Festiwal Cyfryzacji to inicjatywa edukacyjno – technologiczna w Polsce, którą organizuje Fundacja Digital Poland wraz z partnerami. Ideą wydarzenia jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji.
Przez 10 dni w Polsce odbędzie się wiele pokazów i wydarzeń poświęconych cyfrowej rewolucji. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak wykorzystywać cyfrowe możliwości w życiu codziennym, jak i zawodowym. Organizatorzy podzieli cały festiwal na 10 tematycznych dni.
Cztery główne inicjatywy Festiwalu
- Wydarzenia – Festiwal Cyfryzacji to kilkadziesiąt spotkań z technologiami oraz liderami cyfrowych zmian. To wiele wydarzeń edukacyjnych i rozrywkowych, ale także merytoryczna debata z ekspertami oraz decydentami.
- Noc Innowacji – Noc Innowacji to okazja dla wszystkich, którzy z bliska chcą zobaczyć naowoczesne technologie oraz odwiedzić miejsca, w których królują wyjątkowe rozwiązania. Tej nocy można zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, zaprzyjaźnić z robotami. 10 października swoje drzwi (także wirtualne), otworzą centra badawczo–rozwojowe, firmy, instytucje i uczelnie.
- Cyfrowe Zniżki – Zakupy online i płatności bezgotówkowe oferują wiele korzyści, a w czasach epidemii stały się najbezpieczniejszą formą płatności. Przez dziesięć dni każdy może skorzystać z przygotowanych promocji i rabatów.
- Cyfrowy Bohater – Festiwal Cyfryzacji to również okazja do pomagania. Dzięki akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Digital Poland każdy może pomóc sfinansować zakup nowoczesnego sprzętu i profesjonalnych szkoleń z cyfrowych kompetencji dla najbardziej potrzebujących osób. Technologie ułatwiają im powrót na rynek pracy i funkcjonowanie w codziennym świecie.
ZOBACZ:
https://festiwalcyfryzacji.pl/
W dniach 6-7 października 2020 r. odbędzie się konferencja The Additive Manufacturing Virtual Conference by Stratasys. Do udziału zaproszeni są zarówno użytkownicy drukarek 3D Stratasys, jak i osoby dopiero planujące wdrożyć druk 3D w swojej firmie. W programie przewidziano prezentacje nowych maszyn i materiałów, a także sesje treningowe, podczas których specjaliści Stratasys doradzą, jak w pełni wykorzystać potencjał druku 3D.
Konferencja The Additive Manufacturing Virtual Conference by Stratasys
6 – 7 października 2020 r. w godz. 10 – 16:30
Link do rejestracji: https://bit.ly/Sys-Conf
W programie konferencji przewidziano prezentacje nowych maszyn i materiałów, sesje treningowe, w których eksperci Stratasysa przedstawią triki i porady, a także przykłady wdrożeń i rozmowy z użytkownikami systemów Stratasys.
Pierwszego dnia wydarzenia będzie można posłuchać o tym, jak druk 3D sprawdza się w nowej rzeczywistości pandemii, gdy łańcuchy dostaw zostały nagle przerwane. Kolejnym punktem będzie prezentacja możliwości systemów PolyJet w druku 3D w pełnym kolorze. Na tę część zapraszamy szczególnie projektantów, designerów oraz specjalistów zajmujących się wzornictwem przemysłowym. Następnie dowiemy się, jak wykorzystać potencjał druku 3D w swoim przedsiębiorstwie. Druk 3D przynosi firmom wiele korzyści, ale nie zawsze wykorzystuje się w 100% zalety tej technologii. Podczas tego wystąpienia dowiemy się, jak rozszerzyć zastosowania drukarki 3D w swojej działalności oraz jak znaleźć miejsca, w których druk 3D może przyczynić się do znacznych oszczędności.
Kolejne prezentacje będą poświęcone zagadnieniom wykorzystania technologii druku 3D kolejno w zakładach produkcyjnych, w medycynie oraz w edukacji.
Drugiego dnia konferencji dowiemy się więcej na temat samych urządzeń i materiałów dostępnych w ofercie Stratasys. Na początek zaplanowano prezentacje na żywo drukarek 3D prowadzone przez dystrybutorów tych urządzeń na całym świecie. Następnie odbędą się sesje treningowe, podczas których specjaliści Stratasys zapoznają uczestników z nowymi materiałami w ofercie. Zostaną omówione dobre praktyki drukowania 3D zarówno w technologii FDM, jak i PolyJet oraz zasady postprocessingu. Nie zabraknie również sesji poświęconej oprogramowaniu GrabCAD Print.
