Produkcja podlega ciągłym zmianom, a ponad 42% firm zgłasza wynikające ze zmian przekroczenia kosztów i nadgodziny. Dowiedz się:
Jak szybko przestawiać produkcję?
Jak ograniczyć koszty operacyjne zarządzania zakładem?
Jak zwiększyć całkowitą wydajność zakładu?
Podejmować decyzje na etapie projektowania i budowy nowego zakładu produkcyjnego i jego rozruchu?
Jak efektywnie zarządzać zakładem jednocześnie zarządzając ryzykiem i zmianą?
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Funkcje technologiczne i zaawansowane programowanie SIMATIC S7-1500/1200 w TIA Portal
EMT-Systems – największy ośrodek szkoleń technicznych w Polsce, zaprasza na bezpłatny webinar z zakresu: Funkcje technologiczne i zaawansowanie programowanie Siemens SIMATIC S7-1500/1200 w TIA Portal.
Data: 17 czerwca 2020, godz. 11:00 – 12:30
Rejestracja: https://tinyurl.com/emt-systems-zaawansTIA
Podczas webinaru:
✅ Poznasz obiekty technologiczne w TIA Portal dla S7-1500/S7-1200
✅ Nauczysz się wykorzystania cyfrowego bliźniaka w zakresie prac projektowych na etapie offline’u
✅ Dowiesz się, jak zarządzać niestandardowymi typami danych – praca z szablonami
✅ Poznasz uniwersalne funkcje programowe do obsługi osi
Zagadnienia:
– Cyfrowy bliźniak – zastosowania i możliwości pod kątem uruchomienia funkcji technologicznych w TIA Portal
– Speed axis – konfiguracja i uruchomienie osi w trybie prędkościowym z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka
– PID_Compact – konfiguracja i uruchomienie regulatora PID na przykładzie procesu chłodzenia lub ogrzewania z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka
– Tworzenie uniwersalnych bloków funkcyjnych do obsługi osi
– Szablony danych – uniwersalne i skalujące się bloki programowe
Uczestnicy otrzymają imienne zaświadczenia udziału.
Spotkanie poprowadzi mgr inż. Marcin Podsiadły. Programista systemów sterowania specjalizujący się w programowaniu sterowników PLC w środowisku SIEMENS TIA Portal. Wiedzę i praktyczne umiejętności zdobywał w trakcie tworzenia i uruchamiania nowych instalacji zarówno w kraju, jak i za granicą, gdzie do jego obowiązków należało programowanie sterowników PLC i paneli operatorskich HMI, konfiguracja urządzeń automatyki, praca z sieciami przemysłowymi. Doświadczenie zdobywał także w trakcie pracy w dziale Badań i Rozwoju przy projektowaniu systemów nawigacji dla automatycznych wózków samojezdnych AGV.
Zwycięzca pierwszej edycji Mistrzostw Polski Programistów PLC, organizowanych przez Politechnikę Wrocławską. Z tytułu doświadczenia tworzy dla EMT-Systems nowe dokumentacje szkoleniowe obejmujące zarówno kursy eksperckie, jak i kursy programowania sterowników PLC na poziomach podstawowych i zaawansowanych.
Zobacz aktualną listę wszystkich webinarów i wydarzeń on-line organizowanych przez EMT-Systems.
INFORMACJA OD ORGANIZATORÓW:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej.
artnerami cyklu jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.
Warunki uczestnictwa
Organizator
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Universal Robots zaprasza na cykl webinariów na temat wykorzystania robotów współpracujących. Eksperci firmy omówią zastosowanie cobotów w różnych aplikacjach, porozmawiają o głównych wyzwaniach, przed którymi stoją firmy i operatorzy maszyn oraz urządzeń. Omówione też będą procesy i narzędzia, jakie mogą być obsługiwane za pomocą cobotów, a także rozwiązania, jakie można wykorzystać dla każdego procesu. Na koniec krok po kroku i na żywo przedstawione będzie przygotowane robota do aplikacji.
Universal Robots wiemy, że zawsze możesz zautomatyzować więcej. Korzyści operacyjne, na które składają się wyższa produktywność, wydajność i jakość, bezpośrednio wpływają na Twój poziom konkurencyjności, osiągane zyski i zdolność rozwoju. Jednak automatyzacja nie zawsze jest prosta – szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach, w których kwestie finansowe mogą utrudniać lub spowalniać wdrażanie cobotów.
