Calendar

Lis
17
wt
Wydawnictwo Forum: Modern Warehouse
Lis 17 – Lis 18 całodniowy
Wydawnictwo Forum: Modern Warehouse

Sprawdzona konwencja Kongresu Modern Warehouse powraca! W tym roku ponownie dwa dni z case studies w podziale tematycznym na:

  • DC DAY – co nowego w centrach dystrybucyjnych?
  • MP DAY – sprawdzone rozwiązania z magazynów przyprodukcyjnych!

Tegoroczny Kongres Modern Warehouse to sześć paneli tematycznych, w ramach których na praktycznych przykładach pomożemy Wam odpowiedzieć na pytania:

#DC DAY – 17 listopada 2020 r.
PANEL I
Ecomm game cha(i)nger – co możesz zrobić, kiedy sprzedaż internetowa zmienia logistykę magazynową „jednym kliknięciem”?
PANEL II
Warehouse go green – jakie dostępne na rynku rozwiązania możesz wybrać, by ekologiczne równało się ekonomiczne?
PANEL III
DC automation – co możesz osiągnąć, jeśli automatyzacja procesów magazynowych wkracza na wyższy poziom?

Aktywnie włącz się do rozmowy podczas MODEROWANYCH DYSKUSJI o:

  • sprawnej obsłudze logistyki ecomm – jakie są oczekiwania, a jakie realne możliwości?
  • zielonych projektach magazynowych – jakie są koszty, a jakie zyski?
#MP DAY – 18 listopada 2020 r.
PANEL IV
Warehouse automation – jak współpracować z dostawcami rozwiązań automatycznych by rezultaty odpowiadały oczekiwaniom?
PANEL V
Warehouse ITelligence – jakie cele powinny realizować systemy informatyczne w magazynie, a czego więcej możesz od nich wymagać?
PANEL VI
Warehouse security & safety – czego obawiasz się zarządzając magazynem i jak sprawić, by ten strach miał tylko wielkie oczy?

Modern Warehouse 2020 – spotykamy się online!

REJESTRACJA: https://modern-warehouse.pl/

SDCM: XV Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego
Lis 17@09:45 – Lis 18@13:15
SDCM: XV Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

W dniach 17-18 listopada 2020 roku odbędzie się XV Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. Tegoroczna edycja zostanie przeprowadzona w formie on-line. Podczas wydarzenia nazywanego Świętem Branży Motoryzacyjnej, zaplanowano 14 sesji tematycznych, dotyczących m.in. wpływu pandemii i polityki klimatycznej na branżę automotive oraz stosowania technologii przemysłu 4.0 w procesach produkcyjnych.

W panelach weźmie udział ponad 70 prelegentów – będą to liderzy firm zajmujących się produkcją i usługami motoryzacyjnymi, eksperci i analitycy rynku oraz przedstawiciele instytucji państwowych, a także mediów motoryzacyjnych.

Więcej: https://moto-konferencja.pl/

Lis
24
wt
ITM_TALKS: Industry, what’s next? Sztuczna inteligencja w przemyśle 4.0
Lis 24@11:00 – 12:00

Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy technologie wizyjne to nie tylko motywy z filmów science fiction, ale także rozwiązania coraz śmielej wykorzystywane w przemyśle. To o nich porozmawiamy podczas trzeciego odcinka ITM_talks, który odbędzie się już 24 listopada o godz. 11:00. Zapraszamy!

Przed nami kolejna edycja spotkania online z ekspertami branżowymi z serii ITM_talks. Tematem trzeciego odcinka będzie wzbudzające żywe emocje zastosowanie sztucznej inteligencji w przemyśle. Jak się okazuje rozwiązania oparte na AI, czyli Artificial Inelligence, coraz częściej goszczą w polskich fabrykach i magazynach, a za granicą są już powszechnie stosowane, usprawniając procesy produkcyjne i intralogistyczne. 24 listopada o godz. 11:00 spotkamy się po raz kolejny w studiu nagraniowym MTP i poprosimy ekspertów branżowych z FanucEuropa Systems oraz TIDK o opinie na temat tej technologii i wskazówki podczas wdrażania jej w swoim środowisku firmowym.