Konferencja ma charakter modułowy, co oznacza, że można uczestniczyć w pełnym wydarzeniu lub wybrać tylko interesujące tematy. Po każdej sesji uczestnicy będą mogli zadać pytania prowadzącym.
Wszystkie wystąpienia będą prowadzone w języku angielskim. Pełny program konferencji znajduje się na stronie: https://bit.ly/Sys-Conf
Do udziału w konferencji The Additive Manufacturing Virtual Conference by Stratasys zachęca oficjalny dystrybutor – firma CadXpert.
W imieniu IDC Polska oraz Mercedes Benz Manfacturing zapraszamy na cyfrową konferencję IDC Manufacturing Forum, podczas której uczestnicy porozmawiają m.in. o:
- pozyskiwaniu, przetwarzaniu i analizowaniu danych z procesów produkcyjnych (IIoT, Edge/Cloud, Digital Twin, AI/ML, wizualizacja i symulacja operacji),
- niezawodności produkcji (bezpieczeństwo IT/OT, Predictive Maintenance, Condition Monitoring),
- inteligentnym łańcuchu dostaw (Supply Chain Control Tower),
- automatyzacji produkcji i logistyki (robotyka a coboty, AGV, RTL),
- nowych modelach biznesowych i ekosystemach, klientocentryźmie.
Część spotkania będzie realizowana w fabryce Mercedesa w Jaworze – będzie mu również towarzyszyło wirtualne otwarcie nowych linii produkcyjnych.
Wśród prelegentów wystąpią m.in. Marek Niziołek – Digital Transformation Director, CIO Śnieżka S.A., Anthony Crawford – Dyrektor Operacyjny Zakładów Produkcyjnych 3M w Polsce, dr Andreas Schenkel – prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland i wielu innych.
REJESTRACJA: https://www.idc.com/cee/events/67829-idc-manufacturing-forum
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi obostrzeniami Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting, podobnie jak pozostałe wydarzenia bloku targów ITM Industry Europe, zostały przeniesione na termin 8-11 czerwca 2021 roku. Nie rezygnujemy jednak z organizacji towarzyszących targom spotkań kooperacyjnych dostawców usług ze zleceniodawcami poszukującymi outsourcingu dla części swojej produkcji Subcontracting Meetings. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem w dniach 4-6 listopada 2020 roku – ze względów bezpieczeństwa wyłącznie w wersji online.
Spotkania działają dwutorowo. Umożliwiają rozmowę dostawców usług podwykonawczych oraz zleceniodawców poszukujących outsourcingu dla części swojej produkcji. Wydarzenie to umożliwia porównanie wielu ofert podwykonawców oraz znalezienie nowych, potencjalnych klientów. Tylko w zeszłym roku, ilość spotkań, które się odbyły osiągnęła wynik 353. Wzięło w nim udział 138 uczestników z 14 krajów.
Zaaranżowanie spotkania dwóch „pasujących” do siebie przedsiębiorców jest możliwe dzięki wcześniejszej rejestracji na spotkania. Konieczne jest sprecyzowanie swojej branży oraz opisanie prezentowanej oferty. Warto również określić, czego kupiec oczekuje od potencjalnego podwykonawcy, którego szuka. Daje to możliwość dużo bardziej precyzyjnego i dokładnego filtrowania założonych profili w wyszukiwarce i jeszcze lepsze dopasowanie do siebie kupca i podwykonawcy.
Matchmaking to celowane spotkania biznesowe:
- bezpośrednie 30 min. rozmowyB2B ONLINE: dostawca-zleceniodawca
- BUSINESS MIXER – krótkie 10-15 minutowe spotkania online
- wstępna selekcja– klasyfikacja firm pod względem branży, oferty, zapotrzebowania
Wystawcy ITM Industry Europe bezpłatnie!
Dla firm, które dokonały jakiejkolwiek wpłaty na poczet uczestnictwa w targach ITM Industry Europe, udział w Subcontracting Meetings jest bezpłatny! Zachęcamy do rejestracji już dziś – im wcześniej zostanie założony profil, tym wcześniej będziemy mogli go promować na platformie b2match.
Szczegółowy wykaz cen oraz harmonogram i zakres branżowy wydarzenia:
https://subcontracting-meetings-2020.b2match.io/page-1701
Zarejestruj się i wypromuj swoją firmę na platformie!
VI Kongres Klastrów Polskich „Klastry narzędziem polityki rozwoju regionów i wsparciem realizacji programu Next Generation EU” poświęcony będzie roli klastrów we wspieraniu europejskiej, krajowej i regionalnej polityki rozwoju gospodarczego oraz możliwościom wsparcia konkurencyjności firm.
