Calendar

Cze
15
pon
Platforma Przemysłu Przyszłości: Możliwości finansowania transformacji cyfrowej
Cze 15@13:00 – 14:00

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

Agenda

13:00 Rozpoczęcie i przywitanie gości
13:00-13:05

Prezentacja misji Platformy Przemysłu Przyszłości

dr Piotr Kryjom

Ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości, doktor nauk ekonomicznych, absolwent Instytutu Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Administracji i Biznesu Uniwersytetu w Tampere w Finlandii. Ekspert z zakresu funduszy Unii Europejskiej i programów wsparcia przedsiębiorczości Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Mazowieckiej Jednostki Projektów Unijnych, specjalista w zakresie wsparcia przedsiębiorstw, funduszy seed capital, funduszy pożyczkowych i poręczeniowych, prac b+r przedsiębiorstw oraz internacjonalizacji. Swoje zainteresowania naukowe i zawodowe koncentruje na rozwoju klastrów przemysłowych oraz optymalizacji łańcuchów wartości. Zawodowo związany z sektorem publicznym, wieloletni pracownik urzędów centralnych oraz agencji rządowych odpowiadających za wydatkowanie środków UE, w których zajmował się przygotowaniem warunków udzielania wsparcia przedsiębiorcom.

13:05-13:20

Wspieranie transformacji cyfrowej firm ze szczególnym uwzględnieniem nowych rozwiązań dot. robotyzacji

dr Beata Lubos

Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju

Ekonomistka, uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Kolegium Gospodarki Światowej, gdzie prowadziła badania dotyczące polityki innowacyjnej krajów nordyckich. Od 2004 r. związana zawodowo z resortem gospodarki, aktualnie Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju. Odpowiedzialna za projektowanie strategii i programów ukierunkowanych na zwiększanie innowacyjności gospodarki, za przygotowywanie założeń aktów prawnych, analiz oraz instrumentów wsparcia realizujących cele polityki innowacyjnej państwa. W zakres jej obowiązków wchodzi również współpraca z UE, OECD i ONZ w dziedzinie innowacyjności oraz utrzymywanie relacji bilateralnych z wybranymi krajami w tej dziedzinie.

13:20-13:30 Dyskusja
13:30-13:45 Odpowiedzi na pytania zgłoszone przez uczestników w zakresie konkursów realizowanych przez PARP
13:45-13.55 Dyskusja
14:00

Warunki uczestnictwa

Webinar jest darmowy.

Obowiązuje limit miejsc, dlatego prosimy o rejestrację na wydarzenie.

Rejestracja odbywa się na zewnętrznej stronie, której administratorem jest Platforma Przemysłu Przyszłości.

SIEMENS: Kompatybilność projektów starszych wersji z nowymi wersjami TIA Portal, wersje hardware’u
Cze 15@13:15 – 14:00
SIEMENS: Kompatybilność projektów starszych wersji z nowymi wersjami TIA Portal, wersje hardware'u

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

Szanowni Państwo,

wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy systematyczne bezpłatne sesje szkoleń i prezentacji online.

Sesje odbywają się w każdy poniedziałek i piątek o godzinie 10.00 i 13:15

Szkolenia skupione są wokół zagadnień technicznych dotyczących produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę Siemens.

Zapraszamy do zapoznania się z agendą spotkań.

Aby zapisać się na szkolenie i otrzymać link do połączenia online, konieczna jest rejestracja przez formularz.  

Ze względów technicznych możliwość rejestracji na e-szkolenie będzie wyłączana dzień przed terminem.

13:15 -14:00           Kompatybilność projektów starszych wersji z nowymi wersjami TIA Portal, wersje hardware’u

Prowadzący: Tomasz Wenker

Omówienie możliwości otwierania starszych projektów w nowych wersjach softu, oraz działania na starych sprzętach i firmware’ach.

Cze
16
wt
Autodesk: Elastyczna fabryka
Cze 16 całodniowy
Autodesk: Elastyczna fabryka

Produkcja podlega ciągłym zmianom, a ponad 42% firm zgłasza wynikające ze zmian przekroczenia kosztów i nadgodziny. Dowiedz się:

Jak szybko przestawiać produkcję?
Jak ograniczyć koszty operacyjne zarządzania zakładem?
Jak zwiększyć całkowitą wydajność zakładu?
Podejmować decyzje na etapie projektowania i budowy nowego zakładu produkcyjnego i jego rozruchu?
Jak efektywnie zarządzać zakładem jednocześnie zarządzając ryzykiem i zmianą?