A kogo będziemy mogli spotkać podczas ITM_talks vol. 3? Jak zwykle będą to eksperci branżowi o imponującym doświadczeniu, którzy we własnej osobie przeprowadzili niejedno wdrożenie nowych technologii w fabrykach i magazynach na całym świecie.

Robert Jastrzębski, Sales Director EUROPA SYSTEMS podzieli się z nami perspektywą integratora systemów i dostawcy gotowych rozwiązań dla przemysłu. Opowie o wdrożeniach rozwiązań bazujących na wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji, oceniając ich działanie i korzyści dla firmy. Reprezentant Europa Systems także podzieli się swoim doświadczeniem na temat kosztów inwestycji oraz potrzebnego ekosystemu w miejscu wdrożenia. Robert Jastrzębski opowie również o barierach, z którymi zmagają się polskie przedsiębiorstwa w procesie transformacji cyfrowej.

Łukasz Grala, Mentor & Futurolog, Prezes Firmy TIDK przybliży widzom ITM_talks najnowsze trendy w rozwoju AI w Polsce i na świecie. Podzieli się także wiedzą na temat oczekiwań, które przedstawia sektor przemysłowy wobec naukowców zajmujących się sztuczną inteligencją. Czy są one realne i spełniane, jak teoretyczne rozważania przekuwa się w praktyczne narzędzia? Tego dowiedzieć się będzie można już niedługo podczas emisji trzeciego odcinka.

Mateusz Amroziński, Inżynier Wsparcia Technicznego, Specjalista ds. Nowych Projektów, FANUC Polska, zaprezentuje punkt widzenia producenta robotów. Opowie jaka, jego zdaniem, rysuje się przyszłość dla sztucznej inteligencji w przemyśle i które rozwiązania kojarzone nierzadko z filmów science fiction, sprawdzają się w produkcji i magazynowaniu. Mateusz Amroziński opowie o najciekawszych wdrożeniach z zakresu AI, przy których miał okazję pracować oraz opowie w jaki sposób technologie wizyjne i uczenie maszynowe zmieniają przemysł.

Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej.

Podczas tego spotkania z pewnością nie uda się wyczerpać tematu wirtualnych rozwiązań dla przemysłu. Zdecydowanie więcej w tej sprawie będzie można dowiedzieć się podczas Kongresu INEXT. The New Reality, który organizowany w ramach targów ITM Industry Europe, potrwa od 31.08 do 1.09.2021 r.

Trwa bezpłatna rejestracja na to spotkanie:

 

PRELEGENCI:

Mateusz Amroziński, Inżynier Wsparcia Technicznego, Specjalista ds. Nowych Projektów FANUC Polska

Absolwent kierunku Mechatronika na wydziale mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. W polskim oddziale FANUC zatrudniony od czerwca 2012 r. Od początku związany z działem wsparcia technicznego firmy FANUC Polska. W zakresie jego obowiązków leży wspieranie przedsiębiorstw w przygotowaniach do inwestycji w nowoczesne rozwiązania zrobotyzowane, m.in. pomoc w analizie potrzeb linii produkcyjnych, nadzorowanie nowych projektów wdrożeniowych, szkolenia dla klientów, testy nowych pakietów oraz upowszechnianie wiedzy na temat innowacji i autorskich rozwiązań technologicznych marki FANUC wśród polskich producentów.

 

 

 

 

Robert Jastrzębski, Sales Director EUROPA SYSTEMS

Ekspert z 15 letnim doświadczeniem w obszarach automatyzacji i robotyzacji procesów magazynowo – produkcyjnych z zastosowaniem robotów przemysłowych,  kolaboracyjnych, a także systemów transportu wewnętrznego jak AGV oraz AIV. W 2017 roku dołączył do zespołu Europa Systems. Współautor innowacyjnych rozwiązań systemów automatycznego oraz autonomicznego handlingu i dystrybucji materiałów. Mentor standaryzacji i rozwiązań ukierunkowanych do produkcji wieloseryjnej. Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Mechatroniki specjalizacji Automatyki i Robotyki z dyplomem realizowanym na HTW Dresden.