Komisja Europejska podjęła decyzję o przeznaczeniu 750 mld euro na pomoc przy odbudowie gospodarek krajów Unii Europejskiej po pandemii COVID-19. Program Next Generation EU zakłada zwiększenie znaczenia klastrów w polityce rozwoju UE w latach 2021-2027.
Dwudniowe wydarzenie zostało podzielone na sesje plenarne oraz panelowe, podczas których będą poruszane następujące tematy:
- Klastry jako skuteczne narzędzie samorządów w rozwoju regionów.
- Klastry jako skuteczne narzędzie samorządów w rozwoju regionów.
- Współpraca międzynarodowa klastrów, jako pomost dla firm krajowych, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, do budowania międzynarodowych powiązań.
- Digitalizacja gospodarki.
- Możliwość uzyskania wsparcia działalności badawczej i rozwojowej w programach europejskich.
- Ekosystem „zielonej” gospodarki.
- Finansowe narzędzia wsparcia klastrów i przedsiębiorstw w obliczu obecnej i nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021 – 2027.
Udział w wydarzeniu wezmą m.in.:
- Krzysztof Krystowski – prezes Związku Klastrów Polskich, wiceprezes European Clusters Alliance;
- Olgierd Geblewicz – marszałek województwa zachodniopomorskiego;
- Andrzej Soldaty – prezes Platformy Przemysłu Przyszłości;
- Przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Silesia Automotive & Advanced Manufacturing Cluster oraz wielu innych.
- WIĘCEJ: https://6kongres.klastrypolskie.pl/#agenda
Pandemia zmienia sposoby prowadzenia biznesu i wpływa na rozwój cyfryzacji. Zapraszamy na debatę online, podczas której prelegenci omówią zagadnienia związane z:
- rzeczywistą stawką cyfryzacji polskich przedsiębiorstw, samorządów i administracji,
- koniecznością ucyfrowienia wszystkich podmiotów działających w sieci, a nie tylko pojedynczych firm czy urzędów,
- obecną transformacją technologiczno-cyfrową małych i średnich przedsiębiorstw z Pomorza.
Debata towarzyszy publikacji thinkletteru regionalnego „Idee dla Pomorza – Stawka i oblicza cyfryzacji” – Platforma Przemysłu Przyszłości jest partnerem wydania.
Wydarzenie będzie transmitowane na oficjalnym kanale YouTube Kongresu Obywatelskiego: https://www.youtube.com/channel/UCn3cn6PS0o-1U6tm7Sq6PgA
Sprawdzona konwencja Kongresu Modern Warehouse powraca! W tym roku ponownie dwa dni z case studies w podziale tematycznym na:
- DC DAY – co nowego w centrach dystrybucyjnych?
- MP DAY – sprawdzone rozwiązania z magazynów przyprodukcyjnych!
Tegoroczny Kongres Modern Warehouse to sześć paneli tematycznych, w ramach których na praktycznych przykładach pomożemy Wam odpowiedzieć na pytania:
Aktywnie włącz się do rozmowy podczas MODEROWANYCH DYSKUSJI o:
- sprawnej obsłudze logistyki ecomm – jakie są oczekiwania, a jakie realne możliwości?
- zielonych projektach magazynowych – jakie są koszty, a jakie zyski?
Modern Warehouse 2020 – spotykamy się online!
REJESTRACJA: https://modern-warehouse.pl/
W dniach 17-18 listopada 2020 roku odbędzie się XV Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. Tegoroczna edycja zostanie przeprowadzona w formie on-line. Podczas wydarzenia nazywanego Świętem Branży Motoryzacyjnej, zaplanowano 14 sesji tematycznych, dotyczących m.in. wpływu pandemii i polityki klimatycznej na branżę automotive oraz stosowania technologii przemysłu 4.0 w procesach produkcyjnych.
W panelach weźmie udział ponad 70 prelegentów – będą to liderzy firm zajmujących się produkcją i usługami motoryzacyjnymi, eksperci i analitycy rynku oraz przedstawiciele instytucji państwowych, a także mediów motoryzacyjnych.
Więcej: https://moto-konferencja.pl/
Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy technologie wizyjne to nie tylko motywy z filmów science fiction, ale także rozwiązania coraz śmielej wykorzystywane w przemyśle. To o nich porozmawiamy podczas trzeciego odcinka ITM_talks, który odbędzie się już 24 listopada o godz. 11:00. Zapraszamy!