Universal Robots: Źródła finansowania
Cze 16@10:00 – 11:00
Universal Robots: Źródła finansowania

Universal Robots zaprasza na cykl webinariów na temat wykorzystania robotów współpracujących. Eksperci firmy omówią zastosowanie cobotów w różnych aplikacjach, porozmawiają o głównych wyzwaniach, przed którymi stoją firmy i operatorzy maszyn oraz urządzeń. Omówione też będą procesy i narzędzia, jakie mogą być obsługiwane za pomocą cobotów, a także rozwiązania, jakie można wykorzystać dla każdego procesu. Na koniec krok po kroku i na żywo przedstawione będzie przygotowane robota do aplikacji.

 Universal Robots wiemy, że zawsze możesz zautomatyzować więcej. Korzyści operacyjne, na które składają się wyższa produktywność, wydajność i jakość, bezpośrednio wpływają na Twój poziom konkurencyjności, osiągane zyski i zdolność rozwoju. Jednak automatyzacja nie zawsze jest prosta – szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach, w których kwestie finansowe mogą utrudniać lub spowalniać wdrażanie cobotów.

Program UR Financial Services daje producentom szybką i pozbawioną ryzyka opcję przyspieszenia automatyzacji bez znaczącego zwiększania nakładów inwestycyjnych. Nasz program leasingowy umożliwia natychmiastowe czerpanie korzyści z automatyzacji bez obawy o przepływy pieniężne i wahania sezonowe. Ta elastyczność finansowa i operacyjna umożliwia każdej firmie, niezależnie od jej wielkości i budżetu, natychmiastowe wdrożenie naszych robotów.

Oprócz oferty bezpośrednio od nas, zaprezentujemy ciekawe rozwiązania naszych partnerów, którzy dostarczają stanowiska zrobotyzowane, za które rozliczają się w formie opłaty za wykonaną pracę w jednostkach produkcyjnych lub jednostkach czasu.

SPEAKERS

Daniel Niepsuj

Sales Development Manager
dani@universal-robots.com

Daniel pracuje w firmie Universal Robots od stycznia 2019 na stanowisku Sales Development Managera. Jego kariera zawodowa od samego początku była związana z branżą automatyki i robotyki, w której pracował dla producentów i dystrybutora robotów na stanowiskach związanych z marketingiem i sprzedażą. Zdobyte doświadczenie nie tylko w Polsce, ale także na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej pomaga mu efektywnie rozwijać relacje z partnerami biznesowymi, a obecnie skupia się na rozwoju kluczowych klientów firmy. Dla naszych klientów jest przede wszystkim partnerem w rozmowie – ma na koncie setki odwiedzonych zakładów produkcyjnych, w których pracują roboty, dzięki czemu służy radą, bazując na doświadczeniu i ocenie, gdzie dane rozwiązania się sprawdzą, a gdzie nie. Satysfakcję klienta zawsze stawia na pierwszym miejscu.

Artur Strumiński

Sales Manager
artur.struminski@rentcobot.com

Artur Strumiński w Rentcobot.com – MEGIS objął stanowisko Menedżera Sprzedaży. Odpowiada za analizę rynku oraz rozwój firmy poprzez nawiązywanie współpracy z nowymi klientami. Do codziennych obowiązków Artura należy również utrzymywanie prawidłowych relacji z kluczowymi klientami oraz udział w rozpoczętych projektach wdrożeniowych stanowisk zrobotyzowanych. Umiejętności zawodowe, zarówno handlowe jak i związane z automatyzacją procesów zdobyte w latach poprzednich przełożyły się na dynamiczny rozwój RentCobot.

Anna Kuptel

Key Account Manager Construction, Transportation & Industry
anna.kuptel@dllgroup.com

Z branżą finansową związana od 10 lat. W DLL odpowiedzialność za sektor usług finansowych dla dużych przedsiębiorstw i rozwój Programu Finansowania Robotów.