 

 

Łukasz Grala, Mentor & Futurolog, Prezes Firmy TIDK

Wraz z zespołem TIDK, w którym pełni funkcję prezesa, realizuje projekty dotyczące zaawansowanej analityki i data science, w szczególności uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Od 2010 nagradzany przez firmę Microsoft MVP w kategorii Data Platform. Od lipca 2018 roku jeden z 50 na świecie MVP (Most Valuable Professional)w kategorii AI. Naukowo związany z Wydziałem Informatyki Politechniki Poznańskiej. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Informatycznego Wielkopolska. Członek Polskiego Towarzystwa Sztucznej Inteligencji.

 

MODERATOR:

dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej

Jest absolwentem kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w roku 2012 w dyscyplinie Automatyka i Robotyka, specjalność Robotyka. Od 2007 roku jest pracownikiem naukowym Politechniki Poznańskiej.
Jego zainteresowania naukowe to roboty krocząca oraz percepcja otoczenia robotów pozwalająca na interakcję z otoczeniem w oparciu o prawa fizyki – rozpoznawanie materiałów oraz modelowanie ich właściwości Z chęcią angażuje się w konferencje naukowe i spotkania międzynarodowych kół naukowych. Jest m.in.: narodowym koordynatorem euRobotics Week oraz uczestnikiem dwóch grup tematycznych w ramach euRobotics. Od roku 2016 aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz rozwoju i propagowania idei Przemysłu Przyszłości w Polsce.

 

Gru
1
wt
TAMI: Wirtualne forum tajwańskich maszyn do obróbki metalu dla polskiego rynku części samochodowych
Gru 1@09:30 – 11:45
TAMI: Wirtualne forum tajwańskich maszyn do obróbki metalu dla polskiego rynku części samochodowych

Cyfrowa transformacja w produkcji części samochodowych – szeroka perspektywa, a rzeczywistość produkcji części samochodowych. Dołącz do dyskusji i dowiedz się, jak ulepszyć linię produkcyjną, aby pozostać konkurencyjnym na rozwijającym się rynku motoryzacyjnym.

“Wirtualne Forum Tajwańskich Maszyn do Obróbki Metali dla polskiego rynku części samochodowych” to konferencja branżowa poświęcona zagadnieniom robotyzacji, automatyzacji i cyfryzacji lini produckyjnych poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i sprzętu najnowszej generacji.

Celem tego wydarzenia jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi producentami części i międzynarodowymi dostawcami rozwiązań technologicznych.

Organizatorem wydarzenia jest Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego (Taiwan Association of Machinery Industry) . Partnerami technologicznymi Forum jest Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, SOLARIS oraz Polski Instytut Ekonomiczny.

Wyłącznym partnerem medialnym jest magazyn “Mechanik”.

Więcej: https://pheedloop.com/inteligetnemaszyny/site/home/

Production Manager: Zdrowy Gen Transformacji
Gru 1@10:00 – Gru 2@14:00
Production Manager: Zdrowy Gen Transformacji

Zapraszamy Państwa 1 i 2 grudnia na wydarzenie Zdrowy Gen Transformacji organizowane przez czasopismo Production Manager.
Konferencja 
skierowana jest do Top Managementu firm produkcyjnych.

Wydarzenie będzie traktowało o transformacyjnym modelu biznesowym i zwiększaniu stopnia adaptacji organizacji produkcyjnych do nieprzewidywalnych warunków rynkowych.

Pokażemy jak zbudować transparentną, uczącą się firmę i fabrykę, opartą z jednej strony na nieustannym doskonaleniu, z drugiej na transformacji cyfrowej i technologicznej, automatyzującej powtarzalne czynności (robotyka, CNC, RPA, uczenie maszynowe) i strukturyzującej dane (ERP, chmura, algorytmy, SI, MES, konwergencja OT i IT). Organizacje produkcyjne nie umiejące ewoluować, przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów i zwiększeniu efektywności, utracą swoją konkurencyjność. Jak więc minimalizować niepokój związany z nieustanną transformacją i ze zmian uczynić swoje naturalne środowisko? Jak sprawić, by transformacja stałą się elementem polityki motywacyjnej w przedsiębiorstwie?

Konferencja odbędzie się po raz pierwszy w formule spotkania online. 💬

Uczestnictwo w konferencji jest DARMOWE.