Przed nami kolejna edycja spotkania online z ekspertami branżowymi z serii ITM_talks. Tematem trzeciego odcinka będzie wzbudzające żywe emocje zastosowanie sztucznej inteligencji w przemyśle. Jak się okazuje rozwiązania oparte na AI, czyli Artificial Inelligence, coraz częściej goszczą w polskich fabrykach i magazynach, a za granicą są już powszechnie stosowane, usprawniając procesy produkcyjne i intralogistyczne. 24 listopada o godz. 11:00 spotkamy się po raz kolejny w studiu nagraniowym MTP i poprosimy ekspertów branżowych z Fanuc, Europa Systems oraz TIDK o opinie na temat tej technologii i wskazówki podczas wdrażania jej w swoim środowisku firmowym.
A kogo będziemy mogli spotkać podczas ITM_talks vol. 3? Jak zwykle będą to eksperci branżowi o imponującym doświadczeniu, którzy we własnej osobie przeprowadzili niejedno wdrożenie nowych technologii w fabrykach i magazynach na całym świecie.
Robert Jastrzębski, Sales Director EUROPA SYSTEMS podzieli się z nami perspektywą integratora systemów i dostawcy gotowych rozwiązań dla przemysłu. Opowie o wdrożeniach rozwiązań bazujących na wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji, oceniając ich działanie i korzyści dla firmy. Reprezentant Europa Systems także podzieli się swoim doświadczeniem na temat kosztów inwestycji oraz potrzebnego ekosystemu w miejscu wdrożenia. Robert Jastrzębski opowie również o barierach, z którymi zmagają się polskie przedsiębiorstwa w procesie transformacji cyfrowej.
Łukasz Grala, Mentor & Futurolog, Prezes Firmy TIDK przybliży widzom ITM_talks najnowsze trendy w rozwoju AI w Polsce i na świecie. Podzieli się także wiedzą na temat oczekiwań, które przedstawia sektor przemysłowy wobec naukowców zajmujących się sztuczną inteligencją. Czy są one realne i spełniane, jak teoretyczne rozważania przekuwa się w praktyczne narzędzia? Tego dowiedzieć się będzie można już niedługo podczas emisji trzeciego odcinka.
Mateusz Amroziński, Inżynier Wsparcia Technicznego, Specjalista ds. Nowych Projektów, FANUC Polska, zaprezentuje punkt widzenia producenta robotów. Opowie jaka, jego zdaniem, rysuje się przyszłość dla sztucznej inteligencji w przemyśle i które rozwiązania kojarzone nierzadko z filmów science fiction, sprawdzają się w produkcji i magazynowaniu. Mateusz Amroziński opowie o najciekawszych wdrożeniach z zakresu AI, przy których miał okazję pracować oraz opowie w jaki sposób technologie wizyjne i uczenie maszynowe zmieniają przemysł.
Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej.
Podczas tego spotkania z pewnością nie uda się wyczerpać tematu wirtualnych rozwiązań dla przemysłu. Zdecydowanie więcej w tej sprawie będzie można dowiedzieć się podczas Kongresu INEXT. The New Reality, który organizowany w ramach targów ITM Industry Europe, potrwa od 31.08 do 1.09.2021 r.
Trwa bezpłatna rejestracja na to spotkanie:
PRELEGENCI:
Mateusz Amroziński, Inżynier Wsparcia Technicznego, Specjalista ds. Nowych Projektów FANUC Polska
Robert Jastrzębski, Sales Director EUROPA SYSTEMS
Łukasz Grala, Mentor & Futurolog, Prezes Firmy TIDK
MODERATOR:
dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej
Cyfrowa transformacja w produkcji części samochodowych – szeroka perspektywa, a rzeczywistość produkcji części samochodowych. Dołącz do dyskusji i dowiedz się, jak ulepszyć linię produkcyjną, aby pozostać konkurencyjnym na rozwijającym się rynku motoryzacyjnym.
“Wirtualne Forum Tajwańskich Maszyn do Obróbki Metali dla polskiego rynku części samochodowych” to konferencja branżowa poświęcona zagadnieniom robotyzacji, automatyzacji i cyfryzacji lini produckyjnych poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i sprzętu najnowszej generacji.
Celem tego wydarzenia jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi producentami części i międzynarodowymi dostawcami rozwiązań technologicznych.
Organizatorem wydarzenia jest Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego (Taiwan Association of Machinery Industry) . Partnerami technologicznymi Forum jest Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, SOLARIS oraz Polski Instytut Ekonomiczny.
Wyłącznym partnerem medialnym jest magazyn “Mechanik”.