Europa Systems: Warehouse Automation. Automatyzacja ostatniej mili w Centrum Dystrybucyjnym lub magazynie
Cze 16@11:00 – 12:00
Europa Systems: Warehouse Automation. Automatyzacja ostatniej mili w Centrum Dystrybucyjnym lub magazynie

INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Inżynierowie Europa Systems dzielą się wiedzą, doświadczeniem i pasją techniczną, aby budować wspólny sukces pod znakiem #WeAreEngineers
#WeAreEngineers – inżynierowie Europa Systems zapraszają na cykl webinarów zakończonych certyfikatem. Dowiesz się z nich, jak automatyzować procesy magazynowe i końcówki linii produkcyjnych tzw. end-of-line production.
Jeśli chcesz, aby Twoja firma weszła na wyższy poziom rozwoju, zaangażuj swój kapitał ludzki do stworzenia wartości dodanej z twojego kapitału technologicznego. Największą barierą w rozwoju automatyzacji w Polsce są niewystarczające kompetencje pracowników. Webinary kierowane są do inżynierów i osób technicznych poszukujących nowych, innowacyjnych rozwiązań, aby zwiększyć wydajność procesów magazynowych.

Warehouse Automation. Automatyzacja ostatniej mili w Centrum Dystrybucyjnym lub magazynie

CZEGO DOWIESZ SIĘ Z WEBINARU?
  • Podzielimy się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem z realizacji projektów dla branży retail.
  • Porównamy koncepcje różnych projektów.

Jeśli jesteś aktywny w branży i odpowiadasz za ruchy towarów, planowanie logistyczne, logistykę magazynową, to nie powinno Cię zabraknąć na tym spotkaniu!

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości: Zrównoważone finansowanie – dlaczego i w jaki sposób dotyczy to mojej firmy?
Cze 16@13:00 – 15:00
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości: Zrównoważone finansowanie – dlaczego i w jaki sposób dotyczy to mojej firmy?

INFORMACJE OD ORGANIZATORA:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej.

Partnerami cyklu jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.

 

 

Organizator

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

 

Cze
17
śr
EMT-Systems: Funkcje technologiczne i zaawansowane programowanie SIMATIC S7-1500/1200 w TIA Portal
Cze 17@11:00 – 12:30
EMT-Systems: Funkcje technologiczne i zaawansowane programowanie SIMATIC S7-1500/1200 w TIA Portal

INFORMACJA OD ORGANIZATORA:

Funkcje technologiczne i zaawansowane programowanie SIMATIC S7-1500/1200 w TIA Portal

EMT-Systems – największy ośrodek szkoleń technicznych w  Polsce, zaprasza na bezpłatny webinar z zakresu: Funkcje technologiczne i zaawansowanie programowanie Siemens SIMATIC S7-1500/1200 w TIA Portal.

Data: 17 czerwca 2020, godz. 11:00 – 12:30

Rejestracja: https://tinyurl.com/emt-systems-zaawansTIA

Podczas webinaru:
✅ Poznasz obiekty technologiczne w TIA Portal dla S7-1500/S7-1200
✅ Nauczysz się wykorzystania cyfrowego bliźniaka w zakresie prac projektowych na etapie offline’u
✅ Dowiesz się, jak zarządzać niestandardowymi typami danych – praca z szablonami
✅ Poznasz uniwersalne funkcje programowe do obsługi osi

Zagadnienia:
– Cyfrowy bliźniak – zastosowania i możliwości pod kątem uruchomienia funkcji technologicznych w TIA Portal
– Speed axis – konfiguracja i uruchomienie osi w trybie prędkościowym z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka
– PID_Compact – konfiguracja i uruchomienie regulatora PID na przykładzie procesu chłodzenia lub ogrzewania z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka
– Tworzenie uniwersalnych bloków funkcyjnych do obsługi osi
– Szablony danych – uniwersalne i skalujące się bloki programowe

 

Uczestnicy otrzymają imienne zaświadczenia udziału.

Spotkanie poprowadzi mgr inż.  Marcin Podsiadły. Programista systemów sterowania specjalizujący się w programowaniu sterowników PLC w środowisku SIEMENS TIA Portal. Wiedzę i praktyczne umiejętności zdobywał w trakcie tworzenia i uruchamiania nowych instalacji zarówno w kraju, jak i za granicą, gdzie do jego obowiązków należało programowanie sterowników PLC i paneli operatorskich HMI, konfiguracja urządzeń automatyki, praca z sieciami przemysłowymi. Doświadczenie zdobywał także w trakcie pracy w dziale Badań i Rozwoju przy projektowaniu systemów nawigacji dla automatycznych wózków samojezdnych AGV.

Zwycięzca pierwszej edycji Mistrzostw Polski Programistów PLC, organizowanych przez Politechnikę Wrocławską. Z tytułu doświadczenia tworzy dla EMT-Systems nowe dokumentacje szkoleniowe obejmujące zarówno kursy eksperckie, jak i kursy programowania sterowników PLC na poziomach podstawowych i zaawansowanych.

