Calendar

Lis
4
śr
Grupa MTP: Subcontracting Meetings
Lis 4 – Lis 6 całodniowy
Grupa MTP: Subcontracting Meetings

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi obostrzeniami Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting, podobnie jak pozostałe wydarzenia bloku targów ITM Industry Europe, zostały przeniesione na termin 8-11 czerwca 2021 roku. Nie rezygnujemy jednak z organizacji towarzyszących targom spotkań kooperacyjnych dostawców usług ze zleceniodawcami poszukującymi outsourcingu dla części swojej produkcji Subcontracting Meetings. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem w dniach 4-6 listopada 2020 roku – ze względów bezpieczeństwa wyłącznie w wersji online.

 

Spotkania działają dwutorowo. Umożliwiają rozmowę dostawców usług podwykonawczych oraz zleceniodawców poszukujących outsourcingu dla części swojej produkcji. Wydarzenie to umożliwia porównanie wielu ofert podwykonawców oraz znalezienie nowych, potencjalnych klientów. Tylko w zeszłym roku, ilość spotkań, które się odbyły osiągnęła wynik 353. Wzięło w nim udział 138 uczestników z 14 krajów.

 

Zaaranżowanie spotkania dwóch „pasujących” do siebie przedsiębiorców jest możliwe dzięki wcześniejszej rejestracji na spotkania. Konieczne jest sprecyzowanie swojej branży oraz opisanie prezentowanej oferty. Warto również określić, czego kupiec oczekuje od potencjalnego podwykonawcy, którego szuka. Daje to możliwość dużo bardziej precyzyjnego i dokładnego filtrowania założonych profili w wyszukiwarce i jeszcze lepsze dopasowanie do siebie kupca i podwykonawcy.

Matchmaking to celowane spotkania biznesowe:

  • bezpośrednie 30 min. rozmowyB2B ONLINE:  dostawca-zleceniodawca
  • BUSINESS MIXER – krótkie 10-15 minutowe spotkania online
  • wstępna selekcja– klasyfikacja firm pod względem branży, oferty, zapotrzebowania

 

Wystawcy ITM Industry Europe bezpłatnie!

Dla firm, które dokonały jakiejkolwiek wpłaty na poczet uczestnictwa w targach ITM Industry Europe, udział w Subcontracting Meetings jest bezpłatny! Zachęcamy do rejestracji już dziś – im wcześniej zostanie założony profil, tym wcześniej będziemy mogli go promować na platformie b2match.

 

Szczegółowy wykaz cen oraz harmonogram i zakres branżowy wydarzenia:

https://subcontracting-meetings-2020.b2match.io/page-1701

Zarejestruj się i wypromuj swoją firmę na platformie!

 

Lis
6
pt
EMT SYSTEMS: Strefa Kompetencji TIA Portal – zintegrowane środowisko projektowe
Lis 6@09:00 – 14:45
EMT SYSTEMS: Strefa Kompetencji TIA Portal - zintegrowane środowisko projektowe

Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach technicznych ON-LINE:

EMT TOUR: Strefa Kompetencji TIA Portal – zintegrowanie środowisko projektowe.

Cele i zakres warsztatu:

  • Dynamiczne typy zmiennych w programowaniu S7-1500/S7-1200 w TIA Portal
  • Otwarte protokoły komunikacyjne w S7-1500/S7-1200
  • T-CPU SIMATIC – zaawansowany kontroler ruchu
  • HMI w TIA Portal
  • Implementacja i uruchomienie układu regulacji na sterowniku S7-1500
  • Industrial Edge – integracja rozwiązań IT w automatyce

Po zakończonych warsztatach uczestnicy otrzymają na adres mailowy zaświadczenie PDF o udziale w wydarzeniu, zawierające program merytoryczny.

Organizator gwarantuje:

  • 6 wyczerpujących merytorycznych prelekcji
  • Możliwość zadawania pytań i indywidualnych rozmów z ekspertami
  • Materiały w formie PDF udostępnione po zakończeniu seminarium
  • Zaświadczenie udziału w wydarzeniu wysłane na adres mailowy
  • Udział w losowaniu atrakcyjnych nagród:
    • Vouchera na bezpłatne szkolenie on-line w EMT-Systems
    • Zestawów gadżetów EMT-Systems

Miejsce:

Warsztaty ON-LINE odbędą się poprzez aplikację ZOOM. Link do spotkania otrzymacie Państwo po dokonaniu rejestracji. Ilość miejsc ograniczona.