W Universal Robots rozumiemy wyzwania, przed którymi stoi Twoja firma – nieustanna konkurencja, niedobór siły roboczej, wysokie oczekiwania klientów, niepewność ekonomiczna i wiele innych. Wiemy także, że opóźnienia produkcji lub przestoje z powodu konserwacji lub naprawy cobota nie są do zaakceptowania.
Każda część wyposażenia fabryki w pewnym momencie wymaga serwisowania, debugowania lub naprawy. Biorąc pod uwagę niezbędną rolę cobotów UR w Twojej linii produkcyjnej, umożliwiamy Ci bycie o krok do przodu i pozostanie w grze.
UR Service360 oferuje nowe sposoby proaktywnego monitorowania, optymalizacji i ochrony wydajności cobota dzięki ulepszonemu wsparciu i konserwacji zapobiegawczej. Oferta kompleksowego wsparcia chroni linie produkcyjne, maksymalizuje czas pracy, zmniejsza ryzyko i zapewnia, że jesteś przygotowany na nieoczekiwane.
SPEAKERS
Krzysztof Hajzyk
Krzysztof Hajzyk ma 15 lat doświadczenia w sprzedaży komponentów automatyki przemysłowej. Jako Channel Development Manager w Universal Robots odpowiada przede wszystkim za rozwijanie sieci dystrybutorów oraz integratorów systemów na terenie Polski. Krzysztof ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prywatnie interesuje się pszczelarstwem, rowerami, nowymi technologiami i elektroniką.
Webinarium Mikroskopia różnicowania ogniskowego
Pomiary małych przedmiotów, narzędzi i chropowatości powierzchni z wykorzystaniem mikroskopów różnicowania ogniskowego na przykładzie systemów firmy Alicona.
Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnym webinarium online podczas, którego przedstawimy pomiary optyczne w technice różnicowania ogniskowego (Focus Variation). W sympatycznej atmosferze pomiarowej poznają Państwo zasadę działania urządzeń do analizy powierzchni, geometrii, konturu i krawędzi na narzędziach skrawających. Na konkretnych przykładach praktycznych pokażemy działanie urządzeń InfiniteFocus G5 i InfiniteFocus SL firmy Bruker Alicona (Alicona Imaging GmbH), które stanowią wyposażenie naszego laboratorium.
WEŹ UDZIAŁ:
Data wydarzenia: 18 czerwca 2020
Godzina 11:00 – 12:00
Zapisy na webinarium do 17 czerwca 2020.
REJESTRACJA:
https://www.ita-polska.com.pl/webinarium-mikroskopia-roznicowania-ogniskowego
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
apraszamy na ITM_talks – cykl spotkań online z ekspertami branżowymi, liderami biznesu, przedstawicielami świata nauki i mediów! Dołącz do transmisji na żywo ze studia Grupy MTP i zapoznaj się z opiniami największych graczy na rynku na temat obecnej sytuacji w przemyśle, ich przewidywaniami na przyszłość oraz metodami walki z kryzysem. Daj się zainspirować najlepszym!
Już 18 czerwca br. o godz. 11:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu ITM_talks pod hasłem:
Cyberbezpieczeństwo warunkiem rozwoju przemysłu 4.0. Jak cloud computing i nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie?
- Katarzyna Nosalska, Członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości m.in. przedstawi swój punkt widzenia na temat obecnej sytuacji przedsiębiorców w Polsce i ich drogi do transformacji cyfrowej. Od przedstawicielki Fundacji dowiemy się także w jaki sposób FPPP może wesprzeć przedsiębiorstwa w tym procesie.
- Michał Jaworski, Dyrektor Strategii Technologicznej i Członek Zarządu Microsoft m.in. opowie o planie inwestycyjnym o wartości 1 miliarda dolarów, obejmującym otwarcie nowego regionu data center Microsoft w Polsce, w ramach globalnej infrastruktury chmury obliczeniowej. Reprezentant amerykańskiego koncernu informatycznego przybliży również, w jaki sposób usługi chmurowe mogą pomóc przedsiębiorstwom rozwinąć się technologicznie.
Spotkanie poprowadzi dr inż. Krzysztof Walas, Adiunkt, Instytut Robotyki i Inteligencji Maszynowej, Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki, Politechnika Poznańska.
