INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Temat – Ocena Bezpieczeństwa Maszyn. Wymagania formalno-prawne z wybranymi aspektami Dyrektywy Maszynowej. Weryfikacja Deklaracji Zgodności.
Organizator – TÜV Rheinland Polska
Prowadzący – Maciej Łopusiewicz Koordynator Sekcji Bezpieczeństwa i Jakości Wyrobów
Zapraszam do udziału w bezpłatnym webinarium podczas którego omówione zostaną zagadnienia związane z oceną bezpieczeństwa maszyn, wymaganiami formalno-prawnymi z wybranymi wymaganiami Dyrektywy Maszynowej, wymaganiami dotyczącymi dokumentacji, oznaczeniami CE, modułami oceny oraz dokumentacją techniczną i wymaganiami dla maszyn modernizowanych.
Możliwe też będzie zadawanie pytań, dyskusja oraz wymiana doświadczeń w zakresie powyższej tematyki.
W odpowiedzi na zgłoszenia przesłane na email: maciej.lopusiewicz@pl.tuv.com otrzymacie Państwo link z zaproszeniem do platformy szkoleniowej.
W zgłoszeniu proszę o wklejenie i uzupełnienie poniższych informacji:
Zgłoszenie na webinarium – Ocena Bezpieczeństwa Maszyn. Wymagania formalno-prawne z wybranymi aspektami Dyrektywy Maszynowej. Weryfikacja Deklaracji Zgodności.
Imię i nazwisko –
Nazwa firmy –
Adres email –
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez TÜV Rheinland w zakresie potrzebnym do organizacji w/w webinarium.
INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Process automation to obszar, który wykazuje stosunkowo małą podatność na wpływy zmiennej sytuacji gospodarczej, co oczywiście wynika z jego specyfiki i niezależnego od sytuacji społeczno-gospodarczej zapotrzebowania na produkty z tej branży, takie jak leki, kosmetyki czy żywność. W wielu przypadkach nie zmieniła się liczba zamówień, a niektóre firmy miały w tym czasie wręcz możliwość poszerzenia swojej działalności poprzez wprowadzanie nowych produktów lub zintensyfikowanie istniejącej produkcji ze względu na zwiększenie popytu.
Już 3 lipca zapraszamy na spotkanie online, podczas którego eksperci Siemens zaprezentują narzędzia dla Przemysłu 4.0!
Więcej na temat kondycji branży automatyki procesowej w Polsce w obecnej sytuacji gospodarczej przeczytać można w raporcie „Elastyczność produkcji jako czynnik wspierający bezpieczeństwo biznesu: Process Automation”. Raport został opracowany przez Instytut badawczy ARC Rynek i Opinia w czerwcu 2020 roku na zlecenie Siemens w oparciu o analizę desk research oraz pogłębione wywiady jakościowe z przedsiębiorcami sektora MŚP.
Pobierz raport, poznaj opinię polskich przedsiębiorców MŚP na temat obecnej sytuacji i zapisz się na webinar z udziałem ekspertów: https://www.wnp.pl/partnerzy/siemens/2020/2/
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze, podczas którego przedstawimy rozwiązania automatyzujące produkcję w duchu Przemysłu 4.0 w zakładzie Valeo Service Polska Czechowice-Dziedzice.
Dzięki automatyzacji linii produkcyjnej udało się przyspieszyć wytwarzanie nowego modelu przepustnic dla przemysłu samochodowego. Digitalizacja i połączenie z systemem MES umożliwiły osiągnięcie najwyższej jakości oraz wgląd w procesy produkcyjne, pozwalające na optymalizację i skrócenie czasu wytwarzania oraz minimalizację przestojów. Rozwiązanie wdrożyła firma Teamtechnik Maschinen und Anlagen GmbH.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych. Patronem medialnym jest portal WNP.PL
Webinar odbędzie się 3 lipca 2020 r. o godz. 13.00.
Zachęcamy do zapisów: https://sie.ag/2BsJkOc
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
? Webinar & Live Demo ?
Razem z PGS Software i MOBOT połączyliśmy nasze doświadczenie w tworzeniu najnowszych narzędzi do automatyzacji z najwyższej jakości oprogramowaniem, aby opracować innowacyjne rozwiązanie do śledzenia stanów magazynowych w fabrykach.
Czego dowiesz się z webinaru:
? Jak rozpocząć przygodę z Przemysłem 4.0 i osiągnąć zadziwiające wyniki w krótkim czasie?
? Jakie czujniki i oprogramowanie mogą przyspieszyć rozwój Twoich rozwiązań 4.0?
? Jak skorzystać z zebranych danych i wprowadzić sztuczną inteligencję do codziennych procesów?
? Jakie korzyści uzyskasz z gromadzenia informacji na temat nadchodzącej rewolucji telekomunikacyjnej 5G?
Zapisz się na bezpłatny webinar już dziś!
Balluff
Balluff jest jednym z wiodących dostawców wysokiej jakości czujników, systemów identyfikacji oraz rozwiązań sieciowych do wszystkich obszarów automatyzacji produkcji. Prowadzona od ponad 90 lat rodzina firma zatrudnia obecnie około 3600 pracowników w 37 oddziałach na całym świecie, zajmujących się dystrybucją, produkcją i rozwojem a wszystko aby wspomagać Twój sukces. Wraz z naszymi oddziałami gwarantujemy najwyższe standardy jakości na całym świecie.