Kontakt:

EMT-Systems Sp. z o.o.
Centrum Szkoleń Inżynierskich
www.emt-systems.pl
tel. 32 4111 000
e-mail: info@emt-systems.pl

Lis
24
wt
ITM_TALKS: Industry, what’s next? Sztuczna inteligencja w przemyśle 4.0
Lis 24@11:00 – 12:00

Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy technologie wizyjne to nie tylko motywy z filmów science fiction, ale także rozwiązania coraz śmielej wykorzystywane w przemyśle. To o nich porozmawiamy podczas trzeciego odcinka ITM_talks, który odbędzie się już 24 listopada o godz. 11:00. Zapraszamy!

Przed nami kolejna edycja spotkania online z ekspertami branżowymi z serii ITM_talks. Tematem trzeciego odcinka będzie wzbudzające żywe emocje zastosowanie sztucznej inteligencji w przemyśle. Jak się okazuje rozwiązania oparte na AI, czyli Artificial Inelligence, coraz częściej goszczą w polskich fabrykach i magazynach, a za granicą są już powszechnie stosowane, usprawniając procesy produkcyjne i intralogistyczne. 24 listopada o godz. 11:00 spotkamy się po raz kolejny w studiu nagraniowym MTP i poprosimy ekspertów branżowych z FanucEuropa Systems oraz TIDK o opinie na temat tej technologii i wskazówki podczas wdrażania jej w swoim środowisku firmowym.

A kogo będziemy mogli spotkać podczas ITM_talks vol. 3? Jak zwykle będą to eksperci branżowi o imponującym doświadczeniu, którzy we własnej osobie przeprowadzili niejedno wdrożenie nowych technologii w fabrykach i magazynach na całym świecie.

Robert Jastrzębski, Sales Director EUROPA SYSTEMS podzieli się z nami perspektywą integratora systemów i dostawcy gotowych rozwiązań dla przemysłu. Opowie o wdrożeniach rozwiązań bazujących na wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji, oceniając ich działanie i korzyści dla firmy. Reprezentant Europa Systems także podzieli się swoim doświadczeniem na temat kosztów inwestycji oraz potrzebnego ekosystemu w miejscu wdrożenia. Robert Jastrzębski opowie również o barierach, z którymi zmagają się polskie przedsiębiorstwa w procesie transformacji cyfrowej.

Łukasz Grala, Mentor & Futurolog, Prezes Firmy TIDK przybliży widzom ITM_talks najnowsze trendy w rozwoju AI w Polsce i na świecie. Podzieli się także wiedzą na temat oczekiwań, które przedstawia sektor przemysłowy wobec naukowców zajmujących się sztuczną inteligencją. Czy są one realne i spełniane, jak teoretyczne rozważania przekuwa się w praktyczne narzędzia? Tego dowiedzieć się będzie można już niedługo podczas emisji trzeciego odcinka.

Mateusz Amroziński, Inżynier Wsparcia Technicznego, Specjalista ds. Nowych Projektów, FANUC Polska, zaprezentuje punkt widzenia producenta robotów. Opowie jaka, jego zdaniem, rysuje się przyszłość dla sztucznej inteligencji w przemyśle i które rozwiązania kojarzone nierzadko z filmów science fiction, sprawdzają się w produkcji i magazynowaniu. Mateusz Amroziński opowie o najciekawszych wdrożeniach z zakresu AI, przy których miał okazję pracować oraz opowie w jaki sposób technologie wizyjne i uczenie maszynowe zmieniają przemysł.

Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej.

Podczas tego spotkania z pewnością nie uda się wyczerpać tematu wirtualnych rozwiązań dla przemysłu. Zdecydowanie więcej w tej sprawie będzie można dowiedzieć się podczas Kongresu INEXT. The New Reality, który organizowany w ramach targów ITM Industry Europe, potrwa od 31.08 do 1.09.2021 r.

Trwa bezpłatna rejestracja na to spotkanie:

 

PRELEGENCI:

Mateusz Amroziński, Inżynier Wsparcia Technicznego, Specjalista ds. Nowych Projektów FANUC Polska

Absolwent kierunku Mechatronika na wydziale mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. W polskim oddziale FANUC zatrudniony od czerwca 2012 r. Od początku związany z działem wsparcia technicznego firmy FANUC Polska. W zakresie jego obowiązków leży wspieranie przedsiębiorstw w przygotowaniach do inwestycji w nowoczesne rozwiązania zrobotyzowane, m.in. pomoc w analizie potrzeb linii produkcyjnych, nadzorowanie nowych projektów wdrożeniowych, szkolenia dla klientów, testy nowych pakietów oraz upowszechnianie wiedzy na temat innowacji i autorskich rozwiązań technologicznych marki FANUC wśród polskich producentów.