 

Zobacz aktualną listę wszystkich webinarów i wydarzeń on-line organizowanych przez EMT-Systems.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości: Zamówienia publiczne w dobie epidemii – praktyczne wskazówki dot. prowadzenia postępowań
Cze 17@13:00 – 15:00
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości: Zamówienia publiczne w dobie epidemii – praktyczne wskazówki dot. prowadzenia postępowań

INFORMACJA OD ORGANIZATORÓW:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej.

artnerami cyklu jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.

Warunki uczestnictwa

Organizator

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

 

Cze
18
czw
Universal Robots: Usługa Service360
Cze 18@10:00 – 11:00
Universal Robots: Usługa Service360

Universal Robots zaprasza na cykl webinariów na temat wykorzystania robotów współpracujących. Eksperci firmy omówią zastosowanie cobotów w różnych aplikacjach, porozmawiają o głównych wyzwaniach, przed którymi stoją firmy i operatorzy maszyn oraz urządzeń. Omówione też będą procesy i narzędzia, jakie mogą być obsługiwane za pomocą cobotów, a także rozwiązania, jakie można wykorzystać dla każdego procesu. Na koniec krok po kroku i na żywo przedstawione będzie przygotowane robota do aplikacji.

 Universal Robots wiemy, że zawsze możesz zautomatyzować więcej. Korzyści operacyjne, na które składają się wyższa produktywność, wydajność i jakość, bezpośrednio wpływają na Twój poziom konkurencyjności, osiągane zyski i zdolność rozwoju. Jednak automatyzacja nie zawsze jest prosta – szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach, w których kwestie finansowe mogą utrudniać lub spowalniać wdrażanie cobotów.

W Universal Robots rozumiemy wyzwania, przed którymi stoi Twoja firma – nieustanna konkurencja, niedobór siły roboczej, wysokie oczekiwania klientów, niepewność ekonomiczna i wiele innych. Wiemy także, że opóźnienia produkcji lub przestoje z powodu konserwacji lub naprawy cobota nie są do zaakceptowania.

Każda część wyposażenia fabryki w pewnym momencie wymaga serwisowania, debugowania lub naprawy. Biorąc pod uwagę niezbędną rolę cobotów UR w Twojej linii produkcyjnej, umożliwiamy Ci bycie o krok do przodu i pozostanie w grze.

UR Service360 oferuje nowe sposoby proaktywnego monitorowania, optymalizacji i ochrony wydajności cobota dzięki ulepszonemu wsparciu i konserwacji zapobiegawczej. Oferta kompleksowego wsparcia chroni linie produkcyjne, maksymalizuje czas pracy, zmniejsza ryzyko i zapewnia, że jesteś przygotowany na nieoczekiwane.

SPEAKERS

Krzysztof Hajzyk

Channel Development Manager

Krzysztof Hajzyk ma 15 lat doświadczenia w sprzedaży komponentów automatyki przemysłowej. Jako Channel Development Manager w Universal Robots odpowiada przede wszystkim za rozwijanie sieci dystrybutorów oraz integratorów systemów na terenie Polski. Krzysztof ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prywatnie interesuje się pszczelarstwem, rowerami, nowymi technologiami i elektroniką.

ITA: Webinarium Mikroskopia różnicowania ogniskowego
Cze 18@11:00 – 12:00
ITA: Webinarium Mikroskopia różnicowania ogniskowego

Webinarium Mikroskopia różnicowania ogniskowego

Pomiary małych przedmiotów, narzędzi i chropowatości powierzchni z wykorzystaniem mikroskopów różnicowania ogniskowego na przykładzie systemów firmy Alicona.

Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnym webinarium online podczas, którego przedstawimy pomiary optyczne w technice różnicowania ogniskowego (Focus Variation). W sympatycznej atmosferze pomiarowej poznają Państwo zasadę działania urządzeń do analizy powierzchni, geometrii, konturu i krawędzi na narzędziach skrawających. Na konkretnych przykładach praktycznych pokażemy działanie urządzeń InfiniteFocus G5 i InfiniteFocus SL firmy Bruker Alicona (Alicona Imaging GmbH), które stanowią wyposażenie naszego laboratorium.

WEŹ UDZIAŁ:
Data wydarzenia: 18 czerwca 2020
Godzina 11:00 – 12:00
Zapisy na webinarium do 17 czerwca 2020.

REJESTRACJA:

https://www.ita-polska.com.pl/webinarium-mikroskopia-roznicowania-ogniskowego