Rejestracja: https://talks.itm-europe.pl/
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Szanowni Państwo,
wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy systematyczne bezpłatne sesje szkoleń i prezentacji online.
Sesje odbywają się w każdy poniedziałek i piątek o godzinie 10.00 i 13:15.
Szkolenia skupione są wokół zagadnień technicznych dotyczących produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę Siemens.
Zapraszamy do zapoznania się z agendą spotkań.
Aby zapisać się na szkolenie i otrzymać link do połączenia online, konieczna jest rejestracja przez formularz.
Ze względów technicznych możliwość rejestracji na e-szkolenie będzie wyłączana dzień przed terminem.
19 czerwca 2020r. piątek
10:00 – 10:45 Automatyczne generowanie projektów – TIA Openness
Prowadzący: Krystian Kupczyński
Praktyczne przykłady użycia TIA Openness, omówienie przykładowych aplikacji.
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Szanowni Państwo,
wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy systematyczne bezpłatne sesje szkoleń i prezentacji online.
Sesje odbywają się w każdy poniedziałek i piątek o godzinie 10.00 i 13:15.
Szkolenia skupione są wokół zagadnień technicznych dotyczących produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę Siemens.
Zapraszamy do zapoznania się z agendą spotkań. Aby zapisać się na szkolenie i otrzymać link do połączenia online, konieczna jest rejestracja przez formularz.
Ze względów technicznych możliwość rejestracji na e-szkolenie będzie wyłączana dzień przed terminem.
13:15 -14:00 Warsztat PLC SIM Advanced
Prowadzący: Michał Bereza
Praktyczna prezentacja narzędzia PLC SIM Advanced służacego do symulacji działania sterownika SIMATIC S7-1500.Na wybranej aplikacji zostaną pokazane funkcjonalności dostępne dla PLC SIM Advanced. Dodatkowo omówione zostanie API dostepne dla PLC SIM Adavanced i na tej podstawie zostana omówione aplikacje jakie można tworzyć przy wykorzystaniu API.
INFORMACJA OD ORGANIZATORA:
Przemysł 4.0 zmienia przyszłość produkcji dzięki nowoczesnym technologiom i metodom zarządzania. Czwarta rewolucja przemysłowa otwiera fabrykom szansę na poprawę wydajności i uzyskanie przewag konkurencyjnych. Rodzi także dylematy u kadry kierowniczej fabryk: Jak wprowadzać innowacje? Ile zainwestować? Od czego zacząć cyfrową transformację?
Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw to konferencja online otwierająca cykl wydarzeń poświęconych innowacjom w produkcji. Na Przemysł 4.0 spojrzymy z trzech perspektyw praktyków: dużej fabryki, dostawców technologii i organizacji ułatwiającej wejście do przemysłu przyszłości. Prelegenci podzielą się praktycznymi przykładami wdrożeń i wskażą jakich błędów unikać w procesie wprowadzania innowacji.
Konferencja skierowana jest do managerów i specjalistów, którzy poszukują inspiracji do wprowadzania Przemysłu 4.0 w swoich fabrykach. Zaprezentujemy innowacje wdrażane głównie przez firmy z Dolnego Śląska, ale do uczestnictwa zapraszamy ludzi z całej Polski, bo Wrocław jest miastem otwartym – na ludzi i technologie.
Zarejestruj się i poczekaj na kontakt mailowy od organizatorów. Będziemy Cię prosić o potwierdzenie udziału.
Dowiedz się więcej i zarejestruj:
https://www.wroclaw.pl/przemysl40/?utm_source=press&utm_medium=refferal&utm_campaign=przemysl_40
INFORMACJA OD ORGANIZATORA: Na szkoleniu dowiesz się, dlaczego odpowiedni dobór robota i osprzętu spawalniczego jest kluczowy z punktu widzenia wydajności i oszczędności.
FANUC oferuje największy wybór robotów
na świecie, obejmujący ponad 130 modeli. Wśród nich są klasyczne roboty przegubowe, roboty o konstrukcji SCARA i DELTA oraz roboty współpracujące.
Opcjonalnie dostępne funkcje inteligentne sprawiają, że roboty FANUC „widzą”, „czują”
i potrafią się „uczyć”, gwarantując użytkownikom wysoką jakość, wydajność
i niedoścignioną precyzję.