 

 

 

 

Robert Jastrzębski, Sales Director EUROPA SYSTEMS

Ekspert z 15 letnim doświadczeniem w obszarach automatyzacji i robotyzacji procesów magazynowo – produkcyjnych z zastosowaniem robotów przemysłowych,  kolaboracyjnych, a także systemów transportu wewnętrznego jak AGV oraz AIV. W 2017 roku dołączył do zespołu Europa Systems. Współautor innowacyjnych rozwiązań systemów automatycznego oraz autonomicznego handlingu i dystrybucji materiałów. Mentor standaryzacji i rozwiązań ukierunkowanych do produkcji wieloseryjnej. Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Mechatroniki specjalizacji Automatyki i Robotyki z dyplomem realizowanym na HTW Dresden.

 

 

Łukasz Grala, Mentor & Futurolog, Prezes Firmy TIDK

Wraz z zespołem TIDK, w którym pełni funkcję prezesa, realizuje projekty dotyczące zaawansowanej analityki i data science, w szczególności uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Od 2010 nagradzany przez firmę Microsoft MVP w kategorii Data Platform. Od lipca 2018 roku jeden z 50 na świecie MVP (Most Valuable Professional)w kategorii AI. Naukowo związany z Wydziałem Informatyki Politechniki Poznańskiej. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Informatycznego Wielkopolska. Członek Polskiego Towarzystwa Sztucznej Inteligencji.

 

MODERATOR:

dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej

Jest absolwentem kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w roku 2012 w dyscyplinie Automatyka i Robotyka, specjalność Robotyka. Od 2007 roku jest pracownikiem naukowym Politechniki Poznańskiej.
Jego zainteresowania naukowe to roboty krocząca oraz percepcja otoczenia robotów pozwalająca na interakcję z otoczeniem w oparciu o prawa fizyki – rozpoznawanie materiałów oraz modelowanie ich właściwości Z chęcią angażuje się w konferencje naukowe i spotkania międzynarodowych kół naukowych. Jest m.in.: narodowym koordynatorem euRobotics Week oraz uczestnikiem dwóch grup tematycznych w ramach euRobotics. Od roku 2016 aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz rozwoju i propagowania idei Przemysłu Przyszłości w Polsce.

 

Gru
1
wt
Digital Innovation Hub: Budowa zbiorów danych oraz ocena jakości w rozwiązaniach bazujących na uczeniu maszynowym
Gru 1 – Gru 4 całodniowy
Digital Innovation Hub: Budowa zbiorów danych oraz ocena jakości w rozwiązaniach bazujących na uczeniu maszynowym

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z problematyką budowy zbiorów danych służących treningowi i testowaniu systemów wykorzystujących uczenie maszynowe oraz metodami oceny jakości tych systemów. W pierwszej części kursu przedstawione są praktyki kolekcjonowania danych, etykietowania, przetwarzania wstępnego oraz tworzenia zbiorów treningowych, walidacyjnych i testowych, wykorzystywanych typowo w systemach uczenia maszynowego. Druga część kursu obejmuje problematykę oceny jakości tych systemów oraz powszechnie stosowane metryki i metody testowania w oparciu o zebrane zbiory danych. Algorytmy Uczenia maszynowego wykorzystane będą w formie „czarnych skrzynek”, bez rozważania sposobu ich działania.

Wymagania:

Kursant powinien posiadać podstawową wiedzę w zakresie możliwych zastosowań algorytmów uczenia maszynowego.Ponadto wymagana jest podstawowa znajomość algebry

Kursant powinien dysponować komputerem, wyposażonym w mikrofon, głośniki (słuchawki) oraz kamerę, a także z dostępem do Internetu.

Termin:  1-4.12.2020

Forma: zdalna

Prowadzący: Jan Cychnerski

Czas trwania: 12 godzin lekcyjnych

REJESTRACKA BEZPŁATNA: https://aibay.ai/najblizsze-szkolenia-z-si/

Gru
3
czw
Mitsubishi Electric: Nowoczesne oblicze utrzymania ruchu w Fabryce Przyszłości
Gru 3@10:30 – 11:30
Mitsubishi Electric: Nowoczesne oblicze utrzymania ruchu w Fabryce Przyszłości

„Predicitive Maintanance” stanowi jeden z filarów idei Industry 4.0. Hasło to, często oznacza najbardziej optymalne wykorzystanie możliwości maszyn i urządzeń w zakładzie poprzez eliminację awarii i przestojów z nimi związanymi. Ciągły rozwój przemysłu wymusza na nas coraz dokładniejsze metody pozyskiwana danych, a następnie ich analizy. Dzięki temu powstają coraz efektywniejsze aplikacje umożliwiające zdalny monitoring. Ale jak wybrać tą najbardziej optymalną która będzie spełniała potrzeby i oczekiwania naszej fabryki?

