produkcyjnej.

To seminarium internetowe jest poświęcone w całości aspektom bezpieczeństwa cobotów, sprawdzając, w jaki sposób coboty mogą być bezpieczniejsze niż tradycyjne roboty przemysłowe; omówimy pojęcia takie jak „ograniczenie mocy i siły”, „zatrzymanie ochronne” czy zrozumienie znaczenia analizy ryzyka.

SPEAKERS

Karol Habryka

Technical Support Engineer

Karol Habryka jest Inżynierem wsparcia technicznego w Universal Robots na Europę Środkowo-Wschodnią, będąc odpowiedzialnym głównie za Polskę i kraje bałtyckie. Od dziecka zainteresowany robotyzacją i budową maszyn czego skutkiem jest ukończenie kierunku Automatyka i Robotyka, wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Już w trakcie studiów zdobywał doświadczenie jako Inżynier w dziale obsługi posprzedażowej w Comau, polskim oddziale producenta robotów przemysłowych; z którego przeszedł do Universal Robots. Nabyte umiejętności w dziedzinie obsługi serwisowej, wsparcia technicznego, wdrożeń i programowania, przeprowadzania szkoleń oraz obsługi klienta, przełożyły się na rozwój rynku dla firmy Universal Robots, a także zapewniło mu miano jednego z najbardziej doświadczonych specjalistów w dziedzinie robotyki współpracującej w Polsce.

Cze
24
śr
ILIM: E-LOGISTICS POLSKI KONGRES LOGISTYCZNY
Cze 24@09:00 – 18:00

INFORMACJA OD ORGANIZATORÓW:

e-LOGISTICS LIVE 2020

Przyszłość zaczyna się dziś

e-LOGISTICS LIVE 2020 to konferencja inna niż wszystkie.
Organizowana jest to po, aby zintegrować środowisko związane z logistyką tam,
gdzie jest obecnie największy potencjał rozwoju – w przestrzeni wirtualnej!

To nowoczesna i optymalna przestrzeń wymiany wiedzy, doświadczeń oraz budowania relacji dla przedstawicieli świata biznesu i nauki oraz wszystkich tych, którzy wiążą swoją przyszłość z segmentem e-handlu.

Odbędzie się w innowacyjnej formule LIVE, z wirtualnym studiem na żywo, mistrzem ceremonii, wystawą wirtualną dla sponsorów i wystawców, sesjami Q&A oraz networkingiem w formie round tables oraz after party.

Zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które przetrze i wykreuje nowe szlaki dla przyszłości branży logistycznej!
e-LOGISTICS LIVE 2020 to miejsce, w którym przyszłość zaczyna się dziś!

Program:

Blok I

Współdzielenie

 

wspólne PUDO gromadzące wszystkie firmy kurierskie, automaty paczkowe umożliwiające odbiór przesyłek różnych firm, a może jeden samochód rozwożący w centrum miasta paczki, niezależnie od tego, jaka firma obsługiwała ją wcześniej? Czy w tak konkurencyjnym środowisku jest możliwe współdzielenie usług? Czy zyska na tym klient?

Blok II

Transformacja

 

łańcuch dostaw dla e-commerce to ekosystem wielu połączonych magazynów dystrybucyjnych, centrów zwrotów, hubów kurierskich i salonów sprzedaży będących omnichannelowym miejscem naszych działań konsumenckich. Co zrobić, aby odpowiedzieć na szybko zmieniające się potrzeby rynku i wymagania klientów. Błyskawiczna dostawa, szybki i łatwy zwrot, późny cut-off. Tylko tyle i aż tyle wystarczy, aby klient był zadowolony. Czy na pewno?

Blok III

Innowacja

 

ten, kto dziś nie inwestuje w innowacje, tak naprawdę się cofa. Automatyzacja, robotyka, ekologia i elastyczność i zwinność nie mogą być w e-commerce jedynie pustymi frazesami. Porozmawiajmy o tym, jakie innowacje są dla Państwa najbardziej wartościowe, a które wydają się tylko chwytliwymi pojęciami z zakresu marketingu i PR.

REJESTRACJA:

https://www.logistics.pl/e-logistics/rejestracja/

Mitutoyo Webinar – MCOSMOS CAT1000
Cze 24@10:00 – 11:00
Mitutoyo Webinar - MCOSMOS CAT1000

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

Mitutoyo Webinar – MCOSMOS CAT1000

Szanowni Państwo,

W związku z promocją na darmowy dostęp do naszego oprogramowania w wersji offline, od przyszłego tygodnia rozpoczynamy cykl webinarów tematycznych, które będą miały charakter warsztatowy. W pierwszej kolejności chcielibyśmy zaprezentować możliwości oprogramowania MCOSMOS CAT-1000, które jest znanym i docenianym na rynku oprogramowaniem do programowania maszyn współrzędnościowych w oparciu o modele 3D.

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy plan spotkania.

MCOSMOS CAT-1000
– Import modeli CAD
– Weryfikacja modelu
– Zmiana układu współrzędnych i powiązanie z układem mierzonego przedmiotu
– Programowanie pomiaru z modelu CAD online i offline
– Wizualizacja pomiaru
– Budowa układu współrzędnych metodami RPS i BestFit
– Raportowanie odchyłek wyznaczonej powierzchni i elementów geometrycznych

Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, do którego odnośnik znajduje się poniżej. Udział w webinarze jest bezpłatny.

Rejestracja:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=VkQMuYOY9USBW5NSxM0AVQERFa74U-1Pp7y-tLM0nKlURUFRT0lJMU02M0xMVkQzVzIyU1BaN0lPOS4u

ABPLANALP: Automatyzacja produkcji – Haas Auto Parts Loader
Cze 24@12:00 – 13:00
ABPLANALP: Automatyzacja produkcji - Haas Auto Parts Loader

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

Jeśli chcesz zwiększyć produktywność swojego warsztatu czy zakładu, zajrzyj koniecznie na nasze webinarium o automatyzacji produkcji.

Przedstawimy Wam nasze propozycje usprawnienia pracy oraz pokażemy na przykładzie APL’a (Auto Parts Loader) jak jest ona prosta w użytkowaniu.

REJESTRACJA: https://abplanalp.clickmeeting.com/automatyzacja-produkcji-haas-auto-parts-loader

 

Cze
25
czw
Inżynieria&Utrzymanie Ruchu: Przemysł i produkcja w czasach COVID I POST- COVID
Cze 25@11:00 – 12:00

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

Podczas webinaru czasopisma Inżynieria&Utrzymanie Ruchu eksperci będą odpowiadać na najbardziej nurtujące pytania w trakcie pandemii w firmach produkcyjnych.

Rejestracja: https://www.utrzymanieruchu.pl/przemysl-i-produkcja-w-czasach-covid-i-post-covid/?fbclid=IwAR3zaKBY2pjwqM1dE-9dW6iRSkzltrB7vB8VLCivL6d8YFuEab891mfSFNY