Więcej informacji oraz formularz zapisu znają Państwo pod linkiem: https://land.production-manager.pl/zdrowy_gen_transformacji_2020

Gru
2
śr
CECIMO: Manufacturing European Conference
Gru 2@11:00 – 12:30
CECIMO: Manufacturing European Conference

It is our pleasure to invite you to the 2020 edition of the Additive Manufacturing European Conference (AMEC), taking place online on 2 December 2020, from 11:00 to 12:30 (CET).

 

Once again, the conference will bring together senior industrialists and Members of the European Parliament to discuss the future of AM. The speakers will engage with a diverse audience representing a variety of industrial sectors from all over Europe.

 

The rapid growth in innovation and the steady rise of on-demand production are leading to important developments in the digital supply chain. The recent COVID-19 health crisis has revealed that traditional supply chains can suffer sudden changes in the scale of the demand. Particularly in this difficult time, it is essential to allow critical sectors such as healthcare, energy and telecommunications to adopt quick and efficient on-demand solutions that would reduce the risks of supply chain disruptions.

 

Keeping this in mind, the 2020 edition of AMEC will put a spotlight on the benefits of the combination of digital supply chains and additive manufacturing solutions.

 

 

Meet our high-level speakers here

 

REGISTER HERE

 

Confirmed speakers:

 

Moderator: Fabian Zuleeg, Chief Executive and Chief Economist, European Policy Center (EPC)

 

Policy session:

  • Susana Solís Pérez, Member of the European Parliament (Renew Europe)
  • Axel Voss, Member of the European Parliament (EPP)
  • Michael Bloss, Member of the European Parliament (Greens)
  • Christophe Grudler, Member of the European Parliament (Renew Europe)

 

Industry session:

  • Stewart Lane, General Manager, Renishaw plc & Chairman of Additive Manufacturing Committee, CECIMO
  • Paul Heiden, Senior Vice President Product Management, Ultimaker
  • Angeline Goh, Digital Manager Supply-Chain & 3D Printing/Additive Manufacturing Lead, Shell
  • Roberta Sampieri, Head of Global Additive Manufacturing Planning & Development, FCA Group
  • Cristian Fracassi, CEO, Isinnova
  • Mariel Diaz, CEO, Triditive

 

 

For any additional information, please contact Vincenzo Belletti at vincenzo.belletti@cecimo.eu or Caterina Nissim at caterina.nissim@cecimo.eu

 

We hope to see you there.

 

Kind regards,

 

The CECIMO Team

 

CECIMO – European Association of the Machine Tool Industries
and related Manufacturing Technologies
+32 (0) 2 502 70 90
information@cecimo.euwww.cecimo.eu

 

To unsubscribe from these emails, please write to privacy@cecimo.eu.

Gru
8
wt
Executive Club: Innowacyjność, Chmura, Cyberbezpieczeństwo
Gru 8@15:00 – 16:00
Executive Club: Innowacyjność, Chmura, Cyberbezpieczeństwo

Już 8 grudnia odbędzie się debata organizowana przez Executive Club, która skupi grono wybitnych ekspertów z zakresu cyfryzacji i bezpieczeństwa. Spotkanie toczyć się będzie w formule online, a transmisja zostanie udostępniona poprzez kanał Executive Club w serwisie Youtube.

Osią tematyczną spotkania będą innowacyjne technologie, które służą rozwojowi cyberbezpieczeństwa oraz usług w chmurze. Debata stanowić będzie odpowiedź na pytania dotyczące olbrzymich inwestycji w cyfryzację oraz narastającego zagrożenia w sferze cyfrowej. Eksperci poruszą zagadnienia dotyczące ochrony firm i pracowników przed cyber-atakami, omówią rolę i zastosowanie usług chmurowych w dobie pracy zdalnej. Wspólnie zastanowimy się nad rolą nowych technologii w budowaniu bezpiecznego ekosystemu cyfrowego.

Wydarzenie zostało objęte patronatem m.in. Instytutu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej.

Wśród partnerów wydarzenia są: Atende, Alfavox, Huawei Polska, SimplicITy, Nord Partner

Więcej: https://executiveclub.pl/