Podczas najbliższego webinara eksperci Mitsubishi Electric: Jakub Kwiatkowski oraz Paweł Kowalski wraz z ekspertem i CTO firmy ReliaSol Piotrem Lipnickim przedstawią Państwu strategie utrzymania ruchu zgodne z ideą Przemysłu 4.0, a następnie opowiedzą jakie możliwości oferują aplikację ME2 oraz platforma RSIMS.

REJESTRACJA: https://mitsubishielectric.clickmeeting.com/nowoczesne-oblicze-utrzymania-ruchu-w-fabryce-przyszlosci-strategie-predicitive-maintanance/register

O czym dokładnie będziemy rozmawiać? 

  1.       Strategie utrzymania maszyn i urządzeń.
  2.      Zdalny monitoring robota przemysłowego – aplikacja ME2Robot.
  3.      Metody wykrywania zużycia elementów eksploatacyjnych dzięki analizie danych.
  4.      Przedstawienie różnych rodzajów konserwacji.
  5.      Konserwacja zapobiegawcza vs konserwacja korygująca.
  6.      Podejście Predictive Maintenance czyli sztuczna inteligencja w przedsiębiorstwach.
  7.      Platforma RSIMS – wielofunkcyjna platforma analityki predykcyjnej i preskrypcyjnej.
Gru
8
wt
Balluff: Jak uodpornić biznes na czynniki ryzyka? Przemysł 4.0
Gru 8@10:00 – 11:00
Balluff: Jak uodpornić biznes na czynniki ryzyka? Przemysł 4.0

W dzisiejszych czasach odporność na zmieniające się warunki, na rynku jest kluczem do sukcesu. W jakie innowacje technologiczne zainwestować, aby kryzys nie zatopił naszego okrętu?

Weź udział w bezpłatnym szkoleniu z naszymi specjalistami: Natalią Gajdą i Tomaszem Dawidem, i poznaj zaskakujące możliwości, które daje współczesny Przemysł 4.0. Skorzystaj z bezpłatnej oferty projektu Level 4.0, w którym, jako jeden z pięciu konsorcjantów, dumnie wspieramy cyfrową transformację polskich przedsiębiorstw poprzez nieodpłatne działania szkoleniowe, doradcze i pokazowe.

Zrób pierwszy krok ku zmianie na lepsze!

REJESTRACJA: https://balluff.clickmeeting.com/jak-uodpornic-biznes-na-czynniki-ryzyka-przemysl-4-0/register?_ga=2.248933191.1386101505.1603352684-296035619.1603352684

 

Executive Club: Innowacyjność, Chmura, Cyberbezpieczeństwo
Gru 8@15:00 – 16:00
Executive Club: Innowacyjność, Chmura, Cyberbezpieczeństwo

Już 8 grudnia odbędzie się debata organizowana przez Executive Club, która skupi grono wybitnych ekspertów z zakresu cyfryzacji i bezpieczeństwa. Spotkanie toczyć się będzie w formule online, a transmisja zostanie udostępniona poprzez kanał Executive Club w serwisie Youtube.

Osią tematyczną spotkania będą innowacyjne technologie, które służą rozwojowi cyberbezpieczeństwa oraz usług w chmurze. Debata stanowić będzie odpowiedź na pytania dotyczące olbrzymich inwestycji w cyfryzację oraz narastającego zagrożenia w sferze cyfrowej. Eksperci poruszą zagadnienia dotyczące ochrony firm i pracowników przed cyber-atakami, omówią rolę i zastosowanie usług chmurowych w dobie pracy zdalnej. Wspólnie zastanowimy się nad rolą nowych technologii w budowaniu bezpiecznego ekosystemu cyfrowego.

Wydarzenie zostało objęte patronatem m.in. Instytutu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej.

Wśród partnerów wydarzenia są: Atende, Alfavox, Huawei Polska, SimplicITy, Nord Partner

Więcej: https://executiveclub.pl/