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Zapraszamy na webinar poświęcony warsztatom ze statystycznej kontroli procesu.
W trakcie spotkania opowiemy o najczęściej wykorzystywanych narzędziach do statystycznej kontroli procesu, przypomnimy podstawowe pojęcia ze statystyki oraz podpowiemy jak interpretować podstawowe współczynniki produkcyjne.
Prowadzący: Łukasz Kajzer
Środa 08.07.2020
Godz. 10:00
https://mitutoyo.pl/pl_pl/news-and-events/latest-news/webinary-mitutoyo-4
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Zapraszamy na kolejne spotkanie online “Przemysł 4.0 Made in Wroclaw”, które mamy przyjemność współtworzyć z Invest in Wroclaw i Stermedia.
Podczas wydarzenia prelegenci:
➡️ opowiedzą o wdrożeniu innowacyjnego systemu sterowania oświetleniem w firmach Kramp i Elektrociepłowni Siekierki,
➡️ pokażą ewolucję systemów sterowania w systemy IoT, jaka nastąpiła w ciągu ostatnich 5 lat.
Zachęcamy do rejestracji:
https://bit.ly/3fRQREU
Wraz z firmą Cobot Planet chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić Państwa na webinar – o nowo powstałym gotowym rozwiązaniu do obsługi maszyn CNC oraz o drodze do cobotyzacji w ówczesnych warunkach. Nasze rozwiązania przyczyniają się do zwiększenia konkurencyjności zakładów produkcyjnych, poprawienia ergonomii pracy, zachowania ciągłości produkcji przy szybkim zwrocie z inwestycji. Są to jedne z najbardziej elastycznych rozwiązań, jakie są dostępne na rynku.
Agenda wydarzenia:
- Droga do cobotyzacji – z ProCobot – korzyści ze współpracy – preferowany dystrybutor Universal Robots, autoryzowane centrum szkoleniowe, autoryzowane serwis, wsparcie techniczne, Proof of Concept, wsparcie merytoryczne, organizator konferencji Forum Cobotyki oraz webinariów.
- Elastyczne zastosowanie cobotów Universal Robots
- Historia cobotów w Beinse – case story – wdrożenie cobota
- Pomysł na automatyzację – Cobot Planet – wiedza i doświadczenie grupy kapitałowej Bernacki Industrial Services. Opracowanie rozwiązania, przetestowanie go i wdrożenie na rynek gotowego rozwiązania dla CNC dzięki wiedzy, kompetencjom i zasobom tych firm.
Prelegentami będą: Nikodem Bernacki – Cobot Planet, Kamil Kaczmarski, Marcin Gwóźdź – ProCobot.
Gdzie: Online, z własnego domu – wydarzenie BEZPŁATNE
Kiedy: 08 lipca
Godzina: 11:00
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
W skrócie pokażemy, jak zmniejszyć czas obróbki o 20%, bez zmiany parametrów i ścieżek obróbkowych, korzystając tylko z funkcji maszyny.
• Link: https://abplanalp.clickmeeting.com/optymalizacja-kodu-bez-zmiany-parametrow-i-sciezek-na-frezarkach-haas-zysk-do-20-?ylid=38fb5fee-9a0a-f250-a11a-02b746060bc3
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Zachęcamy do udziału w naszym bezpłatnym webinarze o tematyce:
LAPP POL
Firma Lapp Group Polska jest jednym z głównych dostawców kabli i akcesoriów kablowych na świecie. W 1957 roku, założyciel firmy, Oskar LAPP wyprodukował pierwszy produkowany przemysłowo kabel sterowniczy na świecie. Dzisiaj nasze kable i przewody sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii mechanicznej, przemyśle samochodowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych, w instalacjach zasilających i wielu innych. Produkcja naszych wyrobów jest prowadzona głównie w 17 własnych zakładach przemysłowych umiejscowionych w Europie, Ameryce i Azji. Rezultatem jest ponad 40.000 różnych standardowych produktów gotowych do odbioru z naszych magazynów.
INFORMACJE OD ORGANIZATORÓW:
Widzimy jak bardzo podobają się Wam nasze transmisje na żywo, dlatego nie zwalniamy tempa. Tym razem umilimy Wam poniedziałkowy wieczór, 13 lipca o godzinie 18:00. Na wszystkie Wasze pytania odnośnie przekaźników odpowie jeden z największych ekspertów w tej dziedzinie w Polsce, Stanisław Rak (Finder). Kto powiedział, że poniedziałki muszą być najgorsze!?
Jak zawsze zbieramy pytania od Was przed rozpoczęciem transmisji. Wysyłajcie je do nas na redakcja@iautomatyka.pl. Możecie pytać o dowolne zagadnienia związane z przekaźnikami, ale najbardziej skupimy się na:
- przekaźnikach przemysłowych,
- przekaźnikach bezpieczeństwa,
- przekaźnikach czasowych.
Jednak niech nie ograniczają nas tylko przekaźniki! W poniedziałkowy wieczór możecie skorzystać z obecności Stanisława i zapytać również o inne produkty z oferty Finder, na przykład:
- o termoregulację w szafach sterowniczych,
- zabezpieczenia przeciwprzepięciowe (np. sterowników PLC,
- system automatyki budynkowej YESLY.